ELÉVOVÉ

Kunratická kratochvíle elévů

Na další boje 3. koše elévů lákala tentokrát hala v Kunraticích a přestože se jednalo o místně odloučenou lokalitu od domovské Prahy 8, sešlo se nás brzy ráno více než bývá zvykem. 

Zahajovací zápas hracího dne svedl proti sobě dva celky uctívající oranžovou. Kromě nás vzhlížejí ke stejné modle ještě Wizzards, nadčasový design našich dresů zůstal skryt pod tradičním rozlišovacím prostředkem. Obdobně to vypadalo na hrací ploše. Divákovu oku lahodící výkony se celkem pokojně seřadily na stupních vítězů a pomyslná stříbrná medaile z onoho střetu byla maximem.

Florbalové sudičky musely náš celek zasypat v kolébce sloučeninou SKV, protože železná pravidelnost, se kterou soupeříme proti sokolům z Vinohrad, se vymyká všem statistickým zvyklostem. Z úcty k tradici nemohl duel skončit jinak než nervy- drásající koncovkou, kde se nakonec usmála štěstěna na druhé aktéry dramatu.

Boj o přežití byl  zároveň bojem s morálkou. Kdyby to pravidla dovolovala, vítězství by za předvedené nasazení zasloužil leda tak rozhodčí. Kralupy si odhodlání a dravost také naplánovaly do jiného diáře, takže se zápas nakonec doploužil k nájezdům. Lépe zvládnutá trestná střílení přiměla naše příznivce k oslavám. Radost byla směsicí úlevy a příjemného očekávání pokračujícího víkendu. I takový může být sport. 

Díky
Vašek

DOROSTENCI

Dorostenci v Dvoře Králové

_SJP1472.jpg

V sobotu 3.3. 2018 se dorostenci vydali na jednu epizodu florbalové ságy do nedalekého Králova Dvora. Poslepovaná sestava si připsala důležité vítězství.

FLOBO PRAHA – FBC BARRACUDAS SLANÝ 3:0

Před začátkem dostalo 8 bojovníků jasné pokyny. Rady, co hrát, jak se chovat a kudy vede cesta k vysněnému výsledku padly na úrodnou půdu. Soupeře zůstal od počátku ve stínu našeho pohybu umocněného důrazem. Bohužel se obě starší kategorie dlouhodobě potýkají se slabou koncovkou. Brankář Tadeáš Musil neměl skoro žádnou práci, a mohl tak sledovat trápení spoluhráčů se zakončením. Utkání bylo otázkou vůle po vítězství, protože herní vyspělost na obou stranách pokulhávala. Celkově aktivní pojetí Floba dávalo naději, že nějaký ten míček do branky soupeře propadne. V první třetině se skóre neměnilo. O pauze se burcovala bojovná nálada a připomínala taktika. V 8. minutě se konečně zadařilo a tým dostal do vedení Matěj Pecha (asistence Martin Šebek). Protivník odevzdal svou pasivitou otěže zápasu nám. Druhé dějství poznamenal chybný krok rozhodčího, který za hokejku zablokovanou v samostatném úniku udělil pouze menší trest, namísto trestného střílení běžně nařizovaném v těchto situacích. Tvrzení, že se nejednalo o gólovou příležitost je minumálně diskutabilní! V poslední přestávce se zdůrazňovala potřeba zvýšit náskok, aby se nám nevymstil případný povedený únik soupeře. Hráči ovšem nedůslednou obranou připustili obrovskou šanci, hned na to protivník přidal v důrazu. Hraniční zákroky byly po zásluze odměněny vyloučením. Naše přesilové hry otevřely teoreticky cestu k poklidnému závěru. Přestože je početní výhoda rozdílovým faktorem v celé řadě sportů, nám paradoxně hrozilo větší nebezpečí než při klasickém formátu. Tadeáš v brance musel být i nadále ve střehu, protože náš tlak nebyl dostatečný. Ze všech akcí byl jediný gól z hole Tomáše Jančíka. Přihrával Matěj Pecha. Stav 2:0 dával malou naději na zisk 3 bodů. Výhrů pečetil Ondřej Svoboda za asistence Daniela Ginzela a o vítězství bylo rozhodnuto.

ZÁVĚR

Celý tým má stále na čem pracovat. Je nutné zaměřit se na všechny fronty, především domluvit vlastní hlavě!    

STARŠÍ ŽÁCI, DOROSTENCI

Posilujeme kádr nejstarších celků.

Florbalisté ročníku narození 2004-2001 prosím pozor. Za devět let existence naplnil oddíl Flobo Praha všechny předpoklady pro budování stabilního zázemí starším žákům a dorostencům. Zkušený realizační tým, dlouhodobý tréninkový plán, zavádění cílevědomých metod....Jednoduše skvělá příležitost pro všechny, kteří by rádi ze svého sportu učinili podstatnou část každodenního života. Ať už převyšuješ školní kroužek, nebo jsi soutěživý typ, tuhle šanci si nenech ujít. Staň se členem týmu a dosáhni nezapomenutelné úrovně!

Přijď zkusit ligovou atmosféru na jeden z tréninků.
PO 17:30-19:00
ST 18:30-20:00
ZŠ Německo-českého porozumění (Chabařovická 1125/4, 182 00, Praha 8).  

Pro bližší informace kontaktuj hlavního trenéra Mirka Hladíka na mirek.flobo@gmail.com, případně telefonicky na 608 180 030

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci na TJ Ruzyně

_SJP4499.jpg

V neděli 25. 2. 2018 pořádali starší žáci na Ruzyni další ligová kola sedmého výkonnostního koše. A jak to dopadlo?

FLORBAL NERATOVICE - FLOBO PRAHA 0:2

První utkání dne a soupeř, který nekladl příliš velký odpor. Naši od samého úvodu diktovali tempo a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Bohužel koncovka je velká slabina a tak i prakticky 100% šance ne a ne skončit brankou. Poločas tedy bez gólů- 0:0. O přestávce bylo zdůrazněno, abychom byli trpěliví, že se střeleckého úspěchu určitě dočkáme. To se také stalo. Hned ve 3. minutě druhého poločasu. Autorem trefy Kryštof Vobořil. Nadále se hrálo víceméně jen na jedné polovině, ale jako kdyby všem došel střelný prach. Na nedostatek šancí si nemůžeme stěžovat, ale… Jak se začal přibližovat konec hrací doby, přílišná snaha zastínila defenzivní povinnosti. Protivník však možnosti na vyrovnání nevyužil a jistý Vojta Hirsch zůstával nepřekonán. Až v 11. minutě přibyla vytoužená druhá branka, střelec Jáchym Bláha. Střet kluci nakonec zvládli.

