STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci na TJ Ruzyně

_SJP4499.jpg

V neděli 25. 2. 2018 pořádali starší žáci na Ruzyni další ligová kola sedmého výkonnostního koše. A jak to dopadlo?

FLORBAL NERATOVICE - FLOBO PRAHA 0:2

První utkání dne a soupeř, který nekladl příliš velký odpor. Naši od samého úvodu diktovali tempo a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Bohužel koncovka je velká slabina a tak i prakticky 100% šance ne a ne skončit brankou. Poločas tedy bez gólů- 0:0. O přestávce bylo zdůrazněno, abychom byli trpěliví, že se střeleckého úspěchu určitě dočkáme. To se také stalo. Hned ve 3. minutě druhého poločasu. Autorem trefy Kryštof Vobořil. Nadále se hrálo víceméně jen na jedné polovině, ale jako kdyby všem došel střelný prach. Na nedostatek šancí si nemůžeme stěžovat, ale… Jak se začal přibližovat konec hrací doby, přílišná snaha zastínila defenzivní povinnosti. Protivník však možnosti na vyrovnání nevyužil a jistý Vojta Hirsch zůstával nepřekonán. Až v 11. minutě přibyla vytoužená druhá branka, střelec Jáchym Bláha. Střet kluci nakonec zvládli.

FLOBO PRAHA – PANTHERS PRAHA „B“ 3:3

V druhém vystoupení čekal soupeř o poznání kvalitnější a hlavně florbalově vyspělejší. Před měsícem jsme s ním absolvovali hořkou lekci kolektivního sportu, takže o motivaci nebyla nouze. Začátek byl z naší strany plný pohybu, agresivity a dobrých šancí, ale koncovka stále žalostná. Díky zdařilému vstupu jsme byli jasně lepší, předvedená hra udivila nejen protivníka. Na krásu se ale nehraje, hned po prvním ohrožení skončil míček v naší síti. Na bojovnosti a odhodlání se nic nezměnilo a v čase 9:30 přišlo vyrovnání z hole Jakuba Šejbla. Prakticky ihned po buly se balonku zmocnil Jáchym Bláha a zařídl jednobrankový rozdíl. Poločas tedy 2:1. Panteři pojali druhé dějství o poznání aktivněji a nás čekaly perné momenty do posledních vteřin. Vedení ukolébalo všechny přítomné, pokles koncentrace zapříčinil druhý inkasovaný gól. Následný oddechový čas měl svěřence hlavně uklidnit a připomenout prvky, co zdobily náš výkon v předchozí fázi hry. Znovu se zapnulo na vyšší stupeň, soupeř nedokázal účinně reagovat. V čase 6.54 nám Jakub Šejbl vrátil vedení a týmu se lépe dýchalo. Nájezdy na dobývanou klec se nesetkaly s úspěchem. A protože princip nedáš-dostaneš zafungoval i tentokrát, zajistili si Panteři výslednou remízou účast ve finále.

DRACI ŘÍČANY – FLOBO PRAHA 0:3

Posledním chodem florbalového menu byli staří známí. Pokud někdo z řad rodičů a trenérů očekával stejné pojetí jako v předešlém výkonu, musel být hodně zklamán. Celou dobu to bylo spíš trápení a především bezchybný Vojta Hirsch a soupeřova střelecká neschopnost rozsvítily před pauzou hubené vedení 1:0. Autor branky Jakub Šejbl. Efekt porady takřka minimální, hra nadále chaotická a odpovědnost na hřišti minimální. Alespoň, že se Jakub Šejbl s chutí rozstřílel a jako jeden z mála výrazně rozhodl o vítězství. Konečných 0:3 rozhodně neodpovídá předváděné hře, ale historie se neptá.

ZÁVĚR

Na celku je vidět určitý posun ve všech směrech, ale bez tvrdé a poctivé práce to nepůjde. K týmovému výkonu je ještě trnitá cesta, ale zlepšení určitých jedinců a jejich individuální přínos je příslibem do budoucna. Musím za turnaj pochválit Jakuba Šejbla. Dával velice důležité branky a hlavně díky němu dopadl turnaj více než solidně.