ELÉVOVÉ

Když se podaří, co se dařit má. Famózní elévové na Campanu.

Člověk nemusel být zrovna přímým potomkem věšteckého klanu z Delf, aby si na základě včasného příjezdu správce areálu ZŠ Campanus troufl doufat, že by tentokrát mohlo všechno probíhat podle plánu....

Ke všeobecné spokojenosti třeba konstatovat, že sobotní vystoupení šesti elévů ve třetím výkonnostním koši vyšlo na výbornou!

Na úvod nás čekal mýty opředený Prometheus z Olympu. Přehnaná úcta k papírovým hrdinům se v žádném případě nekonala a po vyrovnaném začátku začal náš gólový účet nabírat astronomické rozměry. Jistě, 20 vstřelených branek je lichotivá vizitka, ale způsob, jakým jich bylo dosaženo, zaslouží hlubokou poklonu. Úspěch se rovnoměrně rozprostřel mezi všechny hráče a nad lavičkou se vznášel tak dlouho očekávaný týmový duch.

Následovalo střetnutí s SKV. Vinohrady jsou tradiční soupeř, správní a dobře vedení kluci, se kterými se většinou smírně rozcházíme po remízách. V tomto případě celek porazil součet jednotlivin. Po námi předváděných kombinacích mi radostí přecházel mráz po zádech. Dokázali jsme udržet pozornost až do závěrečného hvizdu a zašlouženě se chystali na finále. 

Na boj o postup nás vyzval Start98- Táborská. Přes soupeřovu přímočarou hru vycházející ze zakončení z nejrůznějších pozic jsme zachovali systém, kdy se na postu brankáře spravedlivě střídají všichni zúčastnění. Maty zastal svojí úlohu znamenitě. Kluci na protivníkovy střely vždycky dokázali najít odpověď, díky přenášení míčku a trpělivému zakládání útoku se dařilo kontrolovat vývoj velmi vypjatého klání. Úspěch přinesl radost a úlevu. Jsem štastný, že výhra může opravdu být vedlejším produktem radosti z pohybu a neředěného dětského úsilí.

Děkuju Vám všem!!

Vašek

ELÉVOVÉ

interview

Uplynulý turnaj elévů se těšil velkému zájmu veřejnosti. Ve světle konkurenčního boje souvisejícího s probíhajícím Mistrovství světa žen v Bratislavě přihlížel dění i tajný redaktor serveru innebandy.se Eric Bullysson. Kamuflovaný seveřan položil na závěr dne pár otázek trenérské dvojici Davidovi s Vaškem.

Proč se zápasy kvalitou srovnatelné se Superfinále odehrály ve skromných podmínkách haly na Campanu?

Vašek: Je to prosba České florbalové unie. Flobo dlouhodobě předvádí atraktivní hru, což paradoxně přispívá k nárůstu pasivního sportování fascinovaných fanoušků. Místo konání se odtajnilo na poslední chvíli a turnaj přeložen z původně zcela vyprodané O2 Arény pod záminkou vrcholícího turné hudebního tělesa Bunda. 

Za kolik se vydraží míčky, s nimiž zaznamenaly premiérové trefy vycházející hvězdy oranžového komanda Fanda Jindřišek a Jáchym Hořejší?

David: Mohu potvrdit velmi silný zájem ze strany veřejnosti o tyto dva klenoty. Míčky byly ihned po vstřelení branky vyňaty ze sítě a uloženy do florbalového trezoru. Světlo světa spatří až v prosinci následujícího roku, kdy budou podepsány oběma aktéry a vystaveny v Síni slávy českého florbalu na Mistrovství světa v O2 areně.

Jsou naši kluci spis skřivani nebo sovy?

David: Ač naše instrukce zněly naprosto jasně, někteří hráči se stále viděli ve svých postelích a se zdviženým ukazováčkem je musím pokárat. Jejich, zpočátku velmi ospalé, tempo však postupně vygradovalo díky neutuchající píšťalce hlavní sudí, ale hlavně díky varovným výstřelům z úst realizačního týmu.

Kolik kilogramů nervózně vytrhaných vlasů nalezli organizátoři kolem hrací plochy po skončení finálového klání?

Vašek: Bylo především potřeba řádně vytřít palubovku ztrácejíci se pod nánosem střelného prachu. Nezbylo než drbat po kanonádě zalehlé uši a hluboce vdechovat atmosféru krásného střetnutí. Emoce umocňují výsledný obraz jako vhodné množství koření. Kdo nezná správnou míru, zbyde mu jen pachuť v ústech a kousáním deformované nehty. 

Je tříčlenný realizační tým družstva elévů zbytečný luxus nebo momentální nutnost?

Vašek: Jistě, neinformovaný pozorovatel by mohl nad tímto počtem výrazně pozvednout obočí, nicméně všichni účastníci mají své přesně definované role. Počítejte se mnou, pokud je nutné zajistit, aby se hráči činností bavili, cítili se dobře a měli čas na kamarády, pak je personální zajištění zcela adekvátní!

V kuloárech kolovaly zvěsti o nabízené částce za odkup týmového ducha. V jaké cennové relaci se pohybujeme?

Vašek: K nám se dokonce donesly informace, že velmi žádaný je rovněž model univerzálního florbalisty. Především brankáři protivníků byli představou všestranné sportovní průpravy nadšeni. Ono je totiž více druhů světelných tabulí. Na té neviditelné září kladné scóre nehledě na výsledky!