FLOBO PRAHA – PANTHERS PRAHA „B“ 3:3

V druhém vystoupení čekal soupeř o poznání kvalitnější a hlavně florbalově vyspělejší. Před měsícem jsme s ním absolvovali hořkou lekci kolektivního sportu, takže o motivaci nebyla nouze. Začátek byl z naší strany plný pohybu, agresivity a dobrých šancí, ale koncovka stále žalostná. Díky zdařilému vstupu jsme byli jasně lepší, předvedená hra udivila nejen protivníka. Na krásu se ale nehraje, hned po prvním ohrožení skončil míček v naší síti. Na bojovnosti a odhodlání se nic nezměnilo a v čase 9:30 přišlo vyrovnání z hole Jakuba Šejbla. Prakticky ihned po buly se balonku zmocnil Jáchym Bláha a zařídl jednobrankový rozdíl. Poločas tedy 2:1. Panteři pojali druhé dějství o poznání aktivněji a nás čekaly perné momenty do posledních vteřin. Vedení ukolébalo všechny přítomné, pokles koncentrace zapříčinil druhý inkasovaný gól. Následný oddechový čas měl svěřence hlavně uklidnit a připomenout prvky, co zdobily náš výkon v předchozí fázi hry. Znovu se zapnulo na vyšší stupeň, soupeř nedokázal účinně reagovat. V čase 6.54 nám Jakub Šejbl vrátil vedení a týmu se lépe dýchalo. Nájezdy na dobývanou klec se nesetkaly s úspěchem. A protože princip nedáš-dostaneš zafungoval i tentokrát, zajistili si Panteři výslednou remízou účast ve finále.

DRACI ŘÍČANY – FLOBO PRAHA 0:3

Posledním chodem florbalového menu byli staří známí. Pokud někdo z řad rodičů a trenérů očekával stejné pojetí jako v předešlém výkonu, musel být hodně zklamán. Celou dobu to bylo spíš trápení a především bezchybný Vojta Hirsch a soupeřova střelecká neschopnost rozsvítily před pauzou hubené vedení 1:0. Autor branky Jakub Šejbl. Efekt porady takřka minimální, hra nadále chaotická a odpovědnost na hřišti minimální. Alespoň, že se Jakub Šejbl s chutí rozstřílel a jako jeden z mála výrazně rozhodl o vítězství. Konečných 0:3 rozhodně neodpovídá předváděné hře, ale historie se neptá.

ZÁVĚR

Na celku je vidět určitý posun ve všech směrech, ale bez tvrdé a poctivé práce to nepůjde. K týmovému výkonu je ještě trnitá cesta, ale zlepšení určitých jedinců a jejich individuální přínos je příslibem do budoucna. Musím za turnaj pochválit Jakuba Šejbla. Dával velice důležité branky a hlavně díky němu dopadl turnaj více než solidně.

STARŠÍ ŽÁCI

Dejvická přehlídka Starších žáků

_SJP4710.jpg

V neděli 11.2. 2018 se v pražských Dejvicích odehrála další ligová kola kategorie starších žáků. Vzhledem k nevhodnému termínu a neočekávaným absencím bylo jasné, že nebudeme mít nic zadarmo.

FLOBO PRAHA X SK ALIEN ČERNOŠICE   6:1

První soupeř byl těžko čitelný. Početem hráčů vydal na celky dva, co se kvality týče, bojoval s nedostatky. Opatrný úvod nepřinesl vzrušení, soupeřovy střelecké pokusy likvidoval jistý Vojta Hirsch.  Když nás během 2 minut rozhodčí poslali do dvojnásobného oslabení, už tak zdecimovaná sestava musela čelit dalšímu problému. Početní nevýhodu jsme přežili bez úhony. Lepší kontrola míčku přinesla vedoucí branku Jakuba Šejbla. Další úspěchy jsme navzdory četným příležitostem nezaznamenali, poločas skončil výsledkem 1:0. V druhém dějství se podařilo potvrdit převahu na hřišti. Stačilo pár minut, aby se díky trefám Bláhy, Šámalové a Ginzla odskočilo na 4:0. Mnoho vyložených šanci se nepodařilo proměnit, na střeleckou listinu se zapsali ještě Bláha a Ginzel. Konečný stav 6:1 je zaslouženým vítězstvím, které mohlo být mnohem výraznější.

FLOBO PRAHA X FBC TEXAS DDM PRAHA 6      7:2

Druhé vystoupení a hratelný protivník. První minuty daly tušit, že půjde především o nás, naše hlavy a schopnost plnit úkoly vedoucí k vítězství. Ve skutečnosti jsme připustili zbytečné drama. V první části padly 3 branky (Bláha, Kučera , Dvorský). Po pauze nastoupili kluci nejlíp jak mohli a dostávali se do zajímavých situací. Ale ta produktivita. Nějaké branky kluci přece jen dali( 2x Šejbl , Ginzel a Bláha ), nicméně....... gólů mohlo být daleko víc.  Konečný stav bereme. 

