ELÉVOVÉ

ELÉVOVÉ

Pořád hraví, v rámci možností draví. Elévové v Kolíně

Sluncem zalitá krajina východního koutu Středočeského kraje přivítala v nezvykle pozdních dopoledních hodinách účastníky čtvrtého koše ligy elévů. Naše nejmladší soutěžní družstvo se sešlo v optimálním počtu sedmi hráčů, a protože Flobo je líheň univerzálních sportovců, brankářské řemeslo okusili tři různí hrdinové. Úvodní utkání s domácími štěňaty místních Pitbullů kontrolovali oranžové šelmy prakticky celé, ani infarktový závěr nás o těsné vítězství nepřipravil. Dlouhou pauzu způsobenou nepříznivým losem turnaje strávili kluci pohybovými hrami, na což jsme měli následně doplatit později. Ukázněný celek Mladé Boleslavi využil našetřené energie a v dlouho očekávaném vzájemném duelu dění na hřišti opanoval. Okolnosti odsunuly zápas o bronz na poslední pozici herního harmonogramu, proti doslova zpátečnickému výkonu Olympu se naše týmové pojetí prosazovalo složitě. Taktika protivníka couvat a protlačit míček až do branky nakonec kvůli naší rozdílové brance 10 vteřin před koncem neslavila úspěch.

Díky všem za účast, předvedli jsme pěkný výkon!

ELÉVOVÉ

Mendelovské řádění elévů.

V neděli se tým elévů sešel v hale na ZŠ Mendelova. Vzhledem k tomu, že nás čekal úvod turnaje později než ostatní, hrozilo riziko toho potřebného rozkoukání a aktivity, což mi hned od prvních minut utkání ukázalo, že můj náznak obavy byl naprosto zbytečný. Oranžové tornádo doslova přejelo ve všech směrech mladíky z Vinohrad. Tým z Mladé Boleslavi už byl těžším oříškem a vítězi tohoto utkání by se poštěstilo zahrát si o prvenství v turnaji. Po velmi emoční bitvě, především ze strany hráčů a trenéra soupeře, jsme ještě více rozhořčili obličeje soupeře tím, že jsme se stali vítězi utkání, což si před utkáním nikdo z druhé lavičky ani nedokázal připustit. A jak rozjeté oranžové tornádo bylo z prvních dvou utkání, dokázali jsme sfouknout i třetího soupeře z Olympu, který první půli lehce zlobil, ale podařilo se nám zlomit odpor velmi aktivní hrou. Nakonec bych rád vyzdvihl velmi skvělé výkony celého týmu a především největším úspěchem byla hlava nahoře a díky tomu také krásné týmové i individuální akce.

ELÉVOVÉ

Elévové bojovat umí

Sobotní klání elévů ve Staré Boleslavi nebylo po stránce výsledků nikterak zajímavé. Dvě prohry a pouhá jedna výhra nevypovídají o skvělém výkonu, který zde však k vidění byl. Nádherné kombinace, které byly k vidění ve druhém zápase proti Kolínu sklízely poklony publika a akcelerovaly potné žlázy na čele soupeře. Schopnosti nahrávek a střel z první byly základním stavebním kamenem naší hry. Nepřesnost těchto odvážných kombinací a vysunutí všech hráčů na polovinu soupeře však oponentům ve všech zápasech nabízela bezpočet breaků, které bohužel pro nás proměňovali. I tak chválím všechny hráče za úžasné výkony a věřím v navázání v příštím kole na stejném herním principu, jen s větší úspěšností a přesností v zakončování.