Kde sehnal oddíl tak ukázkovou pořadatelskou službu?

David: Oslovili jsme několik světově známých agentur, které se zabývají pořádáním turnajů na světové úrovni, ale jak už uvedl kolega, místo konání bylo uveřejněno až na poslední chvíli a tudíž k podpisu smlouvy nemohlo dojít. S úsměvem na tváři jsme proto oslovili dobrovolníky, rodiče našich bojovníků, kteří s radostí pomohli a odměnou jim byl hřejivý pocit u srdce a kvalitní florbal. Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval všem zúčastněným, kteří sobotní dopoledne a část odpoledne strávili v naší společnosti.

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci v Čerčnech

V opět další krásné nové mimopražské hale (škoda, že jsme z Prahy :-/) nás čekal, dá se říci, tradiční soupeř – pořádající Draci Říčany. Kluci dodrželi těch pár věcí, které jsme si před zápasem řekli a výsledkem bylo vítězství (konečně) nad tímto silným soupeřem. Poločas skončil 3:1 pro nás, ale hned po začátku druhého jsme dostali kontaktní gól. Další nepadl, ubránili jsme i jejich závěrečný nápor a myslím, že k úspěchu pomohlo i to, že jsme kluky (a Báru) přesvědčili o tom, že je potřeba, aby se z gólu(ů) radovalo celé mužstvo přímo na palubovce ! Výsledek 3:2 je cennější i proto, že zápas nebyl v žádné chvíli jasný nebo rozhodnutý a byla potřeba hrát stále naplno.

V dalším zápase nás čekalo družstvo Davle. U nich bývá důležité v jaké sestavě dorazí. Říčanům podlehli vysokým rozdílem, takže to vypadalo, že i náš zápas by mohl být minimálně vyrovnaný. Bohužel nezachycený začátek a stav 0:3 asi v páté minutě nevěštil nic dobrého. Když se k tomu přidala frustrace ze čtvrtého gólu, který padl po hlavičce soupeře, tak bylo tak zvaně „po zápase“. Hráč sice asi balónu opravdu uhýbal (a stejně vlastně neuhnul), ale pohybem hlavy dostal míček do prázdné brány. Řešilo se to s rozhodčími, asi i rozbor na videu by trval několik minut, nicméně gól platil a zápas byl chtě-nechtě rozhodnutý. Poločas Davle dotáhla do stavu 6:0 a bylo těžké najít motivaci. Na obranu našich hráčů je nutno říct, že zápas rozhodl jediný hráč se statistikou 7+2 (první čtyři góly, včetně hlavičky, dal sám). Na hřišti nebyl nijak výrazný, ale stál vždy na správném místě, což podtrhl i ve finále (kam se nakonec Davle i pomocí výhry 11:2 nad námi dostala). Vcelku jednoznačný finálový zápas, kdy Orca vedla v půlce druhého poločasu 5:2, obrátil téměř sám do stavu 6:7. Půl minuty před koncem nedal jasnou šanci a z protiútoku dostala Davle vyrovnávací gól. Následně prohrála na nájezdy, ale statistika hráče č.16 byla ten den asi unikátní…

A místo trochu očekávaného boje o přední příčky se z posledního zápasu stal boj o udržení. Soupeř nás převyšoval výškou i třemi výraznějšími individualitami. První poločas byl vyrovnaný a nebýt gólu na 0:2 čtyři vteřiny před koncem, tak to mohlo být veselejší. Šance na góly jsme měli, hráli jsme docela dobře a při počtu hráčů (8+1) s tím asi opravdu nešlo víc udělat… Celkový výsledek 1:3 není ostudou, ale bohužel znamená sestup do nižšího koše.

I když jsem klukům vyčítal při zápasech chyby, tak bych jim celkově chtěl poděkovat. Je těžké odehrát tři zápasy v 8 hráčích v poli.

díky za důvěru 

 

petr j.

ELÉVOVÉ

Barrandovská centrifuga. Nahoru a dolů

Čtvrť věnovaná jedné z největších ikon humoristické scény v sobotu paradoxně moc důvodů k radosti nepřipravila. Pan Chaplin by se pravděpodobně při shlédnutí dramatických pokusů jen tajemně usmál. Brát sestup sportovně a s nadhledem je nakonec jediné správné řešení. Od boje o bronz nás přitom dělily přesně dvě vteřiny.

V ranním střetu s Vinohrady jsme se snažili vyvarovat poslednímu scénáři ze vzájemného měření sil. Tenkrát jsme totiž připomínali nebohá kuřátka uvězněná ve voliéře dravců. Nic podobného nenastalo. Peří lítalo vzduchem a z honosných pánů oblohy zbyly po první polovině zmoklé slepice. Chuť navařit z drůbeže hustý vývar a nekontrolované ofenzivní tendence se promítly do vyrovnávající branky v čase 9:58. Hořký krůtí nářez.

Syrové maso je zdá se základem jídelníčku týmu Unhoště. Dobře stavění chasníci se do nás pustili s vervou. Práce jim šla, nutno podotknout, pěkně od ruky. My však, věrni zásadě, že nejdůlžitější je divák, nepolevovali jsme ve snaze nabídnout rychlý-útočný florbal. Jakkoliv by se tento přístup mohl zdát pošetilý, za vysokou porážkou je ukrytý kus poctivé práce. Čas od času je potřeba, aby si človek uvědomil, že maximum není definitivní...