FLOBO PRAHA X SK FLORBAL BENEŠOV    2:4

Naše poslední hra (finále) se nevyvíjela podle představ. Za půl minuty svítilo skóre 0:1. Porada v  šatně kladla hráčům na srdce důraz a pohyb, abychom znepříjemnili soupeřům život jejich vlastní nejsilnější zbraní. Slova jsou jedna věc, realita vypadala úplně jinak. Benešov si dělal na hřišti co chtěl, a tak už v čase 2:11 následoval time- out. Připoměly se základy, ze kterých má naše hra vycházet a přibylo důrazné varování, že teď už zkrátka musíme. A vyplatilo se, prakticky okamžitě srovnal Kučera. Bohužel opět nastal minutový výpadek a soupeř znovu vedl. Vyrovnaný souboj vyvrcholil v 5. minutě, kdy skóroval Ginzel. Poločas tedy 2:2. Po krátké poradě bylo jasné, že všichni musí nechat na hřišti poslední zbytky sil. Naneštěstí zůstalo u teorie a Benešov zkraje druhé půle rozhodl celé finále. Stačilo 40 vteřin a sen o postupu se rozplynul. Snaha kluků otočit vývoj utkání byla nakonec marná. Nervozita narůstala, zdánlivě jednoduchá věc typu přihrávky byla nezvladatelným problémem. Ubývající fyzická kapacita nestačila na zvrtat. Je smutné, že celé utkání rozhodl jeden hráč- a to navíc  mladší žák! Všechny zásahy nastřílel s obrovským přehledem. Tady je třeba si brát příklad. 

Závěr:

Stále stejná písnička. Přístup k tréninku není ideální, utkání je pouze obrazem přípravy. Když si člověk promítne posledních 14 dní a míru absence, zůstává otázkou, jak by vypadala liga, pokud by byla účast a nasazení maximální. Finále je za těchto okolností příslibem do budoucna. Jako pozitivní vnímám zlepšené výkony některých jedinců oproti poslednímu turnaji. Stále přetrvává přesvědčení, že hráči to v sobě mají, jen hlava jim brání v optimálním provedení. Pokud co nejdříve zpracujeme poznatky, můžete hrát klidně o několik košů výš.

Míra

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci na Pankráci

První únorovou sobotu pořádali naši mladší žáci turnaj a dějištěm se stala majestátná hala na Pankráci. Dobře naladění, s fanoušky v zádech jsme se vrhli na první zápas, kdy proti nám stál soupeř z Nehvizd.

Zpočátku se duel jevil jako velmi vyrovnaný, šancemi jsme se mohli kochat na obou stranách a hra obou týmů byla pro oči nezaujatého fanouška velmi sympatická. Jenže pak přišel pomyslný „skřítek“, který občas navštíví hlavy našich svěřenců a hra se otočila o 180 stupňů. Borci z Nehvizd, společně s jednou slečnou (která, ruku na srdce, dokázala nebojácně přehrát naše nejvyšší a největší opory obranné řady), začali naše hochy přehrávat. U balónků jsme byli vždy později, souboje jsme prohrávali na plné čáře a tmavé okamžiky, bohužel, převyšovaly ty světlé ve všech ohledech a po 20 minutách jsme tak na výsledkové tabuli viděli, pro nás, nepříznivý výsledek.

Druhý mač, při kterém jsme si chtěli spravit chuť, jsme sehráli s Falconem. A opět se opakovala kapitola z prvního klání, kdy jsme dokázali držet krok pouze ze začátku (dvakrát jsme vedli), načež jsme si falcony ze Staré Boleslavi nechali vstřelit neskutečně branek z oblasti poloviny hřiště. A podruhé padli…

Následovalo poslední klání sobotního turnaje. Setkali jsme se se Spartou a já, stejně jako všichni kluci, jsem nechtěl potřetí zažít stejně hořkou porážku jako v předchozích zápasech. Na Spartu jsme se vrhli s velikou vervou, která přinesla kýžené ovoce v podobě několika branek v prvním poločase. Po úvodní polovině jsme šli na lavičku za stavu 4:5. Nic nezměnitelného. V druhém poločase konečně přišla chvíle, na kterou jsme čekali nejen my na lavičce, ale snad všichni naši příznivci. Kluci se konečně vzchopili, začali hrát se zvednutou hlavou, přihrávat si a nepříznivý výsledek zvládli otočit. Zbytečný gól, který jsme dostali pět vteřin do konce byl však jen potvrzením toho, že jednogólové výhry nám v novém roce nejsou rozhodně cizí. 8:7.

Chtěl bych vám, kluci, poděkovat. Bohužel si do svědomí musíte sáhnout každý sám, kdo se snaží, kdo nechává na hřišti maximum a kdo by pro vítězství a tým skočil do branky po hlavě. Ovšem ve velké části turnaje chyběl důraz, odhodlání a snad některým i touha hrát dobrý florbal. Doufám, že se příště opět sejdeme a budeme moct slavit nejednu výhru a že všem se na tváři objeví úsměv z důvodu radosti ze hry.

David

ELÉVOVÉ

ELÉVOVÉ VÁLÍ I ZA HRANICEMI HLAVNÍHO MĚSTA!

IMG_0478.JPGu.JPG

Do multifunkční sportovní haly Hlubočinka jsme dorazili jako tajemná výprava. Nikdo z pozorovatelů si totiž podle našeho skromného počtu nemohl být jistý, jestli jsme zástupci individuálního nebo kolektivního sportu. S jedním (slovy jedním) hráčem na střídání jsem nakonec dokázali uhájit druhý výkonnostní koš a sklidili zasloužené uznání soupeřů.

Středočeská skupina byla doslova výbušná. Nejprve střelci z Unhoště. Naposledy jsme proti dobře stavěným chasníkům odcházeli s pocitem do kouta zahnané lovné zvěře. Ne však tentokrát. Než stačili zamířit, dávno jsme byli o dva kroky vpředu. Náš mezi všechny členy týmu rovnoměrně rozložený výkon nakonec o jednu branku nestačil na příspěvky výrazných individualit protivníka, ale hodnotit zápas jinak než pozitivně nepřipadalo v úvahu!

Kladenští kanonýři patří mezi špičky ve svém oboru. Naši kluci se potřebují naučit prohrávat, přijmout nepříznivý výsledek a nenechat se otrávit, protože přes všechny vášně je to pořád jenom hra. Kdo jiný by měl udělit cennou lekci, než ti opravdu nejlepší...?

V boji o udržení stál v cestě pořádající Start98. Znovu se potvrdilo, že když jde do tuhého, dokáže se Flobo semknout a zabrat. Ríša v bráně hlídal jako zkušený mazák. Filda neúnavně odebíral míčky a zakládal útočné akce. Víťa řídil hru a vnášel do kombinace nápad. Maty využíval techniky a přehrával o hlavu vyšší soupeře. Áďa proměňoval šance a bral na sebe zakončení.

