ELÉVOVÉ

Několikapatrová florbalová sobota elévů

43182007_533599580440214_5350544036857905152_n.jpg

Víceposchoďová tělocvična ZŠ Mendelova byla ikonickým dějištěm dalšího vystoupení nejmladšího týmu. Výstup na pomyslný vrchol, kde se v nezvyklé nadmořské výšce nacházelo hřiště, jako by připomínal, že cesta k mistrovství vyžaduje trpělivost a odvahu.

Pestrá soupiska nakonec dovolila střídat dvě kompletní formace. Ideální počet pro to, aby si každý zahrál, což je ostatně hlavní důvod naší účasti. Zkušenosti jsme sbírali mezi i mimo mantinely. V zápasové vřavě se dařilo udržovat týmový duch, i když nebyl výsledek pro naše barvy vždycky příznivý. Spolknout hořkou příchuť porážky je sice nelehká záležitost, pro další sportovní rozvoj však naprosto určující. Ve všech třech duelech bylo k vidění veliké množství povedených akcí a zákroků. Všichni zase o kousek herně povyrostli.

Kluci do toho dali všechno, a tak by neměl konečný stav nikoho trápit. Žádný učený z nebe nespadl (naštěstí, jinak by žuchnul přímo na podlahu) a společné florbalové putování už drobnými krůčky začalo. Nezbývá než vydržet, neztrácet chuť a dál se bavit tím, co máme rádi.

Děkuju všem!

Vašek


MLADŠÍ ŽÁCI

Kvalita při snížené kvantitě, mladší žáci v Davli

42694330_689597528089870_8186881095573176320_n.jpg

Nedaleko ruchu hlavního města se v těsném sousedství vodní plochy nachází prvotřídní řeznictví. Kousek vedle masomilného krámu jest situována základní škola, nad níž najdeme sportovní halu, kde se všechno v sobotu 29.9. událo.

Trenér si z titulu svého jména nemohl dovolit absenci, takzvaně " na Václava bez Václava" by nedávalo smysl. Ostatní, byť Neváclavové, upřednostnili florbal v počtu vyšším, než nezbytně nutném, tudíž se mohlo hrát...

Sparta si vzala naši ranní rozcvičku pod důsledný patronát. Rozhašenou kombinaci v podání obou aktérů zvládli soupeři kompenzovat velmi kvalitním individuálním pohybem s míčkem i bez něj. Sklonit hlavy ve znamení uznání spravedlivé porážky bylo správnou výchozí pozicí do dalších bojů.

Proti Tigrům z Jižního Města se střetlo 5 hráčů na obou stranách a urputnému boji chyběla lehkost. Adam v bráně chytil i nemožné, čímž dovolil svým spoluhráčům navyšovat nesměle vedení. Hráči Davle, byť neměli šavle a jejich trenér jen občas zvolal Pavle (humor, vtip, legrace, poznámka redakce), byli zápasem o třetí místo hypnotizováni. Hlasité povzbuzování vytrhlo ze soustředění i naše borce a taktika ustoupila vášním. Nakonec byly naše hlavy o pár stupňů chladnější, takže imaginární bronz putuje do Bohnic. Co je důležitější, ligovou premiéru si odehráli Ondra Raidl s Matyášem Bucharem a vedle prvních gólů udělali spoustu dobrých kroků správným směrem.

Dobrá práce, přátelé!

Vašek

ELÉVOVÉ

Elévové, benjamínci a florbalové sazeničky na Zahradním městě.

42432271_509352836144057_3766576655192031232_n.jpg

Disportare, latinský výraz, který znamená bavit se/příjemně trávit čas, byl na počátku všeho sportování. Toho sportování, kde stejně jako úcta k soupeří bylo samozřejmé, že někdo vyhraje a někdo prohraje. Tolik úvod do kinantropologie.

Žitá filosofie našeho nově se rodícího nejmladšího závodního družstva je obdobná. V neděli odehrála nejméně početná družina tři zápasy s neopadávající chutí. Pro některé šlo o vůbec první ligovou zkušenost. Přesto bylo vidět, že o svém pobytu na hřišti přemýšlí a zlepšení mezi prvním a posledním utkání bylo znatelné.

V prvním poločasu všech našich vystoupení jsme navíc se soupeři dokázali držet krok. Díky košovému systému se na příštím turnaji střetneme s vyrovnanější konkurencí. Je to jenom hra, na to prosím nikdo nezapomínejme. Já se těším, že si budeme celý rak hrát a určitě si nechci nechat tuhle radost vzít.

Díky,

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci si podmanili Barrandov

_SJP4984.jpg

V rámci úvodního turnaje mladších žáků byl k vidění krásný florbal okořeněný spoustou branek a nápaditých kombinací. Potvrzením předvedené kvality není jen vítězství a z něj pramenící postup do vyššího koše, ale hlavně uznalý potlesk diváků a poznámky samotných hráčů, že takhle je to opravdu baví...

Koho by nebavilo s nekonečnou chutí podnikat ofenzivní výpady a probouzet v soupeřích oprávněné obavy. Kdo by se netěšil z finální přihrávky, po které spoluhráč zakončuje do prázdné brány. Jak je to krásné, když se může celý tým spolehnout na losem určeného brankáře a táhnout za jeden provaz, i když se zrovna nedaří. Neděle měla všechno, náboj, radost ze hry, sportovního ducha, nájezdovou zápletku i šťastný konec..

PS: Kdo si nechal ujít společnou návštěvu cukrárny nechť nevěší hlavu, letošní sezóna bude obvzlášť vypečená.