Nejlepší hrací čas byl vzhledem k okolnostem vyhrazen zápasu o přežití, tedy našemu utkání s Kladnem. Soupeř ze Středočeského kraje držel sice otěže hry pevněji, ale rozdílovým faktorem byla nakonec zase bojovnost. Individuální technická vyspělost je se soupeři srovnatelná, ale odehrát celý turnaj s pěti (skoro)muži do pole, je prakticky nemožné. Vážím si toho, že se kluci pořád pravidelně střídají na pozici brankáře. Těší mě, když zjistím, že rozhovor v roli kapitána poskytlo celé družstvo, protože my je víc než já. A chtěl bych se dál bavit putováním, protože cesta může být cíl.

Díky

VAŠEK

STARŠÍ ŽÁCI

Mise zličín

V sobotu 25.11. 2017 se ve sportovní hale na Zličíně odehrála další ligová kola kategorie starší žáci. Náš oddíl byl navíc pořadatelem, takže krom hraní přibylo i pořádání. Díky pomoci hráčů z dorostu vše proběhlo hladce a bez jediného problému. Kluci díky!!! 

FLOBO X DRACI ŘÍČANY   0:2

V prvním utkání nás čekal soupeř, kterého dobře známe z minulého klání na Barrandově. Kluci z Říčan se výborně pohybují a florbalovost jim také nechybí. Zato naši hráči jako by nebyli před začátkem v šatně. Jasné pokyny, že se musíme hodně pohybovat, neztrácet míčky a být důrazní po celém hřišti, rozhodně nepadly na úrodnou půdu. Soupeř nás celou dobu přehrával nejen nasazením, ale i potřebným důkazem. Přibližně 80% času jsme jen bránili a tím se na body pomýšlet nedá. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. 

FLOBO X ORKA ČELÁKOVICE   1:3

V druhém vystoupení čekal soupeř, který na svoji věkovou kategorii hrál velice vyzrále. Perfektně kombinoval a neustále se nabízel pro přihrávku. Naši kluci jako už poněkolikáté totálně zaspali začátek. Ve 3. minutě to bylo už 0:2 !!! Po důrazné domluvě na střídačce, protože takto se o vítezství nebojuje, kluci sešlápli pedál. V čase 4:24 snížil na 1:2 Michal Dvorský (asistence Jáchym Bláha), do poločasu se už skóre nepohnulo. O přestávce byl jasný pokyn, abychom soupeře více napadali a donutili ho k chybám. To se dařilo, nicméně zakončení obrovských příležitostí končilo buď u brankaře protivníka, nebo špatně zvoleným řešením. Prvních deset minut druhé poloviny jsme hráli poměrně dobře, jen ty góly….. Závěrečný nápor se nakonec nekonal, protože v čase 24:36 soupeř odskočil na rozdíl dvou branek a nám se již nedostalo sil k řádné odpovědi.

FLOBO X PITTBULL KOLÍN   10:1 

Ve střetu o všechno nás čekal tým, jehož herní projev byl celý den nečitelný. Nebylo jasné, co můžeme očekávat. Po předchozích dvou zápasech došlo na přeskupení  sestavy na všech postech. Jak se později ukázalo, rozhodně to nebyla špatná volba. Do hry se postupně dostali všichni hráči včetně kmenových členů družstva mladší žáků. Soupeř od samého úvodu nekladl zásadní odpor. Skóre se postupně navyšovalo. Po první polovině byl stav na světelné tabuli 6:1. Do druhého dějství zazněl zcela jasný vzkaz. Nepolevit v nasazení, nedělat zbytečné chyby a zaměřit se na založení útoku. Nasazení setrvalo na ucházející úrovni, ale založení je největší slabina naší hry. Jediným pozitivem byla vysoká úspěšnost proměňování šancí, která nám soupeř nabízel. Konečný stav 10:1 je jen malou náplastí na předešlé nezdar.

Závěrem : 

Každý má o čem přemýšlet, protože i tento ligový turnaj nám ukázal, že je hodně věcí, které se musí změnit. Vše začíná již na tréninku. Nasazení, komunikace a soustředěnost na nejmenší detail je to, co nám momentálně nejvíc schází. Jedině tvrdou prací se můžeme zlepšit. Řeči jsou k ničemu! Doufám, že si hráči konečně uvědomí to, co trenéři říkají. Všichni by potřebovali začít u sebe a zamyslet se o florbale jako takovém. 

Díky všem zúčastněným

Mirek

MLADŠÍ ŽÁCI

JAKÝ SI TO UDĚLÁŠ, TAKOVÝ TO MÁŠ

Mladší žáci si na svém turnaji vzali doslovný příklad z pana správce. Ten totiž dorazil se značným zpožděním oproti předem stanovenému času. Co je ale horší, svým bohorovným přístupem vůbec neprojevil výčitky z očividného pochybení.

V úvodním střetnutí dne nás čekala 101. Sportovní. Respektive nečekala,  pustila se do nás od prvního hvizdu. Ještě, že Šimon dělal společnost fantastickým pomocníkům-organizátorům z řad rodičů. Pořád si myslím, že na fotkách by všichni naši kluci zívali s pusou dokořán. Marná sláva, sama se neuvaří ani ranní káva, natož nějaký pořádný výsledek. Florbalová převaha se nakonec ve výsledku neodrazila, takže jsme se mohli chystat na reparát.