...a já? Já jsem nešetřil chválou a znovu si uvědomil, že je čest řídit takhle kvalitní skupinu!

Vašek

ELÉVOVÉ

Když se podaří, co se dařit má. Famózní elévové na Campanu.

Člověk nemusel být zrovna přímým potomkem věšteckého klanu z Delf, aby si na základě včasného příjezdu správce areálu ZŠ Campanus troufl doufat, že by tentokrát mohlo všechno probíhat podle plánu....

Ke všeobecné spokojenosti třeba konstatovat, že sobotní vystoupení šesti elévů ve třetím výkonnostním koši vyšlo na výbornou!

Na úvod nás čekal mýty opředený Prometheus z Olympu. Přehnaná úcta k papírovým hrdinům se v žádném případě nekonala a po vyrovnaném začátku začal náš gólový účet nabírat astronomické rozměry. Jistě, 20 vstřelených branek je lichotivá vizitka, ale způsob, jakým jich bylo dosaženo, zaslouží hlubokou poklonu. Úspěch se rovnoměrně rozprostřel mezi všechny hráče a nad lavičkou se vznášel tak dlouho očekávaný týmový duch.

Následovalo střetnutí s SKV. Vinohrady jsou tradiční soupeř, správní a dobře vedení kluci, se kterými se většinou smírně rozcházíme po remízách. V tomto případě celek porazil součet jednotlivin. Po námi předváděných kombinacích mi radostí přecházel mráz po zádech. Dokázali jsme udržet pozornost až do závěrečného hvizdu a zašlouženě se chystali na finále. 

Na boj o postup nás vyzval Start98- Táborská. Přes soupeřovu přímočarou hru vycházející ze zakončení z nejrůznějších pozic jsme zachovali systém, kdy se na postu brankáře spravedlivě střídají všichni zúčastnění. Maty zastal svojí úlohu znamenitě. Kluci na protivníkovy střely vždycky dokázali najít odpověď, díky přenášení míčku a trpělivému zakládání útoku se dařilo kontrolovat vývoj velmi vypjatého klání. Úspěch přinesl radost a úlevu. Jsem štastný, že výhra může opravdu být vedlejším produktem radosti z pohybu a neředěného dětského úsilí.

Děkuju Vám všem!!

Vašek

ELÉVOVÉ

interview

Uplynulý turnaj elévů se těšil velkému zájmu veřejnosti. Ve světle konkurenčního boje souvisejícího s probíhajícím Mistrovství světa žen v Bratislavě přihlížel dění i tajný redaktor serveru innebandy.se Eric Bullysson. Kamuflovaný seveřan položil na závěr dne pár otázek trenérské dvojici Davidovi s Vaškem.

Proč se zápasy kvalitou srovnatelné se Superfinále odehrály ve skromných podmínkách haly na Campanu?

Vašek: Je to prosba České florbalové unie. Flobo dlouhodobě předvádí atraktivní hru, což paradoxně přispívá k nárůstu pasivního sportování fascinovaných fanoušků. Místo konání se odtajnilo na poslední chvíli a turnaj přeložen z původně zcela vyprodané O2 Arény pod záminkou vrcholícího turné hudebního tělesa Bunda. 

Za kolik se vydraží míčky, s nimiž zaznamenaly premiérové trefy vycházející hvězdy oranžového komanda Fanda Jindřišek a Jáchym Hořejší?

David: Mohu potvrdit velmi silný zájem ze strany veřejnosti o tyto dva klenoty. Míčky byly ihned po vstřelení branky vyňaty ze sítě a uloženy do florbalového trezoru. Světlo světa spatří až v prosinci následujícího roku, kdy budou podepsány oběma aktéry a vystaveny v Síni slávy českého florbalu na Mistrovství světa v O2 areně.

Jsou naši kluci spis skřivani nebo sovy?

David: Ač naše instrukce zněly naprosto jasně, někteří hráči se stále viděli ve svých postelích a se zdviženým ukazováčkem je musím pokárat. Jejich, zpočátku velmi ospalé, tempo však postupně vygradovalo díky neutuchající píšťalce hlavní sudí, ale hlavně díky varovným výstřelům z úst realizačního týmu.

Kolik kilogramů nervózně vytrhaných vlasů nalezli organizátoři kolem hrací plochy po skončení finálového klání?

Vašek: Bylo především potřeba řádně vytřít palubovku ztrácejíci se pod nánosem střelného prachu. Nezbylo než drbat po kanonádě zalehlé uši a hluboce vdechovat atmosféru krásného střetnutí. Emoce umocňují výsledný obraz jako vhodné množství koření. Kdo nezná správnou míru, zbyde mu jen pachuť v ústech a kousáním deformované nehty. 

Je tříčlenný realizační tým družstva elévů zbytečný luxus nebo momentální nutnost?

Vašek: Jistě, neinformovaný pozorovatel by mohl nad tímto počtem výrazně pozvednout obočí, nicméně všichni účastníci mají své přesně definované role. Počítejte se mnou, pokud je nutné zajistit, aby se hráči činností bavili, cítili se dobře a měli čas na kamarády, pak je personální zajištění zcela adekvátní!

V kuloárech kolovaly zvěsti o nabízené částce za odkup týmového ducha. V jaké cennové relaci se pohybujeme?

Vašek: K nám se dokonce donesly informace, že velmi žádaný je rovněž model univerzálního florbalisty. Především brankáři protivníků byli představou všestranné sportovní průpravy nadšeni. Ono je totiž více druhů světelných tabulí. Na té neviditelné září kladné scóre nehledě na výsledky!

Kde sehnal oddíl tak ukázkovou pořadatelskou službu?

David: Oslovili jsme několik světově známých agentur, které se zabývají pořádáním turnajů na světové úrovni, ale jak už uvedl kolega, místo konání bylo uveřejněno až na poslední chvíli a tudíž k podpisu smlouvy nemohlo dojít. S úsměvem na tváři jsme proto oslovili dobrovolníky, rodiče našich bojovníků, kteří s radostí pomohli a odměnou jim byl hřejivý pocit u srdce a kvalitní florbal. Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval všem zúčastněným, kteří sobotní dopoledne a část odpoledne strávili v naší společnosti.

