MLADŠÍ ŽÁCI

Nedáš, dostaneš.

Mladší žáci v desátém kole košové soutěže měli na začátku dne jasný úkol. Co nejvíce znepříjemnit hru v letošním roce námi neporaženému celku 101. Sportovní. Přípravou na hlavní klání dne nám byl první sobotní zápas proti celku pražských FbŠ Bohemians. Vstupní utkání bylo od začátku do konce zcela jasně v naší režii. Porazili jsme soupeře 14:2. Jak nic. Do navazujícího utkání proti stojedničce jsme vstoupili ve vysokém tempu s cílem nic nepodcenit. Rychle se vyvíjející hra a důsledná obrana nám zajistila vedení 4:0, které jsme se snažili maximálně zužitkovat. Postupné probouzení soupeře, jeho běhavější útoky a neústupnost v jeho obraně nám naháněla hrůzu. Přečkali jsme. Poprvé letos jsme pokořili dlouho obávaný oddíl 9:7. Všichni projevili bojovnost a týmovost, která zde rozhoný výsledek zajistila. Možná jsme jí zde ponechali až přespříliš a na další utkání nezbyla.

Finálové utkání o pomyslného krále pražského a středočeského kraje bylo s Falconem. Oddíl pišnící se fanouškovskou základnou, za kterou by se kde jaký extraligový oddíl nemusel stydět nastoupil v tempu. Připravní a rozjetí hráči Floba však nedovolili soupeři úspěšná zakončení a pohotovými protiútoky skórem převyšovali soupeře. Alespoň do konce první půle. Pak nastal zvrat. Do pomyslné šatny jsme inkasovali dva góly a vedení bylo pryč. Co nastalo ve druhé půli, to snad ani nelze popsat slovy. Na konci zápasu na světelné tabuli svítilo 15 (slovy: patnáct) inkasovaných branek. Zpětně se lze snad jen zamyslet nad tím, jak nesouhlasy s verdikty rozhodčí a vnitrotýmové obviňování z herních chyb může prostým dominovým efektem zatratit vše co umíme. Sáhněme si všichni do duše co se v nás v polovině utkání zlomilo a co bychom příště učinili lépe. Na utkání zapomeňte a hleďte vpřed. Není to naposledy co nás podobně obtížné celky potkají. A jak jsme dnes zjistili, nikdo není neporazitelný.