STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci na Barrandově

V sobotu 11.11. 2017, tedy na svátek Svatého Martina, se představili starší žáci na větrném Barrandově. Další ligový turnaj této věkové kategorie. Vyšší koš, neznámí soupeři a také specifická sportovní hala dávaly hned od samotného rána tušit, že ne vše bude stejné jako při vítězném turnaji ve Střešovicích.

FLOBO X FBC DRACI ŘÍČANY  1:3

Úvod utkání se nesl v poklidném tempu a oba soupeři čekali, co vymyslí ten druhý. Po krátkém zjištění, že soupeř je hratelný, si začali kluci v každém střídání vytvářet jednu šanci za druhou, ale bohužel bez gólového efektu. Až v čase 8:51 skóroval Dominik Kouba, a dostal nás tak do potřebného vedení. Ale nikdo z přítomných rodičů a fanoušků klubu netušil, že to je jen začátek naší utrápené soboty. V dalším průběhu utkání přidal soupeř na všech aspektech své hry a nejen že otočil vývoj utkání, ale také ho ho dovedl do vítězného konce.

FLOBO X TECHNOLOGY FLORBAL MB  0:5

Náš další soupeř to měl do Prahy kousek, a tak se čekalo, jaké borce si dnes na turnaj přiveze. Po nahlédnutí do zápisu o utkání a zjištění, že přivezl 5 hráčů ročníku 2006, bylo možná všem jasné, že tito hráči nebudou tolik zkušení a možná i vyhraní. Opak byl pravdou. Hned od samého úvodu utkání tito hráči hýřili pohybem a nápady a nám jen oči přecházely, co to s námi soupeř provádí. Nám se nevedlo vůbec nic. Neudrželi jsme míček na hokejkách, spousta prohraných osobních soubojů a jednoduché ztráty míčků nás hned od začátku stály mnoho sil. I skóre , které se zastavilo na 0:5, je pro nás ještě dost lichotivé.

FLOBO X ACEMA SPARTA PRAHA BARRANDOV  3:2

Před závěrečným a pro nás důležitým utkáním dostali všichni hráči v šatně důrazné varování, že pokud nezlepšíme nasazení a nevyvarujeme se zbytečných ztrát míčků, těžko můžeme pomýšlet na setrvání v koši , který jsme si před 14 dny vybojovali. Již od samotné rozcvičky bylo na hráčích vidět, že chtějí poslední utkání vyhrát a zlomit tak nepříznivý vývoj celého dne. Začátkem utkání nás bylo plné hřiště a jen díky brankaři domácí Sparty nesvítilo na tabuli po první půlce stav 2:0 pro nás. Ale jak už to tak někdy bývá, druhá polovina utkání se nesla opět v duchu předešlých utkání. Opět jsme upadli do zimního spánku a bez nasazení a plnění povinností na hřišti nelze pořádně uspět. Sparta zařadila jiný rychlostní stupeň a na naší branku se valil jeden útok za druhým. Během 3 minut jsme ztratili dvoubrankový náskok a jen díky všem svatým nebylo hůř. Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou, rozhodl 15 vteřin před koncem nenápadnou střelou Jáchym Bláha a vystřelil nám tak setrvání v tomto výkonnostním koši.

 

Závěr : Snažím se na špatném najít něco pozitivního. Bohužel moc toho není, ale musím pochválit našeho kapitána Tomáše Jančíka , který příkladně bojoval o každý míček, šel příkladem ostatním. Zbytek týmu se musí zamyslet nad svým výkonem a do příště zlepšit vše, co lze do příštího turnaje stihnout. Základem bude kvalitní trénink , naslouchat trenérům a být hlavně týmovým hráčem !

 

Mirek