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci v Čerčnech

V opět další krásné nové mimopražské hale (škoda, že jsme z Prahy :-/) nás čekal, dá se říci, tradiční soupeř – pořádající Draci Říčany. Kluci dodrželi těch pár věcí, které jsme si před zápasem řekli a výsledkem bylo vítězství (konečně) nad tímto silným soupeřem. Poločas skončil 3:1 pro nás, ale hned po začátku druhého jsme dostali kontaktní gól. Další nepadl, ubránili jsme i jejich závěrečný nápor a myslím, že k úspěchu pomohlo i to, že jsme kluky (a Báru) přesvědčili o tom, že je potřeba, aby se z gólu(ů) radovalo celé mužstvo přímo na palubovce ! Výsledek 3:2 je cennější i proto, že zápas nebyl v žádné chvíli jasný nebo rozhodnutý a byla potřeba hrát stále naplno.

V dalším zápase nás čekalo družstvo Davle. U nich bývá důležité v jaké sestavě dorazí. Říčanům podlehli vysokým rozdílem, takže to vypadalo, že i náš zápas by mohl být minimálně vyrovnaný. Bohužel nezachycený začátek a stav 0:3 asi v páté minutě nevěštil nic dobrého. Když se k tomu přidala frustrace ze čtvrtého gólu, který padl po hlavičce soupeře, tak bylo tak zvaně „po zápase“. Hráč sice asi balónu opravdu uhýbal (a stejně vlastně neuhnul), ale pohybem hlavy dostal míček do prázdné brány. Řešilo se to s rozhodčími, asi i rozbor na videu by trval několik minut, nicméně gól platil a zápas byl chtě-nechtě rozhodnutý. Poločas Davle dotáhla do stavu 6:0 a bylo těžké najít motivaci. Na obranu našich hráčů je nutno říct, že zápas rozhodl jediný hráč se statistikou 7+2 (první čtyři góly, včetně hlavičky, dal sám). Na hřišti nebyl nijak výrazný, ale stál vždy na správném místě, což podtrhl i ve finále (kam se nakonec Davle i pomocí výhry 11:2 nad námi dostala). Vcelku jednoznačný finálový zápas, kdy Orca vedla v půlce druhého poločasu 5:2, obrátil téměř sám do stavu 6:7. Půl minuty před koncem nedal jasnou šanci a z protiútoku dostala Davle vyrovnávací gól. Následně prohrála na nájezdy, ale statistika hráče č.16 byla ten den asi unikátní…

A místo trochu očekávaného boje o přední příčky se z posledního zápasu stal boj o udržení. Soupeř nás převyšoval výškou i třemi výraznějšími individualitami. První poločas byl vyrovnaný a nebýt gólu na 0:2 čtyři vteřiny před koncem, tak to mohlo být veselejší. Šance na góly jsme měli, hráli jsme docela dobře a při počtu hráčů (8+1) s tím asi opravdu nešlo víc udělat… Celkový výsledek 1:3 není ostudou, ale bohužel znamená sestup do nižšího koše.

I když jsem klukům vyčítal při zápasech chyby, tak bych jim celkově chtěl poděkovat. Je těžké odehrát tři zápasy v 8 hráčích v poli.

díky za důvěru 

 

petr j.

ELÉVOVÉ

Barrandovská centrifuga. Nahoru a dolů

Čtvrť věnovaná jedné z největších ikon humoristické scény v sobotu paradoxně moc důvodů k radosti nepřipravila. Pan Chaplin by se pravděpodobně při shlédnutí dramatických pokusů jen tajemně usmál. Brát sestup sportovně a s nadhledem je nakonec jediné správné řešení. Od boje o bronz nás přitom dělily přesně dvě vteřiny.

V ranním střetu s Vinohrady jsme se snažili vyvarovat poslednímu scénáři ze vzájemného měření sil. Tenkrát jsme totiž připomínali nebohá kuřátka uvězněná ve voliéře dravců. Nic podobného nenastalo. Peří lítalo vzduchem a z honosných pánů oblohy zbyly po první polovině zmoklé slepice. Chuť navařit z drůbeže hustý vývar a nekontrolované ofenzivní tendence se promítly do vyrovnávající branky v čase 9:58. Hořký krůtí nářez.

Syrové maso je zdá se základem jídelníčku týmu Unhoště. Dobře stavění chasníci se do nás pustili s vervou. Práce jim šla, nutno podotknout, pěkně od ruky. My však, věrni zásadě, že nejdůlžitější je divák, nepolevovali jsme ve snaze nabídnout rychlý-útočný florbal. Jakkoliv by se tento přístup mohl zdát pošetilý, za vysokou porážkou je ukrytý kus poctivé práce. Čas od času je potřeba, aby si človek uvědomil, že maximum není definitivní...

Nejlepší hrací čas byl vzhledem k okolnostem vyhrazen zápasu o přežití, tedy našemu utkání s Kladnem. Soupeř ze Středočeského kraje držel sice otěže hry pevněji, ale rozdílovým faktorem byla nakonec zase bojovnost. Individuální technická vyspělost je se soupeři srovnatelná, ale odehrát celý turnaj s pěti (skoro)muži do pole, je prakticky nemožné. Vážím si toho, že se kluci pořád pravidelně střídají na pozici brankáře. Těší mě, když zjistím, že rozhovor v roli kapitána poskytlo celé družstvo, protože my je víc než já. A chtěl bych se dál bavit putováním, protože cesta může být cíl.

Díky

VAŠEK

STARŠÍ ŽÁCI

Mise zličín

V sobotu 25.11. 2017 se ve sportovní hale na Zličíně odehrála další ligová kola kategorie starší žáci. Náš oddíl byl navíc pořadatelem, takže krom hraní přibylo i pořádání. Díky pomoci hráčů z dorostu vše proběhlo hladce a bez jediného problému. Kluci díky!!! 

FLOBO X DRACI ŘÍČANY   0:2

V prvním utkání nás čekal soupeř, kterého dobře známe z minulého klání na Barrandově. Kluci z Říčan se výborně pohybují a florbalovost jim také nechybí. Zato naši hráči jako by nebyli před začátkem v šatně. Jasné pokyny, že se musíme hodně pohybovat, neztrácet míčky a být důrazní po celém hřišti, rozhodně nepadly na úrodnou půdu. Soupeř nás celou dobu přehrával nejen nasazením, ale i potřebným důkazem. Přibližně 80% času jsme jen bránili a tím se na body pomýšlet nedá. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. 