ELÉVOVÉ

Elévové zahájili soutěž na ZŠ Mendelova s hlavou hrdě vztyčenou

První kolo nového ročníku soutěže elévů bylo ve znamení přirozené generační výměny, na základě které v závodní premiéře účinkovali hned dva noví aktéři. Nejmladší oranžové družstvo (byť nikterak početné, k prvnímu zápasu nastoupili pouze čtyři hráči do pole, do dvou zbývajících klání pět florbalistů) se k nové situaci postavilo ukázkově. Ostřílení matadoři trpělivě sdíleli zkušenosti a přivítali nové členy s otevřenou náručí. Před úvodním zápasem se živě diskutovalo o obsazení pozice brankáře, nestranný los nakonec přisoudil masku Františkovi a ten se ke své roli postavil čelem. Tým Falconu dokázal s našimi borci držet krok pouze v prvních minutách. Kluci si postupem času začali věřit a přihrávat, což se projevilo pravidelným přírůstkem skóre. Na ukazateli výsledků svítily po závěrečném hvizdu cifry 15:4, na tvářích florbalistů z Bohnic zase spokojený úsměv. Na zodpovědný týmový výkon se podařilo navázat proti Spartě, kterou ani zvučné jméno neochránilo před bohatým gólovým přídělem. Novým mužem v brankovišti byl Ondra, zodpovědný defenzivní přístup spoluhráčů mu značně zjednodušoval práci, na kterou navázal fantastickým výkonem. Během druhého utkání se na střeleckou listinu otiskla kompletní soupiska Floba, na hřišti po nás zůstal dobrý dojem. Ve finále jsme narazili na Bohemku. Podle předchozí domluvy přišla řada s chytáním na Filipa, který si se svými předchůdci vůbec nezadal a byl pevnou oporou mužstva. Klokanům vyšel úvod, marně jsme v prvním poločase hledali recept na jejich důraz a tvrdou hru. O přestávce však nastal zvrat, na který by ředitel ZOO Praha pan Bobek zíral s otevřenou pusou. Za méně než minutu nahradily hladové a dravé lišky pohodlné jezevčíky a na hrací ploše se strhla oranžová lavina. Posledních deset minut hrál jenom jeden tým, oranžovo-bílé pruhy ovládly barevné spektrum. Přesto, že se nakonec těsně nepodařilo srovnat se soupeřem gólový krok, v herním projevu jsme ho předběhli o několik koňských délek. Povedenou sobotu zakončili kluci obdivuhodným hodnocením, když se shodli, že je prohra vůbec nemůže mrzet, pokud udělali všechno, co bylo v jejich silách. Hrdý, že můžu být součástí takového celku, bych chtěl všem zúčastněným moc poděkovat za krásný sportovní zážitek. O budoucnost klubu nemám nejmenší starost, roste na pevných a správných základech!

 

 

ELÉVOVÉ

Elévové zakončili sezónu v druhém nejvyšším koši.

Sobotní boje v hale ZŠ Hostýnská byly značně komplikované. Jako trenér si připadám občas jako psychologický poradce a vyzdvihovač artificiální nálady, namísto konstruktivního rádce v dovednostech s hokejkou a týmové souhře. Přesně v tomto duchu byl první zápas, kdy se hráči nesoustředili na hru. Namísto toho řešili své osobné preference a chybovost druhých. Eliminovat tyto vedlejší účinky herního neúspěchu nebylo snadné. Avšak jsme se s tím poprali a další zápas proti Falconu byl o poznání lepší. Výsledkově jsme však propadli. Nevadilo to. Byl jsem rád, že jsme hráli jako tým. Poslední ligový zápas sezóny jsme si užili výsledkem 9:3 a hlavně - pěknou týmovou kombinační hrou. Závěrem je nutno podotknout, že kategorie elévů se celou sezónu pohybovala mezi nejlepší desítkou z celkových 50 týmů v Praze. Doufám, že většina hráčů si tento drive udrží i v následující sezóně v kategorii mladších žáků, kde bude každý zápas zase o trochu rychlejší s většími nároky na individuální, avšak i týmové dovednosti.

Díky Vám.