Díky,

Vašek

UKÁZKOVÁ HODINA NA ZŠ JÍLOVSKÁ

_SJP0733 (1).jpg

Flobo nabízí dětem z Braníka a Modřan florbal již několik let. Stoupající počet přihlášených kluků a holek potvrzuje, že kolektivní hra je opravdu oblíbená.

Rádi bychom představili populární sport i těm nejmladším školáčkům. Pro každého, koho zajímá aktivní trávení volného času, máme otevřenou ukázkovou hodinu. V úterý 18. 9. 2018 se v malé tělocvičně školy Jílovská uskuteční v 16:00 hodin modelový trénink plný her a soutěží.

Je nemožné popsat, jak chutná radost z pohybu a jenom těžko lze teoreticky obsáhnout něco, co se musí zažít. Potřebné vybavení zajistíme, stačí jenom sportovní obuv a oblečení. Všichni, rodiče nevyjímaje, jsou zváni na lekci, která může rozhodnout při výběru kroužků.

Stará dobrá Anglie na TJ Pankrác.

Flobo pořádá pravidelný příměstský kemp na konci prázdnin. Stejně jako perfektně střižený trávník není pouze dějištěm kriketových klání, pohyb vedle těla povznáší také duši. Kde jinde mohli organizátoři čerpat inspiraci, než v prostředí, které dalo světu vybrané mravy a zásady FAIR-PLAY? Dnes už letitý lord Floorsby jednou řekl: "Bav se, ale nenech zapomenout na dobré vychování."

V duchu tohoto vznešeného občana se výchova nastupující generace odehrává po ose Gentleman (potažmo Gentledáma) - Člověk - Sportovec - Florbalista. Výsledky revolučního přístupu jsou netušené, projevy pětidenního působení tématicky zaměřených her a soutěží můžou být až netušené.

Vážené dámy, slovutní pánové, připravte si raději vhodně formulovanou omluvu pro případ, kdy lokty na stole při nedělním obědu vyvolají pohoršeně zdvižené obočí Vašeho spořádaného potomstva.

galerie úvodního dne zde

ELÉVOVÉ

Elévové opět o koš nahoru.

Předposlední turnaj letošní sezóny hostilo Kladno, které má v současné době trochu jiné starosti, a to především na hokejové ploše, kde tamní Rytíři bojují o účast v extralize. My jsme se ale samozřejmě soustředili na vývoj v nafukovací hale mimo centrum tohoto hutního města.

První zápas jsme se postavili domácímu ambicióznímu týmu – Stíhačům z Kladna. Tito borci však nenaplnili účel svého jména a nechali si již od začátku utéct gólový koncert oranžové smršti. Ač jejich stíhací jízda byla velmi razantní, o účinnosti již mluvit nemůžeme, a to především proto, že naši svatyni střežil neuvěřitelně chytající Víťas. První výhra tak měla být předzvěstí úspěšného turnaje.

Druhý zápas následoval proti Dvojce z Prahy. Velké zlepšení (motivace je krásná věc) v nasazení si zaznamenal nejeden válečník oranžové armády. Dle mého názoru byl soupeř zprvu zaskočen naši kombinační hrou a především mně vykouzlil pokus o nehamounění a nesólování úsměv na tváři. Chybělo jen trochu štěstíčko v oblasti brankoviště a především musím (a myslím, že všichni ostatní taky) úžasný výkon brankáře našeho protivníka. Výsledek 4:2 byl však pozitivním nakopnutím do finálového klání.

Ve finále jsme se střetli s dalším mimopražským protivníkem. Na druhé straně hřiště totiž stály Kralupy. Abych pravdu řekl, zprvu zápas opravdu nevypadal jako krutý souboj o první místo a nezaujatému diváku prvních pár minut určitě nelahodilo. Pevná obrana, ve které bych rád pochválil hlavně Matyho Č., který se neskutečně vracel a všechny nebezpečné protiútoky pohlídal s velkým přehledem, však držela čisté konto a útok velmi trápil obranu protivníka. Taky bych rád pochválil Matyho S., jenž si vždy dokázal najít volný prostor před brankou soupeře a několikrát se tak mohl radovat ze vstřelených branek. Nakonec jsme finále opanovali v poměru 8:2 a stali se tak, dle mého, zaslouženými šampiony turnaje.

Chtěl bych Vám kluci moc poděkovat za to, jak jste turnaj odmakali i přesto, že naše nepočetná armáda, jejíž počet by se dal spočítat skoro na prstech jedné ruky, nebyla kompletní. Hlavní je neusnout na vavřínech a ukázat svou sílu a bojovnost i v dalším, posledním, turnaji letošní sezóny.

David

STARŠÍ ŽÁCI

I Strži již uzavřeli sezónu.

_SJP4499.jpg

Závěrečný turnaj sezóny se odehrál v pěkném prostředí haly v Dobříši. Opět jsme se sešli v „tradičním“ počtu 8+1. Prvním soupeřem ve skupině byl Olymp. Snažili jsme se hrát jednoduše, ale ne vždy to vycházelo. V polovině první části jsme dali gól, ale soupeř během chvíle vyrovnal. Nadále jsme měli šance, v druhé části zápasu jsme byli lepší, ale góly nepřicházely. Vypadalo to na remízu, ale v předposlední minutě jsme během půlminuty zápas rozhodli. Konečně jsme proměnili šance – poslední gól padl dokonce z přesilovky – a zapsali jsme si první body.

