ELÉVOVÉ

Elévové zahájili soutěž na ZŠ Mendelova s hlavou hrdě vztyčenou

První kolo nového ročníku soutěže elévů bylo ve znamení přirozené generační výměny, na základě které v závodní premiéře účinkovali hned dva noví aktéři. Nejmladší oranžové družstvo (byť nikterak početné, k prvnímu zápasu nastoupili pouze čtyři hráči do pole, do dvou zbývajících klání pět florbalistů) se k nové situaci postavilo ukázkově. Ostřílení matadoři trpělivě sdíleli zkušenosti a přivítali nové členy s otevřenou náručí. Před úvodním zápasem se živě diskutovalo o obsazení pozice brankáře, nestranný los nakonec přisoudil masku Františkovi a ten se ke své roli postavil čelem. Tým Falconu dokázal s našimi borci držet krok pouze v prvních minutách. Kluci si postupem času začali věřit a přihrávat, což se projevilo pravidelným přírůstkem skóre. Na ukazateli výsledků svítily po závěrečném hvizdu cifry 15:4, na tvářích florbalistů z Bohnic zase spokojený úsměv. Na zodpovědný týmový výkon se podařilo navázat proti Spartě, kterou ani zvučné jméno neochránilo před bohatým gólovým přídělem. Novým mužem v brankovišti byl Ondra, zodpovědný defenzivní přístup spoluhráčů mu značně zjednodušoval práci, na kterou navázal fantastickým výkonem. Během druhého utkání se na střeleckou listinu otiskla kompletní soupiska Floba, na hřišti po nás zůstal dobrý dojem. Ve finále jsme narazili na Bohemku. Podle předchozí domluvy přišla řada s chytáním na Filipa, který si se svými předchůdci vůbec nezadal a byl pevnou oporou mužstva. Klokanům vyšel úvod, marně jsme v prvním poločase hledali recept na jejich důraz a tvrdou hru. O přestávce však nastal zvrat, na který by ředitel ZOO Praha pan Bobek zíral s otevřenou pusou. Za méně než minutu nahradily hladové a dravé lišky pohodlné jezevčíky a na hrací ploše se strhla oranžová lavina. Posledních deset minut hrál jenom jeden tým, oranžovo-bílé pruhy ovládly barevné spektrum. Přesto, že se nakonec těsně nepodařilo srovnat se soupeřem gólový krok, v herním projevu jsme ho předběhli o několik koňských délek. Povedenou sobotu zakončili kluci obdivuhodným hodnocením, když se shodli, že je prohra vůbec nemůže mrzet, pokud udělali všechno, co bylo v jejich silách. Hrdý, že můžu být součástí takového celku, bych chtěl všem zúčastněným moc poděkovat za krásný sportovní zážitek. O budoucnost klubu nemám nejmenší starost, roste na pevných a správných základech!