Proti Davli bylo z naší strany snahy možná až moc. Tolik jsme chtěli, až nás přestávaly poslouchat ruce. Hlava chrlila tolik nápadů, že nezbylo místo pro jednoduchá řešení. Remíza byla spravedlivým vyústěním. Zápas a přístup aktérů stavu plně odpovídaly.

Před třetím zápasem jsem kladl týmu na srdce především nasazení a bojovnost. Podle ohlasů (ne)stranných pozorovatelů pozorovatelů konečně zapadly klíče do správných zámků. Z vítězství nad Spartou jsem měl pochopitelně radost. Ještě víc mě těší, že na pondělním tréninku proběhlo všechno jako na drátkách a ve vzduchu byla cítit chuť naslouchat. 

Moje babička vždycky říkala:

"VŠECHNO JDE, KDYŽ SE CHCE"

 

Vašek

ELÉVOVÉ

Bude-li nás víc, nebudeme se bát vlka/sokola/střelce/jezdce nic!

Vyplňování zápisu na nedělním turnaji elévů doprovázely nejrůznější pocity. Nejdřív jsem s výrazem sportovního manažera velkoklubu zapsal nezvykle vysoký počet jmen včetně tří členů realizačního týmu. Následně mi znovu udělalo radost, co kluci dokázali, protože nás čekal druhý výkonnostní koš. Načež mě počty soupeřů připravily na mládežnický florbal nejvyšší úrovně, kde ovšem oranžová rozhodně nebyla nevýrazná....!

Tak například "domácí" Vinohrady. Připravané na všechno. Pověstná sokolská všetrannost spolu s šířkou kádru by jim umožnily zúčastnit se i turnaje ve velkém fotbalu. Zatímco početní převaha byla znatelná celou dobu, herní trvala pouze prvních pár minut. Potom nálety ustaly a na vrata začaly bubnovat i oranžové střely. Důležitých ran se nakonec podařilo udělit víc než dostat, ranní vítězství chutnalo sladce.

Dvojitá porce kladenské pečeně se servírovala v závratném tempu. Ukousli jsme si v obou případech velké sousto, ale žvýkali srdnatě. Soupeř byl individuálně i kolektivně vyspělejší a právě to nás nabudilo k výbornému výkonu. Bylo nutné makat naplno a poctivě si pomáhat, takový přístup přinášel ovoce a pořád jsme byli ve hře. Střetnutí odhalila místa, na kterých musíme zapracovat. Ukázalo se, kam se můžeme ještě posunout a co hlavně, že nikdo není neporazitelný. 

Domů jsme si odnesli cenné zkušenosti a odhodlání nepolevit v započaté práci. Příště budete všichni koukat!

Díky, Vašek

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci na Barrandově

V sobotu 11.11. 2017, tedy na svátek Svatého Martina, se představili starší žáci na větrném Barrandově. Další ligový turnaj této věkové kategorie. Vyšší koš, neznámí soupeři a také specifická sportovní hala dávaly hned od samotného rána tušit, že ne vše bude stejné jako při vítězném turnaji ve Střešovicích.

FLOBO X FBC DRACI ŘÍČANY  1:3

Úvod utkání se nesl v poklidném tempu a oba soupeři čekali, co vymyslí ten druhý. Po krátkém zjištění, že soupeř je hratelný, si začali kluci v každém střídání vytvářet jednu šanci za druhou, ale bohužel bez gólového efektu. Až v čase 8:51 skóroval Dominik Kouba, a dostal nás tak do potřebného vedení. Ale nikdo z přítomných rodičů a fanoušků klubu netušil, že to je jen začátek naší utrápené soboty. V dalším průběhu utkání přidal soupeř na všech aspektech své hry a nejen že otočil vývoj utkání, ale také ho ho dovedl do vítězného konce.

FLOBO X TECHNOLOGY FLORBAL MB  0:5

Náš další soupeř to měl do Prahy kousek, a tak se čekalo, jaké borce si dnes na turnaj přiveze. Po nahlédnutí do zápisu o utkání a zjištění, že přivezl 5 hráčů ročníku 2006, bylo možná všem jasné, že tito hráči nebudou tolik zkušení a možná i vyhraní. Opak byl pravdou. Hned od samého úvodu utkání tito hráči hýřili pohybem a nápady a nám jen oči přecházely, co to s námi soupeř provádí. Nám se nevedlo vůbec nic. Neudrželi jsme míček na hokejkách, spousta prohraných osobních soubojů a jednoduché ztráty míčků nás hned od začátku stály mnoho sil. I skóre , které se zastavilo na 0:5, je pro nás ještě dost lichotivé.

FLOBO X ACEMA SPARTA PRAHA BARRANDOV  3:2

Před závěrečným a pro nás důležitým utkáním dostali všichni hráči v šatně důrazné varování, že pokud nezlepšíme nasazení a nevyvarujeme se zbytečných ztrát míčků, těžko můžeme pomýšlet na setrvání v koši , který jsme si před 14 dny vybojovali. Již od samotné rozcvičky bylo na hráčích vidět, že chtějí poslední utkání vyhrát a zlomit tak nepříznivý vývoj celého dne. Začátkem utkání nás bylo plné hřiště a jen díky brankaři domácí Sparty nesvítilo na tabuli po první půlce stav 2:0 pro nás. Ale jak už to tak někdy bývá, druhá polovina utkání se nesla opět v duchu předešlých utkání. Opět jsme upadli do zimního spánku a bez nasazení a plnění povinností na hřišti nelze pořádně uspět. Sparta zařadila jiný rychlostní stupeň a na naší branku se valil jeden útok za druhým. Během 3 minut jsme ztratili dvoubrankový náskok a jen díky všem svatým nebylo hůř. Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou, rozhodl 15 vteřin před koncem nenápadnou střelou Jáchym Bláha a vystřelil nám tak setrvání v tomto výkonnostním koši.