FLOBO X ORKA ČELÁKOVICE   1:3

V druhém vystoupení čekal soupeř, který na svoji věkovou kategorii hrál velice vyzrále. Perfektně kombinoval a neustále se nabízel pro přihrávku. Naši kluci jako už poněkolikáté totálně zaspali začátek. Ve 3. minutě to bylo už 0:2 !!! Po důrazné domluvě na střídačce, protože takto se o vítezství nebojuje, kluci sešlápli pedál. V čase 4:24 snížil na 1:2 Michal Dvorský (asistence Jáchym Bláha), do poločasu se už skóre nepohnulo. O přestávce byl jasný pokyn, abychom soupeře více napadali a donutili ho k chybám. To se dařilo, nicméně zakončení obrovských příležitostí končilo buď u brankaře protivníka, nebo špatně zvoleným řešením. Prvních deset minut druhé poloviny jsme hráli poměrně dobře, jen ty góly….. Závěrečný nápor se nakonec nekonal, protože v čase 24:36 soupeř odskočil na rozdíl dvou branek a nám se již nedostalo sil k řádné odpovědi.

FLOBO X PITTBULL KOLÍN   10:1 

Ve střetu o všechno nás čekal tým, jehož herní projev byl celý den nečitelný. Nebylo jasné, co můžeme očekávat. Po předchozích dvou zápasech došlo na přeskupení  sestavy na všech postech. Jak se později ukázalo, rozhodně to nebyla špatná volba. Do hry se postupně dostali všichni hráči včetně kmenových členů družstva mladší žáků. Soupeř od samého úvodu nekladl zásadní odpor. Skóre se postupně navyšovalo. Po první polovině byl stav na světelné tabuli 6:1. Do druhého dějství zazněl zcela jasný vzkaz. Nepolevit v nasazení, nedělat zbytečné chyby a zaměřit se na založení útoku. Nasazení setrvalo na ucházející úrovni, ale založení je největší slabina naší hry. Jediným pozitivem byla vysoká úspěšnost proměňování šancí, která nám soupeř nabízel. Konečný stav 10:1 je jen malou náplastí na předešlé nezdar.

Závěrem : 

Každý má o čem přemýšlet, protože i tento ligový turnaj nám ukázal, že je hodně věcí, které se musí změnit. Vše začíná již na tréninku. Nasazení, komunikace a soustředěnost na nejmenší detail je to, co nám momentálně nejvíc schází. Jedině tvrdou prací se můžeme zlepšit. Řeči jsou k ničemu! Doufám, že si hráči konečně uvědomí to, co trenéři říkají. Všichni by potřebovali začít u sebe a zamyslet se o florbale jako takovém. 

Díky všem zúčastněným

Mirek

MLADŠÍ ŽÁCI

JAKÝ SI TO UDĚLÁŠ, TAKOVÝ TO MÁŠ

Mladší žáci si na svém turnaji vzali doslovný příklad z pana správce. Ten totiž dorazil se značným zpožděním oproti předem stanovenému času. Co je ale horší, svým bohorovným přístupem vůbec neprojevil výčitky z očividného pochybení.

V úvodním střetnutí dne nás čekala 101. Sportovní. Respektive nečekala,  pustila se do nás od prvního hvizdu. Ještě, že Šimon dělal společnost fantastickým pomocníkům-organizátorům z řad rodičů. Pořád si myslím, že na fotkách by všichni naši kluci zívali s pusou dokořán. Marná sláva, sama se neuvaří ani ranní káva, natož nějaký pořádný výsledek. Florbalová převaha se nakonec ve výsledku neodrazila, takže jsme se mohli chystat na reparát.

Proti Davli bylo z naší strany snahy možná až moc. Tolik jsme chtěli, až nás přestávaly poslouchat ruce. Hlava chrlila tolik nápadů, že nezbylo místo pro jednoduchá řešení. Remíza byla spravedlivým vyústěním. Zápas a přístup aktérů stavu plně odpovídaly.

Před třetím zápasem jsem kladl týmu na srdce především nasazení a bojovnost. Podle ohlasů (ne)stranných pozorovatelů pozorovatelů konečně zapadly klíče do správných zámků. Z vítězství nad Spartou jsem měl pochopitelně radost. Ještě víc mě těší, že na pondělním tréninku proběhlo všechno jako na drátkách a ve vzduchu byla cítit chuť naslouchat. 

Moje babička vždycky říkala:

"VŠECHNO JDE, KDYŽ SE CHCE"

 

Vašek

ELÉVOVÉ

Bude-li nás víc, nebudeme se bát vlka/sokola/střelce/jezdce nic!

Vyplňování zápisu na nedělním turnaji elévů doprovázely nejrůznější pocity. Nejdřív jsem s výrazem sportovního manažera velkoklubu zapsal nezvykle vysoký počet jmen včetně tří členů realizačního týmu. Následně mi znovu udělalo radost, co kluci dokázali, protože nás čekal druhý výkonnostní koš. Načež mě počty soupeřů připravily na mládežnický florbal nejvyšší úrovně, kde ovšem oranžová rozhodně nebyla nevýrazná....!

Tak například "domácí" Vinohrady. Připravané na všechno. Pověstná sokolská všetrannost spolu s šířkou kádru by jim umožnily zúčastnit se i turnaje ve velkém fotbalu. Zatímco početní převaha byla znatelná celou dobu, herní trvala pouze prvních pár minut. Potom nálety ustaly a na vrata začaly bubnovat i oranžové střely. Důležitých ran se nakonec podařilo udělit víc než dostat, ranní vítězství chutnalo sladce.

Dvojitá porce kladenské pečeně se servírovala v závratném tempu. Ukousli jsme si v obou případech velké sousto, ale žvýkali srdnatě. Soupeř byl individuálně i kolektivně vyspělejší a právě to nás nabudilo k výbornému výkonu. Bylo nutné makat naplno a poctivě si pomáhat, takový přístup přinášel ovoce a pořád jsme byli ve hře. Střetnutí odhalila místa, na kterých musíme zapracovat. Ukázalo se, kam se můžeme ještě posunout a co hlavně, že nikdo není neporazitelný. 