Ve druhém zápase jsme narazili na soupeře z Davle, kterého jsme snad ještě neporazili. Gól jsme dali hned v první minutě a za chvíli přidali další. Tím jsme se trochu uklidnili, a i když měla Davle hráčů do pole více než deset, tak hráč, který byl schopen tvořit hru, byl pouze jeden. A ten na vše sám nestačil. Motal nám sice hlavu okolo branky, ale jeho přihrávky nikdo nevyužil. A pokud ke střelám došlo pochytal je výborně chytající Vojta. V druhé části jsme spustili brankostroj a kluci si zápas užívali. A i když dostali na úplném konci dva góly, které jenom kosmeticky upravili výsledek, tak jim nebylo co vyčítat.

Ve finále nás čekala domácí Dobříš. Nejenom že měli hlučné fanoušky, které jim připravili vpravdě domácí prostředí, ale i jejich výkony v průběhu dne ukazovaly, že se potkáme se silným soupeřem. V sestavě měli asi 4 kluky, kteří byli sehraností o třídu výš. A taky to na hřišti bylo znát. Před zápasem jsme klukům řekli ať si zápas užijí a nestresují se případnými obdrženými góly. Začátek opravdu nebyl nejpovedenější. Rychle to bylo 0:3, před poločasem 0:4. Změnili jsme taktiku a soustředili se víc na útok, protože soupeřova obrana kvalit jejich ofenzívy nedosahovala. A zabralo to! Ještě do přestávky jsme dali dva góly a v první minutě druhé části jsme snížili na 3:4. A kluci najednou pochopili, že to JDE! Záměrně jsme přestali řešit obdržené góly a místo postupné rozehrávky po mantinelech, měli obránci za úkol přenášet hru co nejdříve před bránu. Tím se soupeř musel více soustředit na obranu a méně často se dostával před naší bránu. A fungovalo to! A ze stavu 4:7 jsme na konci zápasu měli 6:7 a v závěrečném tlaku jsme byli několikrát milimetry od vyrovnání. Sice se to nakonec nepovedlo, ale výhru neměla Dobříš rozhodně zadarmo (byť byla – musíme uznat – zasloužená).

Za druhou půli proti Dobříši bych všem chtěl poděkovat. A vlastně za celý turnaj. Těm co stříleli góly, těm co dřeli (a možná nebyli tolik vidět), těm co bránili a z útoku zaskakovali za obránce, a Vojtovi za mraky pochytaných šancí. Nevím, jak to vnímali kluci, ale mám pocit, že je to bavilo.

Petr J.

MLADŠÍ ŽÁCI

Barrandov. Skvělá káva, hra žádná sláva.

_SJP4323.jpg

V neděli se zástupci mladších žáků bojujících ve formátu 3+1 shromáždili na hale X3M ARENA Barrandov, aby sluncem zalitý den ozdobili florbalovým uměním. 

Potenciál akce rozhodně měla. Usměvavý superligový obránce Sparty za pořadatelským stolkem, přesně 9 hráčů do pole, vyhlášená cukrárna v dochozí vzdálenosti a slušná porce zápasů. Všechno nám hrálo do karet.... až na skutečný vývoj událostí.

FBC Slavia ve dresech s typickou hvězdou mířila stejně vysoko jako její ikonický emblém, tyto ambice od počátku hatila pohledná kombinace oranžové družiny. Cenné vítězství 7:6 na úvod. Draci z Hořovic nepatřili mezi papírové favority, o to překvapivější bylo třígólové manko, které bylo třeba odmazat hned po několika málo okamžicích druhého zápasu. Nakonec jsme dokázali převzít kordmidlo. Danda Pálka si desátým gólem nasadil kuchařskou čepici, po 15. zásahu byl do role cukráře pasován i trenér. Vysoká výhra 18:8 byla posledním úspěchem dne. Ve střetu o šanci na vítězství čekali tygři z Nehvizd. Dva náhradníci měli být snadným soustem, pruhovaná jednohubka se proměnila v hořkou pralinku. Než abychom protivníka unavili pohybem a nečekanými nahrávkami, sami jsme se dusili statickou a profesorskou hrou, která nejenže nemohla nikoho pořádně bavit, bohužel neměla ani příliš šancí na úspěch.

Spravit si chuť na Spartě bylo snem nás všech, bohužel i tato meta zůstala pouze v imaginární rovině. Neupírám klukům snahu, někdy se prostě stane, že to nejde, i kdyby se jeden rozkrájel.

Rozkrájel se dort, v šatně, po pondělním tréninku. Všechny chmury se zaplácly krémem a chybějící ingredience byla vlastně asi ta chuť. Ta, se kterou jsme si všichni společně popovídali a ta, se kterou se chystáme na další akce.

Díky

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

Barrandovská klání mladších žáků

V neděli 4. 3. se naše družina sešla v samém srdci a symbolu českého filmu na pražském Barrandově. Právě zde se 11 našich bojovníků sešlo a postavilo k neobvykle porci zápasů, rovnou 4 bitvy s naší účastí čekaly na své vítěze.

Ačkoliv na vrchol většinou vede dlouhá cesta, k našemu vrcholu nevedla cesta v podstatě žádná. Vrcholem našeho výkonu byl hned první zápas, který jsme v prvním poločase zcela ovládali a nebezpečné pokusy kryl s přehledem chytající Roman. V útoku zářil Ondra Ž., který si vždy dokázal najít místo pro střelu a zařídil do svých statistik hattrick. Naproti tomu, abychom se o poločase uklidnili a přidali další branky jsme si utkání neskutečně zkomplikovali a v závěru se dokonce museli bát o vítězství, protože, jak už se stává naší tradicí, jednobrankové výsledky jsou letošní sezónu naší specialitou. I toto vítězství se ale počítá. 6:5.