 

Závěr : Snažím se na špatném najít něco pozitivního. Bohužel moc toho není, ale musím pochválit našeho kapitána Tomáše Jančíka , který příkladně bojoval o každý míček, šel příkladem ostatním. Zbytek týmu se musí zamyslet nad svým výkonem a do příště zlepšit vše, co lze do příštího turnaje stihnout. Základem bude kvalitní trénink , naslouchat trenérům a být hlavně týmovým hráčem !

 

Mirek

MLADŠÍ ŽÁCI

Oranžové mžitky před očima všech obětí oranžového tornáda.

Rozespalé Kavčí Hory a lezavá zima ani zdánlivě nepřipomínaly malebné umělecké dílo babího léta. Dokonalé prohřátí v těchto chvílích garantuje jen horká lázeň, případně zážitek, který nenechá nikoho chladným. Právě tímto způsobem se popasovali s nedělní výzvou topenáři z mladších žáků.

Provozní teplota dosažená svědomitým rozcvičením odstarovala sportovní horečku, jejíž hřeb prorazil nakonec i finálové brány. Ale pojďme se za celým turnajem ohlédnout postupně. Kladli jsme si na srdce odehrát každou minutu s maximálním nasazením. Po drtivém začátku nezbývalo klokanům než s lítostí sledovat odjíždějící vlak. Trenér zelenobílých symbolicky poděkoval za důrazný budíček, my pokračovali v kradojízdě. Draci z Hořovic plivali oheň, remíza 9:9 byla uspokojivá Nabudila nás na dvojzápas se Spartou, protože jsme si ověřili, že dokážeme zabrat, i když nám lidově řečeno "hoří zadek". Výkon v průběhu měření sil se zástupci velkoklubu gradoval. Kluci nabírali sebevědomí a těžili ze spolupráce. Atmosféra byla strhující, nejem my, ale rovněž početně zaplněná tribuna si začínala uvědomovat, že papírové předpoklady jsou pouhým statistickým ukazatelem. Dokráčeli jsme k celkovému vítězství ve velkém stylu. Závěrečný hvizd spustil vlnu radosti. Radosti, protože si kluci takové pocity zaslouží a moc jim je přeju. Radosti, protože si svojí premiéru odehráli nováčči a stali se přirozeně právoplatnou součástí týmu. Radosti, protože i ve vypjatých chvílích zůstáváme zdravým kolektivem a neměníme se ve zvířata.

Takže pánové, klobouk dolů, makáme dál!

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

V druhém koši se mladším žákům zalíbilo a s postupem vyčkávají.

Vyjímečné turnajové nasazení zažili mlži v letňanské BB Areně, kde se na turnaji sešlo pouze 5 týmů (namísto obvyklých 6) a tak - dle "regulí" ČFbU - se hrál systém každý s každým. Dvouciferná výhra hned v prvním zápase nedoprovázená inkasovanými brankami napovídala, že dnešní den bude v naší režii. Tento předpoklad mohl být naplněn, kdyby nás nepřekvapili reprezentanti oblíbených zubních past - filištíni z týmu Herbadent. Krásná podívaná na hokejkách soupeřovýho kádru překvapila všechny. Chvílema jsme se soupeřem drželi tempo, avšak ne na dlouho. Několik našich pomalých návratů při bránění rozsvítilo na tabuli herní rozdíl, který už jsme nedokázali dohnat. Následující zápasy proti Spartě a pořadatelskému týmu Black Angels byly v naší plné kompetenci. Jediné dramatické okamžiky připravili právě Bleci, kteří nesouhlasili s návrhem na konečné skóre utkání, který jsme nadnesli. Do poslední minuty zápasu se vrhli režimu power play a výrazným způsobem nám naznačovali, že chtějí srovnat. Udrželi jsme to! Druhé místo indikuje setrvání v koši a na plánovanou odvetu s Herbadentem vyčkávajícím o koš výše si budeme muset ještě chvíli počkat.

Díky hoši.

Šimon

FOTOGRAFIE Z TURNAJE ZDE

DOROSTENCI

Všechno jde, když se chce. Samo se nic neudělá. Ani body na dorosteneckém turnaji.

Vstanu a opařím se čajem. I tak by se dal glosovat sobotní výkon dorostenců. Rozlosování nám přisoudilo roli ranních ptáčat a nedostatek odhodlání odsoudil k utrápenému zahájení víkendu.

Sokol Dobříš rozhodně nepřevedl výkon, který by odráželo konečné skóre 5:0. Na druhou stranu my jsme si pasivním přístupem o podobnou lekci koledovali. Přitom jsme nezačali vůbec špatně, diktovat tempo hry pouze prvních pět minut však bohužel nestačí. Zbytek hracího času se rozplynul ve zmaru a odevzdání, takže závěrečný hvizd vyprovodil do šaten zmoklé slepice namísto hrdých dravců.