Domů jsme si odnesli cenné zkušenosti a odhodlání nepolevit v započaté práci. Příště budete všichni koukat!

Díky, Vašek

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci na Barrandově

V sobotu 11.11. 2017, tedy na svátek Svatého Martina, se představili starší žáci na větrném Barrandově. Další ligový turnaj této věkové kategorie. Vyšší koš, neznámí soupeři a také specifická sportovní hala dávaly hned od samotného rána tušit, že ne vše bude stejné jako při vítězném turnaji ve Střešovicích.

FLOBO X FBC DRACI ŘÍČANY  1:3

Úvod utkání se nesl v poklidném tempu a oba soupeři čekali, co vymyslí ten druhý. Po krátkém zjištění, že soupeř je hratelný, si začali kluci v každém střídání vytvářet jednu šanci za druhou, ale bohužel bez gólového efektu. Až v čase 8:51 skóroval Dominik Kouba, a dostal nás tak do potřebného vedení. Ale nikdo z přítomných rodičů a fanoušků klubu netušil, že to je jen začátek naší utrápené soboty. V dalším průběhu utkání přidal soupeř na všech aspektech své hry a nejen že otočil vývoj utkání, ale také ho ho dovedl do vítězného konce.

FLOBO X TECHNOLOGY FLORBAL MB  0:5

Náš další soupeř to měl do Prahy kousek, a tak se čekalo, jaké borce si dnes na turnaj přiveze. Po nahlédnutí do zápisu o utkání a zjištění, že přivezl 5 hráčů ročníku 2006, bylo možná všem jasné, že tito hráči nebudou tolik zkušení a možná i vyhraní. Opak byl pravdou. Hned od samého úvodu utkání tito hráči hýřili pohybem a nápady a nám jen oči přecházely, co to s námi soupeř provádí. Nám se nevedlo vůbec nic. Neudrželi jsme míček na hokejkách, spousta prohraných osobních soubojů a jednoduché ztráty míčků nás hned od začátku stály mnoho sil. I skóre , které se zastavilo na 0:5, je pro nás ještě dost lichotivé.

FLOBO X ACEMA SPARTA PRAHA BARRANDOV  3:2

Před závěrečným a pro nás důležitým utkáním dostali všichni hráči v šatně důrazné varování, že pokud nezlepšíme nasazení a nevyvarujeme se zbytečných ztrát míčků, těžko můžeme pomýšlet na setrvání v koši , který jsme si před 14 dny vybojovali. Již od samotné rozcvičky bylo na hráčích vidět, že chtějí poslední utkání vyhrát a zlomit tak nepříznivý vývoj celého dne. Začátkem utkání nás bylo plné hřiště a jen díky brankaři domácí Sparty nesvítilo na tabuli po první půlce stav 2:0 pro nás. Ale jak už to tak někdy bývá, druhá polovina utkání se nesla opět v duchu předešlých utkání. Opět jsme upadli do zimního spánku a bez nasazení a plnění povinností na hřišti nelze pořádně uspět. Sparta zařadila jiný rychlostní stupeň a na naší branku se valil jeden útok za druhým. Během 3 minut jsme ztratili dvoubrankový náskok a jen díky všem svatým nebylo hůř. Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou, rozhodl 15 vteřin před koncem nenápadnou střelou Jáchym Bláha a vystřelil nám tak setrvání v tomto výkonnostním koši.

 

Závěr : Snažím se na špatném najít něco pozitivního. Bohužel moc toho není, ale musím pochválit našeho kapitána Tomáše Jančíka , který příkladně bojoval o každý míček, šel příkladem ostatním. Zbytek týmu se musí zamyslet nad svým výkonem a do příště zlepšit vše, co lze do příštího turnaje stihnout. Základem bude kvalitní trénink , naslouchat trenérům a být hlavně týmovým hráčem !

 

Mirek

MLADŠÍ ŽÁCI

Oranžové mžitky před očima všech obětí oranžového tornáda.

Rozespalé Kavčí Hory a lezavá zima ani zdánlivě nepřipomínaly malebné umělecké dílo babího léta. Dokonalé prohřátí v těchto chvílích garantuje jen horká lázeň, případně zážitek, který nenechá nikoho chladným. Právě tímto způsobem se popasovali s nedělní výzvou topenáři z mladších žáků.

Provozní teplota dosažená svědomitým rozcvičením odstarovala sportovní horečku, jejíž hřeb prorazil nakonec i finálové brány. Ale pojďme se za celým turnajem ohlédnout postupně. Kladli jsme si na srdce odehrát každou minutu s maximálním nasazením. Po drtivém začátku nezbývalo klokanům než s lítostí sledovat odjíždějící vlak. Trenér zelenobílých symbolicky poděkoval za důrazný budíček, my pokračovali v kradojízdě. Draci z Hořovic plivali oheň, remíza 9:9 byla uspokojivá Nabudila nás na dvojzápas se Spartou, protože jsme si ověřili, že dokážeme zabrat, i když nám lidově řečeno "hoří zadek". Výkon v průběhu měření sil se zástupci velkoklubu gradoval. Kluci nabírali sebevědomí a těžili ze spolupráce. Atmosféra byla strhující, nejem my, ale rovněž početně zaplněná tribuna si začínala uvědomovat, že papírové předpoklady jsou pouhým statistickým ukazatelem. Dokráčeli jsme k celkovému vítězství ve velkém stylu. Závěrečný hvizd spustil vlnu radosti. Radosti, protože si kluci takové pocity zaslouží a moc jim je přeju. Radosti, protože si svojí premiéru odehráli nováčči a stali se přirozeně právoplatnou součástí týmu. Radosti, protože i ve vypjatých chvílích zůstáváme zdravým kolektivem a neměníme se ve zvířata.

Takže pánové, klobouk dolů, makáme dál!

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

V druhém koši se mladším žákům zalíbilo a s postupem vyčkávají.