ELÉVOVÉ

Elévové zářili na ZŠ Mendelova

Sobotní turnaj předposledního kola košové soutěže kategorie elévů byl opět ve znamení nedostatku hráčů. Hned v úvodním zápase jsme si s jedním hráčem na střídačce šáhli až na úplné dno svých sil. Rychlý nástup a bezproblémové vedení o 3 góly nám ke konci první půle nebylo nic platné, jelikož soupeř začal dobře využívat naše nedostatečné běhání při bránění a nejen že vyrovnal, ba dokonce se dostal do třígólového vedení. V druhé polovině jsme takticky využili střídání brankařů a oddechový čas k regeneraci. Nakonec jsme zabrali a srovnali na 9:9. Úžasný výkon sledovali příznivci všech týmů kolem. Další zápas náš počet byl navýšen o 1 hráče. Nadbytečný luxus :) Proto jsme v celém průběhu nezaváhali a vyhráli 10:2. Finálové utkání o první místo proti 101. Sportovní bylo jako vždy vyrovnané. Celý zápas doprovázely pěkné akce. Rozhodovala naše obrana, které drobnými chybami inkasovala víc gólů než je zdrávo a prohráli jsme tak 6:7. I přesto byl dnešní výkon naprosto famózní! Budu se těšit na poslední kolo, kde bezpochyby první místo urveme!

ELÉVOVÉ

Elévové opět bojovali v Benešově.

 V Bios hale v Benešově jsme se potkali ve skupině se dvěma známými soupeři – Future ZŠ Brána jazyků a Florbal Benešov I.. Ani s jedním jsme letos ještě nevyhráli a nepodařilo se nám to bohužel ani tentokrát. V prvním zápase ( s Future ) byl soupeř lepší, góly v naší bráně přibývali, my jsme naopak jejich brankaře ohrozili jen sporadicky. Druhé utkání nabídlo naši zlepšenou hru a velkou část prvního poločasu jsme se soupeřem drželi krok. Pak jsme se ale nechali psychicky rozhodit několika chybnými výroky rozhodčího. Rázem jsme se herně propadli a výrazně prohráli. Je to škoda,  protože jsme na soupeře, který pak celý turnaj vyhrál, měli. Alespoň utkání o 5. místo jsme měli od začátku ve své režii a ikdyž byl nakonec závěr dramatický –  na vyrovnávací gól soupeře na 11:11 30 sekund před koncem jsme ihned kontrovali po buly na konečných 12:11 – náš výkon byl tentokrát potěšující.

M.

ELÉVOVÉ

Poslední eléví pořádání.

Elévové se během dalšího hracího víkednu vrátili v čase a mimo tradiční košový systém změřili síly se soupeři, se kterými začínali letošní ligový ročník. Oproti ostatním zúčastněným týmům urazilo naše nejmladší závodní družstvo úctyhodnou cestu vzhůru, takže papírový předpoklad mluvil v náš prospěch. V prvnímí zápase proti Bohemians předvedly dvě kompletní trojice neustále se zlepšující výkon korunovaný vysokým vítězstvím 11:3. Kombinace sice vázla a přihrávek rozhdoně mohlo být víc, nicméně především vysoká úspěšnost střelby a bojové nasazení se zasloužilo na tom, aby bylo úvodní vystoupení hodnocené jako kladné. Další zápas poznamenala mnou iniciovaná změna na brankářském postu. Přes všechny nepříjemnosti, které zamíchání sestavou přineslo, bych rád ocenil nezlomnou víru v dobrý konec a nevídanou herní adaptabilitu. Bodově jsme tentokrát vyšli naprázdno, rozhodně ale nebyl důvod opouštět hřiště se svěšenými hlavami. Povedlo se nám rychle oklepat a do zápasu o bronz vstoupit s čistou hlavou. Povedený výkon byl příjemným rozloučením s celým herním dnem a vítězství nad týmem Říčan zvedlo náladu všem přítomným. Rád bych poděkoval rodičům za pomoc s pořádáním a vlastně každému, kdo měl v sobotu dostatek trpělivosti na moje trenérské rošády.

v.

ELÉVOVÉ

Elévové se drží v koši B

_SJP2461.jpg

Další turnajový den, kdy elévové nastoupili v benešovské hale, je za námi. Výsledky prvních dvou zápasů nejsou asi podstatné. Alespoň pro mě. Jako vždy byly zápasy v tomto koši vyrovnané a téměř jako vždy jsme tak postupovali z druhého místa. Významný byl poslední zápas proti kladenským Kanonýrům. Prohráli jsme. "O tři". Po 20 minutách čistého času na světelné tabuli zůstalo svítit 11:14. Avšak co tomuto výsledku předcházelo byl náročný souboj, kdy jsme se za celou dobu nedostali do vedení.