Do dalšího vystoupení bylo potřeba něco změnit a hlavně vytěsnit pachuť. Tvrdý střet s realitou podnítil  zajímavou diskuzi, kabina se semkla, každý přijal nově definovanou roli. Snaha přenést maximální iniciativu na soupeře z Kladna vycházela prakticky dokonale. Nebýt tří výpadků, postarali bychom se o největší překvapení dne. I přes porážku 1:3 se rozhodně podařilo napravit reputaci. Příště prosím od začátku zopovědně a hlavně naplno.

Vašek

FOTOGRAFIE Z TURNAJE ZDE.

STARŠÍ ŽÁCI

Surfařské galapředstavení na vlně živé vody

_SJP4485_1.jpg

Starší žáci prožili víkend jako postavy z poutavých inspirativních filmů. V sobotu nejdřív naslouchali Mirkovi, který se vší parádkou převzal kormidlo u nejstarší posádky. Den poté měnili ve sportovní hale Věry Čáslavské  důsledně slova v činy. 

Tatran nešetřil před vzájemným střetnutím výroky o "vyťukání do prázné brány", ale oranžové komando pasovalo zástupce giganta ze Střešovic do zástupné role kluků v černých dresech. Bezesporu nejlepší týmový výkon poslední doby by zasloužil ozdobit vítězstvím, ale i remíza po nešťasně inkasovaných brankách nezkazila parádní celkový dojem. V souboji o první místo ve skupině uspěla těsně 101. Sportovní, ale gólový poměr byl jediný ukazatel, ve kterém jsme zaostali. Bronzový duel provázela řada nepřesností, jako bychom si pořád zvykali na novou pozici dominantního celku. Nicméně nakonec jsme zápas proti Falcons dotáhli do vítězného konce.

Z Černošic si kromě třetího místa vezeme především zjištění, že to jde, když se chce. Moc jsem si turnaj užil, hráče dle ohlasů florbal zase baví a rodiče se zdáli spokojení.

Tak to má být a věřte tomu, že to tak i bude!!

Díky

Vašek

ELÉVOVÉ

Válec v pěti na střídačce

V dnešním slunném dni jsme se opět nesešli zrovna v nejlepším počtu. Naše pětičlenná družina ve všech zápasech bojovala až proti dvojnásobnému počtu hráčů. O to víc si cením úsilí, které všichni do všech zápasů vložili a dokázali vykouzlit nejen mě, ale i všem přítomným rodičům úsměv na tváři. První zápas jsme zvítězili jednoznačně 12:4. Druhé klání jsme vůbec nezačali dobře, když naši svěřenci prohrávali po prvním poločase 1:4. Ač vše hrálo proti nám, kluci se neskutečně vyhecovali a svou bojovností dokázali srovnat na 4:4. Minutu a půl před koncem jsme dostali smolný gól a řada byla opět na nás. Útočné duo si v poslední minutě vyměnilo krásné přihrávky a srovnalo na konečných 5:5. Poslední duel dne se dlouho držel ve vyrovnané rovině, ovšem po poločase jsme naše zakončení šancí zpřesnili a zvrátili vývoj utkání na naši stranu. Po zápase jsme tak mohli odejít nejen s pocitem radosti ze hry, ale také s pocitem vítězství na tomto turnaji. Ukázali jste, že kvalita je někdy více než kvantita a že kvalita spolu s vaší bojovností je neskutečný válec. Jmenovitě díky Adamovi za jeho přesnost při střelbě gólů, Filipovi a Víťovi za to, že dokázali utvořit neprostupnou obrannou zeď a přidali další góly, Jáchymovi za skvělou bojovnost a nebojácnost, kdy bojoval a několikrát zvítězil (!) v souboji s o dvě hlavy vyšším hráčem a nakonec Fandovi, který absolvoval první turnaj za élevy a popral se s tím, nejen v bráně, na jedničku. Kluci, všem vám patří neskutečné díky za vaši výdrž a ukázání toho, jak se vyhrává srdcem.

Moc se těším na příští setkání!

David

Flobo x FBK Olymp Praha Apollon 12:4

Flobo x FBC Kralupy nad Vltavou 5:5

Flobo x Start 98 - Táborská 11:7

DOROSTENCI

Dorostenci ve Stochově čelili všem nástrahám běhu na dlouhou trať. Srdnatě a se ctí.

_SJP8671.jpg

  Karavanu oddaných beduínů mířících do oázy připomínal konvoj vypravený v neděli z Kobylis. Cílovou destinací byl Stochov, plánem strávit pěkný den a pokusit se na florbalovém jevišti zanechat přes nepočetnou soupisku co nejlepší dojem. Těžko lze během pár tréninků uspořádat herní systém, takže jsme si kladli na srdce především snahu využít vlastních předností a pokusit se úsporně a efektivně odehrát obě utkání.

  Žraloci z Příbrami nedostáli svému názvu a roli predátora jsme od úvodního hvizdu plnili my. Čekali jsme na příležitosti a zvlášť nevynucené soupeřovy chyby trestali bez slitování. Moc se mi líbilo, že si kluci vyzkoušeli některé funkční taktické varianty, takže se k nim postupem času vraceli intuitivně. Směrem dopředu se vždy hrnula celá pětice, defenzivní povinnosti museli obránci řešit bez pomoci kolegů z útoku. Díky přímočaré a chytré hře se podařilo zapsat tři body po celkem vysoké výhře.

