DOROSTENCI

Dorostenci ve Stochově čelili všem nástrahám běhu na dlouhou trať. Srdnatě a se ctí.

_SJP8671.jpg

  Karavanu oddaných beduínů mířících do oázy připomínal konvoj vypravený v neděli z Kobylis. Cílovou destinací byl Stochov, plánem strávit pěkný den a pokusit se na florbalovém jevišti zanechat přes nepočetnou soupisku co nejlepší dojem. Těžko lze během pár tréninků uspořádat herní systém, takže jsme si kladli na srdce především snahu využít vlastních předností a pokusit se úsporně a efektivně odehrát obě utkání.

  Žraloci z Příbrami nedostáli svému názvu a roli predátora jsme od úvodního hvizdu plnili my. Čekali jsme na příležitosti a zvlášť nevynucené soupeřovy chyby trestali bez slitování. Moc se mi líbilo, že si kluci vyzkoušeli některé funkční taktické varianty, takže se k nim postupem času vraceli intuitivně. Směrem dopředu se vždy hrnula celá pětice, defenzivní povinnosti museli obránci řešit bez pomoci kolegů z útoku. Díky přímočaré a chytré hře se podařilo zapsat tři body po celkem vysoké výhře.

Ani déle než tři hodiny trvající pauza před druhým střetnutím nestačila na kvalitní obnovu sil. Lokomotiva Rakovník si na jednom vagónu vezla uhlí a přikládala postupně do kotle. Po vyrovnané první třetině se našim sokům dařilo stupňovat tempo, zatímco my jsme nedokázali držet krok ani přes odhodlání nenechat si ujet vlak. Co vnímám jako podstatné je skutečnost, že soupeř nás rozhodně nepředčil v jednotlivostech. Dokázal profitovat z kompaktního pojetí a jeho celek byl tentokrát silnější než součet našich částí. Dorostenecká liga je při troše taktické přípravy rozhodné hratelná!

Na závěr bych chtěl všem zúčastněným poděkovat. Ne vždy to bylo a je jednoduché, ale věřte tomu, že trpělivost a poctivá práce přináší růže. I ty oranžové a bílé!!

 

Vašek