Vyjímečné turnajové nasazení zažili mlži v letňanské BB Areně, kde se na turnaji sešlo pouze 5 týmů (namísto obvyklých 6) a tak - dle "regulí" ČFbU - se hrál systém každý s každým. Dvouciferná výhra hned v prvním zápase nedoprovázená inkasovanými brankami napovídala, že dnešní den bude v naší režii. Tento předpoklad mohl být naplněn, kdyby nás nepřekvapili reprezentanti oblíbených zubních past - filištíni z týmu Herbadent. Krásná podívaná na hokejkách soupeřovýho kádru překvapila všechny. Chvílema jsme se soupeřem drželi tempo, avšak ne na dlouho. Několik našich pomalých návratů při bránění rozsvítilo na tabuli herní rozdíl, který už jsme nedokázali dohnat. Následující zápasy proti Spartě a pořadatelskému týmu Black Angels byly v naší plné kompetenci. Jediné dramatické okamžiky připravili právě Bleci, kteří nesouhlasili s návrhem na konečné skóre utkání, který jsme nadnesli. Do poslední minuty zápasu se vrhli režimu power play a výrazným způsobem nám naznačovali, že chtějí srovnat. Udrželi jsme to! Druhé místo indikuje setrvání v koši a na plánovanou odvetu s Herbadentem vyčkávajícím o koš výše si budeme muset ještě chvíli počkat.

Díky hoši.

Šimon

FOTOGRAFIE Z TURNAJE ZDE

DOROSTENCI

Všechno jde, když se chce. Samo se nic neudělá. Ani body na dorosteneckém turnaji.

Vstanu a opařím se čajem. I tak by se dal glosovat sobotní výkon dorostenců. Rozlosování nám přisoudilo roli ranních ptáčat a nedostatek odhodlání odsoudil k utrápenému zahájení víkendu.

Sokol Dobříš rozhodně nepřevedl výkon, který by odráželo konečné skóre 5:0. Na druhou stranu my jsme si pasivním přístupem o podobnou lekci koledovali. Přitom jsme nezačali vůbec špatně, diktovat tempo hry pouze prvních pět minut však bohužel nestačí. Zbytek hracího času se rozplynul ve zmaru a odevzdání, takže závěrečný hvizd vyprovodil do šaten zmoklé slepice namísto hrdých dravců.

Do dalšího vystoupení bylo potřeba něco změnit a hlavně vytěsnit pachuť. Tvrdý střet s realitou podnítil  zajímavou diskuzi, kabina se semkla, každý přijal nově definovanou roli. Snaha přenést maximální iniciativu na soupeře z Kladna vycházela prakticky dokonale. Nebýt tří výpadků, postarali bychom se o největší překvapení dne. I přes porážku 1:3 se rozhodně podařilo napravit reputaci. Příště prosím od začátku zopovědně a hlavně naplno.

Vašek

FOTOGRAFIE Z TURNAJE ZDE.

STARŠÍ ŽÁCI

Surfařské galapředstavení na vlně živé vody

_SJP4485_1.jpg

Starší žáci prožili víkend jako postavy z poutavých inspirativních filmů. V sobotu nejdřív naslouchali Mirkovi, který se vší parádkou převzal kormidlo u nejstarší posádky. Den poté měnili ve sportovní hale Věry Čáslavské  důsledně slova v činy. 

Tatran nešetřil před vzájemným střetnutím výroky o "vyťukání do prázné brány", ale oranžové komando pasovalo zástupce giganta ze Střešovic do zástupné role kluků v černých dresech. Bezesporu nejlepší týmový výkon poslední doby by zasloužil ozdobit vítězstvím, ale i remíza po nešťasně inkasovaných brankách nezkazila parádní celkový dojem. V souboji o první místo ve skupině uspěla těsně 101. Sportovní, ale gólový poměr byl jediný ukazatel, ve kterém jsme zaostali. Bronzový duel provázela řada nepřesností, jako bychom si pořád zvykali na novou pozici dominantního celku. Nicméně nakonec jsme zápas proti Falcons dotáhli do vítězného konce.

Z Černošic si kromě třetího místa vezeme především zjištění, že to jde, když se chce. Moc jsem si turnaj užil, hráče dle ohlasů florbal zase baví a rodiče se zdáli spokojení.

Tak to má být a věřte tomu, že to tak i bude!!

Díky

Vašek

ELÉVOVÉ

Válec v pěti na střídačce

V dnešním slunném dni jsme se opět nesešli zrovna v nejlepším počtu. Naše pětičlenná družina ve všech zápasech bojovala až proti dvojnásobnému počtu hráčů. O to víc si cením úsilí, které všichni do všech zápasů vložili a dokázali vykouzlit nejen mě, ale i všem přítomným rodičům úsměv na tváři. První zápas jsme zvítězili jednoznačně 12:4. Druhé klání jsme vůbec nezačali dobře, když naši svěřenci prohrávali po prvním poločase 1:4. Ač vše hrálo proti nám, kluci se neskutečně vyhecovali a svou bojovností dokázali srovnat na 4:4. Minutu a půl před koncem jsme dostali smolný gól a řada byla opět na nás. Útočné duo si v poslední minutě vyměnilo krásné přihrávky a srovnalo na konečných 5:5. Poslední duel dne se dlouho držel ve vyrovnané rovině, ovšem po poločase jsme naše zakončení šancí zpřesnili a zvrátili vývoj utkání na naši stranu. Po zápase jsme tak mohli odejít nejen s pocitem radosti ze hry, ale také s pocitem vítězství na tomto turnaji. Ukázali jste, že kvalita je někdy více než kvantita a že kvalita spolu s vaší bojovností je neskutečný válec. Jmenovitě díky Adamovi za jeho přesnost při střelbě gólů, Filipovi a Víťovi za to, že dokázali utvořit neprostupnou obrannou zeď a přidali další góly, Jáchymovi za skvělou bojovnost a nebojácnost, kdy bojoval a několikrát zvítězil (!) v souboji s o dvě hlavy vyšším hráčem a nakonec Fandovi, který absolvoval první turnaj za élevy a popral se s tím, nejen v bráně, na jedničku. Kluci, všem vám patří neskutečné díky za vaši výdrž a ukázání toho, jak se vyhrává srdcem.

Moc se těším na příští setkání!

David

Flobo x FBK Olymp Praha Apollon 12:4

Flobo x FBC Kralupy nad Vltavou 5:5

Flobo x Start 98 - Táborská 11:7