Poslední dobou vnímám jako největší problém naši psychickou kondici. Když se v běžném zápase dostaneme do vedení, povzbudí nás to a soupeře porazíme bez problémů, vysoko! Když však nastane opak a soupeř nám dá úvodní gól, sesypeme se a nejsme schopni více vzdorovat nátlaku.

Ve výše zmiňovaném prohraném zápasu s kladnem jsme však po dvou rychle inkasovaných gólech dokázali vytvořit dostatečnou konkurenci papírově silnějšímu soupeři. Dokázali jsme se vnitřně soustředit na nadcházející události bez potřeby vnímat neusálé prohrávání, které nás celým zápasem provázelo. Cítil jsem, že tato situace je pro kluky zlomová. S tímto přístupem dokážeme oporovat i silnějšímu soupeři, když zaváhá. A že zaváhávaj, alespoň občas. Měl jsem z toho radost.

Díky!

ELÉVOVÉ

Silničáři zaspali, elévové ne!

V sobotu jsme s kategorií elévů odpořádali první letošní turnaj v pražské hale ZŠ Campanus. Hned první překážkou bylo ranní brození skrze 20cm sněhu na magistrále. Stejně jako silničářů spánek budík, ani nás tato komplikace nezastavila. V počtu 6 hráčů (slovy: šesti) či dvou herních trojic – ano, čtete dobře – jsme vtrhli na hřiště. Nevím, jestli to bylo tou dobrou zprávou o našem nezvylém počtu, který již na jedné ruce nespočítáte (jak tomu běžně bývá), či přirozeně dobrou náladou v týmu. Ať jedno či druhé, za celý turnaj jsme neměli naprosto žádné komplikace co se kontrolované hry týče. Výhry o 12 a o 9 v základní skupině, následované výhrou 15:3 ve finále nad Falconem vypovídají o všem. Soupeřům jsme perfektně vzdorovali při jejich nájezdech a z posbíraných míčků jsme kontrolovanými přechody ostřelovali brankáře, kteří podobné kanonády bezpochyby dlouho nezažili. Trojúhelníková formace bermůdského podání byla dokonale synchronizovaným celkem, kde se ztratil kdejaký hráč konkurenčního kádru.
Závěrem děkuji všem za výpomoc při pořádání a budu se těšit naviděnou na dalším neméně úspěšném turnaji!

ELÉVOVÉ

Bronzoví Elévové v Malešicích

_SJP9313.jpg

Los a předchozí výsledky obstaraly naší nejmladší soutěžní kategorii florbalové dopoledne ve společnosti zbylých členů koše B na ZŠ Hostýnská. První vystoupení v roce 2016 přímo vybízelo ke snaze odbourat nešvary, které nás trápily nejen v nedávné minulosti, takže když jsme se v šesti hráčích do pole doklouzali na místo určení, svědomitý vstup do prvního utkání byl jasnou prioritou. Marné byly pokusy o probuzení atypickou rozcvičkou, rozjezdy pro hvězdy potřebují svůj čas. Jedno zívnutí a protažení gaučového psíčka po odpolední siestě a prohráváme 0:2. Jenže v dalších minutách se probouzí mašina na góly a usměvaví Flobáci vytrhávají kormidlo bezradným Wizardům a nastavují kurz směrem k pohlednému vítězství. V dalším představení se jen marně snažíme rozpomenout na pohledné kombinace a proti Říčanům se převážnou vetšinu času trápíme. Řada nepřesností, mnohdy i nepřízeň šteštěny znemožnují znovunalezení herní pohody. Na soupeřův fyzicky náročný herní styl chybí síly. Fond florbalové elegance byl sice před soubojem o třetí místo vyčerpán, odhodlaní oranžoví hrdinové však nehodlali dát svou kůži lacino. Proti kladenským kanonýrům, v jejichž řadách je hned několik technicky vyspělých individualit, praktikujeme úsporný a bojovný výkon. I přes únavu se nakonec převážně po rychlých přechodech do útoku daří dosáhnout nejtěsnějšího možného vítězství. Elévové ukázali, že si svou účast v druhém nejvyšším koši zaslouží. Stejně tak turnaj poodkryl slabiny, na něž se zaměříme. Úsměv vydržel všem zúčastněným po celou dobu akce a dokonce se místy hlásil o slovo týmový duch, což jsou skutečnosti, které osobně považuji za moc důležité.