Ve druhém střetnutí jsme čelili zeleno-bílé síle Bohemians. Už od začátku bylo jasné, kdo bude dominovat, ovšem chtěl jsem, aby se nám podařilo vzdorovat co nejdéle a využívat chyb soupeře. Opět se nám vyvedl první poločas, ve kterém jsme udrželi remízový stav a neměli se za co stydět. Jenže… naše druhé poločasy neoplývají nebezpečností, a tak jsme se s Bohemkou loučili prohrou.

Asi nejzajímavější utkání nabídlo třetí měření sil. Sparta na nás vlétla od začátku s velikou bojovností a zaslouženě si vybojovala lepší výchozí pozici. Kluci nic nevzdali a snažili se, alespoň částečně, držet krok s našlapaným, rudým strojem. Ve druhém dějství se náš sen div nerozplynul ve víru slepených branek Sparty a na výsledkové tabuli svítilo skóre 4:8. S vidinou lepších minut na plochu nastoupilo trio zkušených borců a za 15 (!) sekund v předposlední minutě snížilo na rozdíl jediné branky. Naše mašina se, bohužel, zasekla s oddechovým časem, který takticky využila Sparta. Přes to, že jsme měli minimálně deset dalších šancí na snížení v poslední minutě, kdy jsme brankáře soupeře zásobovali nadýchanými střelami, jsme Spartu porazit nedokázali.

V poslední zápase jsme si chtěli spravit chuť po poslední hořké porážce. Borci z Hořovic ale byli proti všemi deseti. Možná se již projevila únava z minulých zápasů, které byly fyzicky velmi náročné, možná už se kluci viděli doma na pozdním obědě a možná u nás chyběla chuť po vítězství. Poslední zápas jsme vůbec nezvládli, byli u balonků vždy druzí a naše kombinace většinou končila po první přihrávce.

Co se mi nelíbilo, bylo chování po utkání se Spartou některých jedinců, kteří porážku nesli velmi těžko. Je to jen sport, jednou vyhraješ, jednou prohraješ. A sport není vždy fér a spravedlivý. Féroví a disciplinovaní musíte být vy.

Na druhou stranu. Hlavu vzhůru, nic se neděje, kluci. Moc se mi líbil výkon kluků, které na turnajích nevídám tak často a u kterých je vidět velký posun ve výkonnosti a k dokonalosti výkonu chyběla už jen třešnička na dortu – ta gólová. Příště nám to, doufám, vyjde mnohem lépe a budeme se opět radovat z vítězství.

David

ELÉVOVÉ

Kunratická kratochvíle elévů

Na další boje 3. koše elévů lákala tentokrát hala v Kunraticích a přestože se jednalo o místně odloučenou lokalitu od domovské Prahy 8, sešlo se nás brzy ráno více než bývá zvykem. 

Zahajovací zápas hracího dne svedl proti sobě dva celky uctívající oranžovou. Kromě nás vzhlížejí ke stejné modle ještě Wizzards, nadčasový design našich dresů zůstal skryt pod tradičním rozlišovacím prostředkem. Obdobně to vypadalo na hrací ploše. Divákovu oku lahodící výkony se celkem pokojně seřadily na stupních vítězů a pomyslná stříbrná medaile z onoho střetu byla maximem.

Florbalové sudičky musely náš celek zasypat v kolébce sloučeninou SKV, protože železná pravidelnost, se kterou soupeříme proti sokolům z Vinohrad, se vymyká všem statistickým zvyklostem. Z úcty k tradici nemohl duel skončit jinak než nervy- drásající koncovkou, kde se nakonec usmála štěstěna na druhé aktéry dramatu.

Boj o přežití byl  zároveň bojem s morálkou. Kdyby to pravidla dovolovala, vítězství by za předvedené nasazení zasloužil leda tak rozhodčí. Kralupy si odhodlání a dravost také naplánovaly do jiného diáře, takže se zápas nakonec doploužil k nájezdům. Lépe zvládnutá trestná střílení přiměla naše příznivce k oslavám. Radost byla směsicí úlevy a příjemného očekávání pokračujícího víkendu. I takový může být sport. 

Díky
Vašek

DOROSTENCI

Dorostenci v Dvoře Králové

_SJP1472.jpg

V sobotu 3.3. 2018 se dorostenci vydali na jednu epizodu florbalové ságy do nedalekého Králova Dvora. Poslepovaná sestava si připsala důležité vítězství.