Ani déle než tři hodiny trvající pauza před druhým střetnutím nestačila na kvalitní obnovu sil. Lokomotiva Rakovník si na jednom vagónu vezla uhlí a přikládala postupně do kotle. Po vyrovnané první třetině se našim sokům dařilo stupňovat tempo, zatímco my jsme nedokázali držet krok ani přes odhodlání nenechat si ujet vlak. Co vnímám jako podstatné je skutečnost, že soupeř nás rozhodně nepředčil v jednotlivostech. Dokázal profitovat z kompaktního pojetí a jeho celek byl tentokrát silnější než součet našich částí. Dorostenecká liga je při troše taktické přípravy rozhodné hratelná!

Na závěr bych chtěl všem zúčastněným poděkovat. Ne vždy to bylo a je jednoduché, ale věřte tomu, že trpělivost a poctivá práce přináší růže. I ty oranžové a bílé!!

 

Vašek

ELÉVOVÉ

Flobo na Campanu. Představení, před kterým smekám.

_SJP9176.jpg

Je středa odpoledne. Listuji seznamem hráčů a snažím se vymyslet, komu bych ještě mohl nabídnout účast na úvodním turnaji elévů v letošní sezóně. Oproti minulým ročníkům začíná liga dřív než pravidelné tréninky. Hokejka leží ještě v mnoha případech pod věcmi z prázdnin, což je naprosto v pořádku, ale pozvolný přechod do běžného školního fungování celou věc neusnadňuje. Díky vstřícnému jednání oslovených rodičů se mi nakonec daří zajistit dostatek dětí tak, abychom se sešli alespoň v minimálním požadovaném počtu. Přesto se v sobotu ráno nedokážu zbavit nepříjemného pocitu, že okolnosti stály v cestě svobodnému rozhodování. Zazní úvodní hvizd a já myslím na to, že Flobo bylo vždycky hlavně o sdílené radosti. Mladíci v oranžovém však připravili všem přítomným milé překvapení. Žádná ustrašená skupina, ale sebevědomí a nadšení hráči se za hlasitého vzájemného povzbuzování baví florbalem. Zkušenejší trpělivě radí nováčkům a díky týmové hře se každý maximálně baví. Uvolněným tanečním krokem jsme doskotačili až do finále. Po vypjatém duelu museli kluci chvilku přemáhat zklamání, nakonec se jim spokojený úsměv vrátil, protože předvedený výkon neměl chybu. Zvládli se obětovat pro tým při střídání na brankářském postu. Soustředili se na hru a nenechali se rozptýlit výroky rozhodčích a trenérů. Podařilo se jim v praxi předvést ideální fungování mládežnického sportovního oddílu a já byl pyšný, že můžu být součástí.

Díky, těším se na každé další příště!

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

Zeleneč ukázal správný směr. Můžeme vyrazit!

_SJP4455_1.jpg

Za mlhou, co by se dala krájet, se v areálu základní školy Zeleneč ukrývá sportovní hala, kam se v neděli dopoledne vypravilo pět odvážných mladších žáků, aby před zraky báječného doprovodu bojovali v prvním turnaji nové sezóny. Start ligového ročníku doprovázely přirozené změny soupisky, což ovšem nijak nepoznamenalo chuť do hry, kterou jsme si z Prahy přivezli. Ba naopak, staří známí ze 101. Sportovní museli po konci napínavého souboje připustit, že tak tuhý odpor nečekali. Druhý střet s Hořovickými draky byl převážně v naší režii. Ačkoliv se formální výsledek florbalového zápasu stále vyjadřuje poměrem vstřelených branek, pro nás jsou mnohem důležitější jiné ukazatele. V disciplínách jako je týmový duch, spolupráce nebo ohleduplnost obstáli všichni na výbornou. Poslední vystoupení ovlivnila únava, ubývající síly se nakonec nepodařilo nahradit lvím odhodláním. Obrovsky si vážím skutečnosti, že ani těžká zkouška nepoznamenala morálku a kluci se bili o čest do posledního dechu. Zvládneme toho spolu ještě spoustu natrénovat a odehrát. Mám radost, protože stavět lze jen na správném lidském základu. A o ten není ve Flobu nouze!!

Díky Vašek

Výsledky:

Flobo x 101. Sportovní klub Praha 5:7
Flobo x FbC Red Dragons Hořovice 8:7
Flobo x Tigers TJ Sokol Nehvizdy 10:1

