MLADŠÍ ŽÁCI

Mlži uzavřeli sezónu na vrcholu

Mladší žáci svůj dvanáctý výjezd letošní sezóny směřovali do Nehvizd. Poslední letošní počínání bylo pro všechny týmy velkou motivací, jelikož většina hráčů se již v příštím roce odporoučí do kategorie Starších žáků. Ve skupině B jsme začali zápasem proti SSK Future. Tento zápas byl papírově rozhodnutý již na začátku, nicméně soupeř nám nedal vítězství zadarmo a bojoval do poslední minuty. I přes neatraktivní neběhavé tempo jsme zvítězili 5:2. Dalším skupinovým zápasem byl náš osudový soupeř - Falcon. Cílevědomost, kterou jsme oplývali nás nutila k razantnímu vstupu do utkání, jenž by zajistil dostatečný náskok. Důležitost tohoto kroku si všichni plně uvědomovali. Psychická pohoda týmu je zde více než klíčová. Vybavuji si předchozí kola, kdy nám soupeř naložil dvoumístnou cifru právě díky rychle inkasovaným gólům a špatnému rozpoložení mysli. K tomu dnes nedošlo, ba naopak. Již po několika desítkách vteřin jsme se dostali do vedení, které jsme každou minutou zvyšovali. Důrazná obrana, která nám zajistila výchozí pohodu a skvělé herní kombinace často končící gólem byly tím klíčem. 8:5 zůstalo na světelné tabuli po 2x 10min hrací doby. Ve finále jsme přesně dle očekávání obdrželi 101. Sportovní. Naše soustředění bylo zcela koncentrované na herní kombinace, které stojednička při rychlých přechodech do útoku aplikuje. Kombinace z hokejky jednoho obránce ze své poloviny na dvě nahrávky končící střelou. Rychlé přistupování k nabíhajícím soupeřovým hráčům bez míčku potlačilo úspěšnost těchto akcí. V první polovině jsme sice inkasovali dva góly svou nedůsledností, nicméně ve druhé části jsme hru ještě zlepšili a obranu zefektivněli. Finálový výsledek 4:2 uzavřel našel letošní počínání. Lépe to snad ani nešlo.

Děkuji moc všem za skvělou práci přes sezónu a rodičům za trpělivost, vynaložený čas a podporu svých ratolestí v tom, co je baví :)