FLOBO PRAHA – FBC BARRACUDAS SLANÝ 3:0

Před začátkem dostalo 8 bojovníků jasné pokyny. Rady, co hrát, jak se chovat a kudy vede cesta k vysněnému výsledku padly na úrodnou půdu. Soupeře zůstal od počátku ve stínu našeho pohybu umocněného důrazem. Bohužel se obě starší kategorie dlouhodobě potýkají se slabou koncovkou. Brankář Tadeáš Musil neměl skoro žádnou práci, a mohl tak sledovat trápení spoluhráčů se zakončením. Utkání bylo otázkou vůle po vítězství, protože herní vyspělost na obou stranách pokulhávala. Celkově aktivní pojetí Floba dávalo naději, že nějaký ten míček do branky soupeře propadne. V první třetině se skóre neměnilo. O pauze se burcovala bojovná nálada a připomínala taktika. V 8. minutě se konečně zadařilo a tým dostal do vedení Matěj Pecha (asistence Martin Šebek). Protivník odevzdal svou pasivitou otěže zápasu nám. Druhé dějství poznamenal chybný krok rozhodčího, který za hokejku zablokovanou v samostatném úniku udělil pouze menší trest, namísto trestného střílení běžně nařizovaném v těchto situacích. Tvrzení, že se nejednalo o gólovou příležitost je minumálně diskutabilní! V poslední přestávce se zdůrazňovala potřeba zvýšit náskok, aby se nám nevymstil případný povedený únik soupeře. Hráči ovšem nedůslednou obranou připustili obrovskou šanci, hned na to protivník přidal v důrazu. Hraniční zákroky byly po zásluze odměněny vyloučením. Naše přesilové hry otevřely teoreticky cestu k poklidnému závěru. Přestože je početní výhoda rozdílovým faktorem v celé řadě sportů, nám paradoxně hrozilo větší nebezpečí než při klasickém formátu. Tadeáš v brance musel být i nadále ve střehu, protože náš tlak nebyl dostatečný. Ze všech akcí byl jediný gól z hole Tomáše Jančíka. Přihrával Matěj Pecha. Stav 2:0 dával malou naději na zisk 3 bodů. Výhrů pečetil Ondřej Svoboda za asistence Daniela Ginzela a o vítězství bylo rozhodnuto.

ZÁVĚR

Celý tým má stále na čem pracovat. Je nutné zaměřit se na všechny fronty, především domluvit vlastní hlavě!    

STARŠÍ ŽÁCI, DOROSTENCI

Posilujeme kádr nejstarších celků.

Florbalisté ročníku narození 2004-2001 prosím pozor. Za devět let existence naplnil oddíl Flobo Praha všechny předpoklady pro budování stabilního zázemí starším žákům a dorostencům. Zkušený realizační tým, dlouhodobý tréninkový plán, zavádění cílevědomých metod....Jednoduše skvělá příležitost pro všechny, kteří by rádi ze svého sportu učinili podstatnou část každodenního života. Ať už převyšuješ školní kroužek, nebo jsi soutěživý typ, tuhle šanci si nenech ujít. Staň se členem týmu a dosáhni nezapomenutelné úrovně!

Přijď zkusit ligovou atmosféru na jeden z tréninků.
PO 17:30-19:00
ST 18:30-20:00
ZŠ Německo-českého porozumění (Chabařovická 1125/4, 182 00, Praha 8).  

Pro bližší informace kontaktuj hlavního trenéra Mirka Hladíka na mirek.flobo@gmail.com, případně telefonicky na 608 180 030

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci na TJ Ruzyně

_SJP4499.jpg

V neděli 25. 2. 2018 pořádali starší žáci na Ruzyni další ligová kola sedmého výkonnostního koše. A jak to dopadlo?

FLORBAL NERATOVICE - FLOBO PRAHA 0:2

První utkání dne a soupeř, který nekladl příliš velký odpor. Naši od samého úvodu diktovali tempo a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Bohužel koncovka je velká slabina a tak i prakticky 100% šance ne a ne skončit brankou. Poločas tedy bez gólů- 0:0. O přestávce bylo zdůrazněno, abychom byli trpěliví, že se střeleckého úspěchu určitě dočkáme. To se také stalo. Hned ve 3. minutě druhého poločasu. Autorem trefy Kryštof Vobořil. Nadále se hrálo víceméně jen na jedné polovině, ale jako kdyby všem došel střelný prach. Na nedostatek šancí si nemůžeme stěžovat, ale… Jak se začal přibližovat konec hrací doby, přílišná snaha zastínila defenzivní povinnosti. Protivník však možnosti na vyrovnání nevyužil a jistý Vojta Hirsch zůstával nepřekonán. Až v 11. minutě přibyla vytoužená druhá branka, střelec Jáchym Bláha. Střet kluci nakonec zvládli.

FLOBO PRAHA – PANTHERS PRAHA „B“ 3:3

V druhém vystoupení čekal soupeř o poznání kvalitnější a hlavně florbalově vyspělejší. Před měsícem jsme s ním absolvovali hořkou lekci kolektivního sportu, takže o motivaci nebyla nouze. Začátek byl z naší strany plný pohybu, agresivity a dobrých šancí, ale koncovka stále žalostná. Díky zdařilému vstupu jsme byli jasně lepší, předvedená hra udivila nejen protivníka. Na krásu se ale nehraje, hned po prvním ohrožení skončil míček v naší síti. Na bojovnosti a odhodlání se nic nezměnilo a v čase 9:30 přišlo vyrovnání z hole Jakuba Šejbla. Prakticky ihned po buly se balonku zmocnil Jáchym Bláha a zařídl jednobrankový rozdíl. Poločas tedy 2:1. Panteři pojali druhé dějství o poznání aktivněji a nás čekaly perné momenty do posledních vteřin. Vedení ukolébalo všechny přítomné, pokles koncentrace zapříčinil druhý inkasovaný gól. Následný oddechový čas měl svěřence hlavně uklidnit a připomenout prvky, co zdobily náš výkon v předchozí fázi hry. Znovu se zapnulo na vyšší stupeň, soupeř nedokázal účinně reagovat. V čase 6.54 nám Jakub Šejbl vrátil vedení a týmu se lépe dýchalo. Nájezdy na dobývanou klec se nesetkaly s úspěchem. A protože princip nedáš-dostaneš zafungoval i tentokrát, zajistili si Panteři výslednou remízou účast ve finále.