MLADŠÍ ŽÁCI

Mlži uzavřeli sezónu na vrcholu

Mladší žáci svůj dvanáctý výjezd letošní sezóny směřovali do Nehvizd. Poslední letošní počínání bylo pro všechny týmy velkou motivací, jelikož většina hráčů se již v příštím roce odporoučí do kategorie Starších žáků. Ve skupině B jsme začali zápasem proti SSK Future. Tento zápas byl papírově rozhodnutý již na začátku, nicméně soupeř nám nedal vítězství zadarmo a bojoval do poslední minuty. I přes neatraktivní neběhavé tempo jsme zvítězili 5:2. Dalším skupinovým zápasem byl náš osudový soupeř - Falcon. Cílevědomost, kterou jsme oplývali nás nutila k razantnímu vstupu do utkání, jenž by zajistil dostatečný náskok. Důležitost tohoto kroku si všichni plně uvědomovali. Psychická pohoda týmu je zde více než klíčová. Vybavuji si předchozí kola, kdy nám soupeř naložil dvoumístnou cifru právě díky rychle inkasovaným gólům a špatnému rozpoložení mysli. K tomu dnes nedošlo, ba naopak. Již po několika desítkách vteřin jsme se dostali do vedení, které jsme každou minutou zvyšovali. Důrazná obrana, která nám zajistila výchozí pohodu a skvělé herní kombinace často končící gólem byly tím klíčem. 8:5 zůstalo na světelné tabuli po 2x 10min hrací doby. Ve finále jsme přesně dle očekávání obdrželi 101. Sportovní. Naše soustředění bylo zcela koncentrované na herní kombinace, které stojednička při rychlých přechodech do útoku aplikuje. Kombinace z hokejky jednoho obránce ze své poloviny na dvě nahrávky končící střelou. Rychlé přistupování k nabíhajícím soupeřovým hráčům bez míčku potlačilo úspěšnost těchto akcí. V první polovině jsme sice inkasovali dva góly svou nedůsledností, nicméně ve druhé části jsme hru ještě zlepšili a obranu zefektivněli. Finálový výsledek 4:2 uzavřel našel letošní počínání. Lépe to snad ani nešlo.

Děkuji moc všem za skvělou práci přes sezónu a rodičům za trpělivost, vynaložený čas a podporu svých ratolestí v tom, co je baví :)

STARŠÍ ŽÁCI

Strži v Berouně

_SJP8777.jpg

V prvním zápase s Vinohrady B jsme dostali jen jeden smolně ztečovaný gól, což je ve florbale hodně dobré, ale bohužel jsme žádný nedali. V první půli jsme spíše jen bránili, až ve druhé jsme se dostali i k pár šancím, ale neproměnili. Dobříš, se kterou jsme hráli druhý zápas, sice Vinohrady porazila a měla být teoreticky těžším soupeřem, ale na hřišti to vypadalo úplně jinak. Dokázali jsme si nabíhat do volných prostorů a využít je, byla radost vidět akce, kdy nejednou padl gól po kombinaci nahrávek nejméně tří hráčů (k tomu dvě nahrávky měl i Táďa :) ). Konečný výsledek 8:1 byl odměnou za předvedenou hru a poslal nás do finále turnaje. Tam jsme potkali tým Allienů. Byl to boj, hra byla velmi vyrovnaná a když dal jeden tým gól, druhý rychle odpověděl. Na poslední zápas jsme měli do pole jen 8 hráčů a klobouk dolů před nimi, jak zápas zahráli. My jsme hráli týmověji, soupeře zachraňoval jeden individuálně herně zdatný hráč. Přesto, že jsme ho mockrát "vymazali" díky skvělému nasazení, tak se přeci jen nakonec párkrát prosadil (dal 4 góly z pěti). Poslední branku na 5:4 jsme dostali od tohoto hráče až těsně před koncem zápasu při naší přesilové hře.

     Musím říct, že po prvním zápase, který se nám herně moc nepovedl, bychom vůbec nečekali tak dobré další dva zápasy a děkuji všem za to, co na hřišti předvedli. Kluci s Bárou dokázali, že když chtějí, bojují, běhají, pomáhají si a snaží se, tak to jde.  Pořadatel po každém zápase vyhlašoval nejlepšího hráče každého týmu a byla jen velká škoda, že nemohli být vyhlášeni (až na první zápas) všichni - tak alespoň takto - "Nejlepšími hráči druhého a třetího zápasu byli: Táďa, Matěj, Míša, Tomáš, Martin, Ondra, Dan, Bára, Honza a Marek". Díky vám všem a díky i tatínkům Davidovi a Petrovi za hlasovou i taktickou oporu při zápasech. Hodně štěstí i dál. 

R.

ELÉVOVÉ

Nerudní elévové v Rudné

Sobotní turnaj elévů v Rudné přinesl hned několik herních variant. Flobo je již na tolik profláklé mezi florbalovými celky, že i tak věhlasný Future si na nás musel vyžádat posily do svých řad v podobě hráčů, kteří již standartně nastupují za mladší žáky. I toto jim v první půli nebylo příliš platné a oranžové tornádo vyrazilo všem hráčům nabuzeného Futuru dech. Zkušenosti však ke konci utkání chyběly a soupeř mocně dotahoval. Několik slepených branek nás bohužel dostalo do role těch, kteří smutnili, ale jednoznačně se vztyčenou hlavou !!!. Do druhého zápasu jsme si přenesli bojovnou náladu, nicméně už ne takovou přesnost a díky tomuto faktoru jsme hráli velmi vyrovnaný boj o dřívější utkání a především utkání o 3. místo. Bojovnost nakonec zvítězila nad přesností a mohli jsme se také radovat. V závěrečném utkání jsme všem předvedli, že "FLORBAL" pro nás není cizím slovem. Soupeř jen nevěřícně kroutil hlavou, když ve 4. minutě utkání byl rozdíl o 5 branek. To nám přineslo na hokejky pohodu a mohli jsme se věnovat nácviku držení míčku pod soupeřovo tlakem. To se nám dařilo velmi dobře a přidali jsme několik krásných branek, z čehož měli všichni zúčastnění obrovskou radost. Oranžové tornádo poté přiznalo, že toto je ta hra, která nás baví !!

Ondí