STARŠÍ ŽÁCI

(Jiří) Berani na náměstí

_SJP2641.jpg

Na druhé ligové vystoupení starších žáků zvala o uplynulém víkendu do podzimního kabátu zahalená tělocvična v Čakovicích. Stejně jako na připravovaných kolotočích a houpačkách v rámci nedalekého posvícení to byla jízda nahoru a dolů.

V optimálním počtu, se zřejmou výškovou převahou a třemi trenéry na střídačce, byly vyhlídky na věci příští nanejvýš příznivé. Jenže naši tvrdohlaví mládežníci podlehli dojmu, že lhostejno dění na tréninku, prostě do zápasu vlétneme po hlavě a nějak to dopadne. Potud byl předpoklad správný, ne vše se ale vyvíjelo podle představ a tak nějak chyběl pocit, že bychom měli dění na hřišti pod kontrolou...

Velký florbal je oproti systému 3+1 rozdílný především v tom, že se neobejde bez spolupráce více hráčů. Ať už v útoku, nebo v obraně. Právě kvůli umanutosti, že všechno zvládneme sami, byly první tři zápasy trápení. Až v posledním souboji s vítězem celého turnaje se podařilo přimět kluky ke kombinaci. Nejlepší týmový výkon dne nechal zapomenout na předchozí rozpačité výpady a narozeninový dort Kuby Šachla v šatně jen pečetil skutečnost, že tenhle tým dokáže mnohé, když vydrží pohromadě.

Díky,

Vašek