DRACI ŘÍČANY – FLOBO PRAHA 0:3

Posledním chodem florbalového menu byli staří známí. Pokud někdo z řad rodičů a trenérů očekával stejné pojetí jako v předešlém výkonu, musel být hodně zklamán. Celou dobu to bylo spíš trápení a především bezchybný Vojta Hirsch a soupeřova střelecká neschopnost rozsvítily před pauzou hubené vedení 1:0. Autor branky Jakub Šejbl. Efekt porady takřka minimální, hra nadále chaotická a odpovědnost na hřišti minimální. Alespoň, že se Jakub Šejbl s chutí rozstřílel a jako jeden z mála výrazně rozhodl o vítězství. Konečných 0:3 rozhodně neodpovídá předváděné hře, ale historie se neptá.

ZÁVĚR

Na celku je vidět určitý posun ve všech směrech, ale bez tvrdé a poctivé práce to nepůjde. K týmovému výkonu je ještě trnitá cesta, ale zlepšení určitých jedinců a jejich individuální přínos je příslibem do budoucna. Musím za turnaj pochválit Jakuba Šejbla. Dával velice důležité branky a hlavně díky němu dopadl turnaj více než solidně.

STARŠÍ ŽÁCI

Dejvická přehlídka Starších žáků

_SJP4710.jpg

V neděli 11.2. 2018 se v pražských Dejvicích odehrála další ligová kola kategorie starších žáků. Vzhledem k nevhodnému termínu a neočekávaným absencím bylo jasné, že nebudeme mít nic zadarmo.

FLOBO PRAHA X SK ALIEN ČERNOŠICE   6:1

První soupeř byl těžko čitelný. Početem hráčů vydal na celky dva, co se kvality týče, bojoval s nedostatky. Opatrný úvod nepřinesl vzrušení, soupeřovy střelecké pokusy likvidoval jistý Vojta Hirsch.  Když nás během 2 minut rozhodčí poslali do dvojnásobného oslabení, už tak zdecimovaná sestava musela čelit dalšímu problému. Početní nevýhodu jsme přežili bez úhony. Lepší kontrola míčku přinesla vedoucí branku Jakuba Šejbla. Další úspěchy jsme navzdory četným příležitostem nezaznamenali, poločas skončil výsledkem 1:0. V druhém dějství se podařilo potvrdit převahu na hřišti. Stačilo pár minut, aby se díky trefám Bláhy, Šámalové a Ginzla odskočilo na 4:0. Mnoho vyložených šanci se nepodařilo proměnit, na střeleckou listinu se zapsali ještě Bláha a Ginzel. Konečný stav 6:1 je zaslouženým vítězstvím, které mohlo být mnohem výraznější.

FLOBO PRAHA X FBC TEXAS DDM PRAHA 6      7:2

Druhé vystoupení a hratelný protivník. První minuty daly tušit, že půjde především o nás, naše hlavy a schopnost plnit úkoly vedoucí k vítězství. Ve skutečnosti jsme připustili zbytečné drama. V první části padly 3 branky (Bláha, Kučera , Dvorský). Po pauze nastoupili kluci nejlíp jak mohli a dostávali se do zajímavých situací. Ale ta produktivita. Nějaké branky kluci přece jen dali( 2x Šejbl , Ginzel a Bláha ), nicméně....... gólů mohlo být daleko víc.  Konečný stav bereme. 

FLOBO PRAHA X SK FLORBAL BENEŠOV    2:4

Naše poslední hra (finále) se nevyvíjela podle představ. Za půl minuty svítilo skóre 0:1. Porada v  šatně kladla hráčům na srdce důraz a pohyb, abychom znepříjemnili soupeřům život jejich vlastní nejsilnější zbraní. Slova jsou jedna věc, realita vypadala úplně jinak. Benešov si dělal na hřišti co chtěl, a tak už v čase 2:11 následoval time- out. Připoměly se základy, ze kterých má naše hra vycházet a přibylo důrazné varování, že teď už zkrátka musíme. A vyplatilo se, prakticky okamžitě srovnal Kučera. Bohužel opět nastal minutový výpadek a soupeř znovu vedl. Vyrovnaný souboj vyvrcholil v 5. minutě, kdy skóroval Ginzel. Poločas tedy 2:2. Po krátké poradě bylo jasné, že všichni musí nechat na hřišti poslední zbytky sil. Naneštěstí zůstalo u teorie a Benešov zkraje druhé půle rozhodl celé finále. Stačilo 40 vteřin a sen o postupu se rozplynul. Snaha kluků otočit vývoj utkání byla nakonec marná. Nervozita narůstala, zdánlivě jednoduchá věc typu přihrávky byla nezvladatelným problémem. Ubývající fyzická kapacita nestačila na zvrtat. Je smutné, že celé utkání rozhodl jeden hráč- a to navíc  mladší žák! Všechny zásahy nastřílel s obrovským přehledem. Tady je třeba si brát příklad. 

Závěr:

Stále stejná písnička. Přístup k tréninku není ideální, utkání je pouze obrazem přípravy. Když si člověk promítne posledních 14 dní a míru absence, zůstává otázkou, jak by vypadala liga, pokud by byla účast a nasazení maximální. Finále je za těchto okolností příslibem do budoucna. Jako pozitivní vnímám zlepšené výkony některých jedinců oproti poslednímu turnaji. Stále přetrvává přesvědčení, že hráči to v sobě mají, jen hlava jim brání v optimálním provedení. Pokud co nejdříve zpracujeme poznatky, můžete hrát klidně o několik košů výš.

Míra

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci na Pankráci

První únorovou sobotu pořádali naši mladší žáci turnaj a dějištěm se stala majestátná hala na Pankráci. Dobře naladění, s fanoušky v zádech jsme se vrhli na první zápas, kdy proti nám stál soupeř z Nehvizd.

Zpočátku se duel jevil jako velmi vyrovnaný, šancemi jsme se mohli kochat na obou stranách a hra obou týmů byla pro oči nezaujatého fanouška velmi sympatická. Jenže pak přišel pomyslný „skřítek“, který občas navštíví hlavy našich svěřenců a hra se otočila o 180 stupňů. Borci z Nehvizd, společně s jednou slečnou (která, ruku na srdce, dokázala nebojácně přehrát naše nejvyšší a největší opory obranné řady), začali naše hochy přehrávat. U balónků jsme byli vždy později, souboje jsme prohrávali na plné čáře a tmavé okamžiky, bohužel, převyšovaly ty světlé ve všech ohledech a po 20 minutách jsme tak na výsledkové tabuli viděli, pro nás, nepříznivý výsledek.

Druhý mač, při kterém jsme si chtěli spravit chuť, jsme sehráli s Falconem. A opět se opakovala kapitola z prvního klání, kdy jsme dokázali držet krok pouze ze začátku (dvakrát jsme vedli), načež jsme si falcony ze Staré Boleslavi nechali vstřelit neskutečně branek z oblasti poloviny hřiště. A podruhé padli…

Následovalo poslední klání sobotního turnaje. Setkali jsme se se Spartou a já, stejně jako všichni kluci, jsem nechtěl potřetí zažít stejně hořkou porážku jako v předchozích zápasech. Na Spartu jsme se vrhli s velikou vervou, která přinesla kýžené ovoce v podobě několika branek v prvním poločase. Po úvodní polovině jsme šli na lavičku za stavu 4:5. Nic nezměnitelného. V druhém poločase konečně přišla chvíle, na kterou jsme čekali nejen my na lavičce, ale snad všichni naši příznivci. Kluci se konečně vzchopili, začali hrát se zvednutou hlavou, přihrávat si a nepříznivý výsledek zvládli otočit. Zbytečný gól, který jsme dostali pět vteřin do konce byl však jen potvrzením toho, že jednogólové výhry nám v novém roce nejsou rozhodně cizí. 8:7.

Chtěl bych vám, kluci, poděkovat. Bohužel si do svědomí musíte sáhnout každý sám, kdo se snaží, kdo nechává na hřišti maximum a kdo by pro vítězství a tým skočil do branky po hlavě. Ovšem ve velké části turnaje chyběl důraz, odhodlání a snad některým i touha hrát dobrý florbal. Doufám, že se příště opět sejdeme a budeme moct slavit nejednu výhru a že všem se na tváři objeví úsměv z důvodu radosti ze hry.

David

ELÉVOVÉ

ELÉVOVÉ VÁLÍ I ZA HRANICEMI HLAVNÍHO MĚSTA!

IMG_0478.JPGu.JPG

Do multifunkční sportovní haly Hlubočinka jsme dorazili jako tajemná výprava. Nikdo z pozorovatelů si totiž podle našeho skromného počtu nemohl být jistý, jestli jsme zástupci individuálního nebo kolektivního sportu. S jedním (slovy jedním) hráčem na střídání jsem nakonec dokázali uhájit druhý výkonnostní koš a sklidili zasloužené uznání soupeřů.

Středočeská skupina byla doslova výbušná. Nejprve střelci z Unhoště. Naposledy jsme proti dobře stavěným chasníkům odcházeli s pocitem do kouta zahnané lovné zvěře. Ne však tentokrát. Než stačili zamířit, dávno jsme byli o dva kroky vpředu. Náš mezi všechny členy týmu rovnoměrně rozložený výkon nakonec o jednu branku nestačil na příspěvky výrazných individualit protivníka, ale hodnotit zápas jinak než pozitivně nepřipadalo v úvahu!

Kladenští kanonýři patří mezi špičky ve svém oboru. Naši kluci se potřebují naučit prohrávat, přijmout nepříznivý výsledek a nenechat se otrávit, protože přes všechny vášně je to pořád jenom hra. Kdo jiný by měl udělit cennou lekci, než ti opravdu nejlepší...?

V boji o udržení stál v cestě pořádající Start98. Znovu se potvrdilo, že když jde do tuhého, dokáže se Flobo semknout a zabrat. Ríša v bráně hlídal jako zkušený mazák. Filda neúnavně odebíral míčky a zakládal útočné akce. Víťa řídil hru a vnášel do kombinace nápad. Maty využíval techniky a přehrával o hlavu vyšší soupeře. Áďa proměňoval šance a bral na sebe zakončení.

...a já? Já jsem nešetřil chválou a znovu si uvědomil, že je čest řídit takhle kvalitní skupinu!

Vašek

ELÉVOVÉ

Když se podaří, co se dařit má. Famózní elévové na Campanu.

Člověk nemusel být zrovna přímým potomkem věšteckého klanu z Delf, aby si na základě včasného příjezdu správce areálu ZŠ Campanus troufl doufat, že by tentokrát mohlo všechno probíhat podle plánu....

Ke všeobecné spokojenosti třeba konstatovat, že sobotní vystoupení šesti elévů ve třetím výkonnostním koši vyšlo na výbornou!

Na úvod nás čekal mýty opředený Prometheus z Olympu. Přehnaná úcta k papírovým hrdinům se v žádném případě nekonala a po vyrovnaném začátku začal náš gólový účet nabírat astronomické rozměry. Jistě, 20 vstřelených branek je lichotivá vizitka, ale způsob, jakým jich bylo dosaženo, zaslouží hlubokou poklonu. Úspěch se rovnoměrně rozprostřel mezi všechny hráče a nad lavičkou se vznášel tak dlouho očekávaný týmový duch.

Následovalo střetnutí s SKV. Vinohrady jsou tradiční soupeř, správní a dobře vedení kluci, se kterými se většinou smírně rozcházíme po remízách. V tomto případě celek porazil součet jednotlivin. Po námi předváděných kombinacích mi radostí přecházel mráz po zádech. Dokázali jsme udržet pozornost až do závěrečného hvizdu a zašlouženě se chystali na finále. 

Na boj o postup nás vyzval Start98- Táborská. Přes soupeřovu přímočarou hru vycházející ze zakončení z nejrůznějších pozic jsme zachovali systém, kdy se na postu brankáře spravedlivě střídají všichni zúčastnění. Maty zastal svojí úlohu znamenitě. Kluci na protivníkovy střely vždycky dokázali najít odpověď, díky přenášení míčku a trpělivému zakládání útoku se dařilo kontrolovat vývoj velmi vypjatého klání. Úspěch přinesl radost a úlevu. Jsem štastný, že výhra může opravdu být vedlejším produktem radosti z pohybu a neředěného dětského úsilí.

Děkuju Vám všem!!

Vašek

ELÉVOVÉ

interview

Uplynulý turnaj elévů se těšil velkému zájmu veřejnosti. Ve světle konkurenčního boje souvisejícího s probíhajícím Mistrovství světa žen v Bratislavě přihlížel dění i tajný redaktor serveru innebandy.se Eric Bullysson. Kamuflovaný seveřan položil na závěr dne pár otázek trenérské dvojici Davidovi s Vaškem.

Proč se zápasy kvalitou srovnatelné se Superfinále odehrály ve skromných podmínkách haly na Campanu?

Vašek: Je to prosba České florbalové unie. Flobo dlouhodobě předvádí atraktivní hru, což paradoxně přispívá k nárůstu pasivního sportování fascinovaných fanoušků. Místo konání se odtajnilo na poslední chvíli a turnaj přeložen z původně zcela vyprodané O2 Arény pod záminkou vrcholícího turné hudebního tělesa Bunda. 

Za kolik se vydraží míčky, s nimiž zaznamenaly premiérové trefy vycházející hvězdy oranžového komanda Fanda Jindřišek a Jáchym Hořejší?

David: Mohu potvrdit velmi silný zájem ze strany veřejnosti o tyto dva klenoty. Míčky byly ihned po vstřelení branky vyňaty ze sítě a uloženy do florbalového trezoru. Světlo světa spatří až v prosinci následujícího roku, kdy budou podepsány oběma aktéry a vystaveny v Síni slávy českého florbalu na Mistrovství světa v O2 areně.

Jsou naši kluci spis skřivani nebo sovy?

David: Ač naše instrukce zněly naprosto jasně, někteří hráči se stále viděli ve svých postelích a se zdviženým ukazováčkem je musím pokárat. Jejich, zpočátku velmi ospalé, tempo však postupně vygradovalo díky neutuchající píšťalce hlavní sudí, ale hlavně díky varovným výstřelům z úst realizačního týmu.

Kolik kilogramů nervózně vytrhaných vlasů nalezli organizátoři kolem hrací plochy po skončení finálového klání?

Vašek: Bylo především potřeba řádně vytřít palubovku ztrácejíci se pod nánosem střelného prachu. Nezbylo než drbat po kanonádě zalehlé uši a hluboce vdechovat atmosféru krásného střetnutí. Emoce umocňují výsledný obraz jako vhodné množství koření. Kdo nezná správnou míru, zbyde mu jen pachuť v ústech a kousáním deformované nehty. 

Je tříčlenný realizační tým družstva elévů zbytečný luxus nebo momentální nutnost?

Vašek: Jistě, neinformovaný pozorovatel by mohl nad tímto počtem výrazně pozvednout obočí, nicméně všichni účastníci mají své přesně definované role. Počítejte se mnou, pokud je nutné zajistit, aby se hráči činností bavili, cítili se dobře a měli čas na kamarády, pak je personální zajištění zcela adekvátní!

V kuloárech kolovaly zvěsti o nabízené částce za odkup týmového ducha. V jaké cennové relaci se pohybujeme?

Vašek: K nám se dokonce donesly informace, že velmi žádaný je rovněž model univerzálního florbalisty. Především brankáři protivníků byli představou všestranné sportovní průpravy nadšeni. Ono je totiž více druhů světelných tabulí. Na té neviditelné září kladné scóre nehledě na výsledky!

Kde sehnal oddíl tak ukázkovou pořadatelskou službu?

David: Oslovili jsme několik světově známých agentur, které se zabývají pořádáním turnajů na světové úrovni, ale jak už uvedl kolega, místo konání bylo uveřejněno až na poslední chvíli a tudíž k podpisu smlouvy nemohlo dojít. S úsměvem na tváři jsme proto oslovili dobrovolníky, rodiče našich bojovníků, kteří s radostí pomohli a odměnou jim byl hřejivý pocit u srdce a kvalitní florbal. Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval všem zúčastněným, kteří sobotní dopoledne a část odpoledne strávili v naší společnosti.