Díky všem!

V.

ELÉVOVÉ

Tři mušketýři a D'Artagnan na střídačce

Jak z Dumasova románu vypadal sobotní turnaj elévů. Jediný rozdíl byl v tom, že my jsme nad početní převahou neuměli vyhrát. Poslední špatné zprávy ohledně prezence spoluhráčů dorazily v pátek večer a již bylo jasné, že celý turnaj bude boj. A byl. Začátek prvního zápasu byl v poměrně svižném tempu. Po několika minutách úvodní půle jsme začali ztrácet síli. Se ztrátou sil nám chyběl i krok k soupeři v obraně a s tímto necíleným zvýhodněním soupeře jsme začali inkasovat. S ubývající nadějí na srovnání začala ubývat i morálka, která udělá mnohé. Druhý zápas byl ve stejném duchu. Naše standartní hra naprosto zmizela. Do posledního zápasu jsme se co nejlépe naladili a s maximálním nasazením bojovali o udržení v tomto koši. Časté chyby soupeřova brankáře nám zvýšily střeleckou úspěšnost. V druhé polovině, i s rychle narůstajícím skóre soupeře, jsme si náskok vybudovaný v úvodu zápasu udrželi.  Díky klukům, kteří to oddřeli a i přes nedostatek sil bojovali až do poslední minuty!

ELÉVOVÉ

Elévové se usadili v koši B

Sobotní odpoledne na pražské Děkance strávila kategorie elévů již po druhé v koši B. Soupeři v této kategorii se ukázali jako ideálními oponenty. Všechny zápasy jsou zde velmi vyrovnané a nikdo nevstupuje do hry jako jasný favorit. První dvě utkání proti Bohemians a Davli jsme zbytečně  inkasovali nemalé množství gólů vlivem nedůslednosti v obraně a komplikacích při rozehře standardních situací. Po výhře a prohře jsme tak postupovali ze skupiny z druhého místa. Soupeřem finálového utkání o 3. místo nám bylo Kladno. První polovinu se zdálo, že nejsme proti Kladnu dostatečným oponentem a během 10min. byl stav 1:4. Neskutečný zvrat začal v polovině druhé. Krásné herní kombinace, důsledná obrana a elán, kteří v sobě kluci probudili zajistili výsledek po základní hrací době 6:6. Bohužel jsme velmi těsně prohráli na nájazdy i přes skvělé Frantovy zákroky. I tak to byl zápas krásný a těším se, že v podobném duchu navážeme v turnaji následujícím.

ELÉVOVÉ

Elévové vyhráli první turnaj KFL

V prvním letošním turnaji KFL - Kids Floorball League v pražských Letňanech, elévové nedovolili žádnému z týmů vsítit víc branek než sami vstřelili. Sérií 3 výher ve skupině a výhrou ve finále se tak dostali na nejvyšší příčku ze všech 8 zúčastněných týmů z Prahy a Středních Čech. Perfektní osobní obrana při které jsme nedovolili soupeřovi téměř vystřelit na bránu a rychlé přesuny do útoku byly naše gró, jenž po celou dobu bylo neměnné. Finálový zápas s týmem Black Angels z Chaber bylo v rychlém tempu, se kterým jsme hlavně v závěru hry začali mít větší problém kvůli nedostatku hráčů. Leč s jazykem na triku, naše nasazení nepolevilo! Všiichni po hřišti lítali jak motorové myši a soupeřovi občasnou převahu neulehčovali. Náskok dvou gólů naštěstí postačil k tomu, abychom nepustili soupeře k cestě na výsluní. Když se tak s hvizdem zastavilo gradující skóre na 4:3 pro Flobo, všem se nám ulevilo a s hrdostí jsme převzali nejtěžší výchozí postavení pro následující turnaj - roli týmu obhajující titul.

Díky všem!

ELÉVOVÉ

Elévové okusili B koš

V sobotu 7. 11. 2015 čekaly elévy poprvé zápasy ve 2. koši. A nadřeli se. První soupeř nás hned na začátku zaskočil velmi rychlými góly po hezkých kombinacích. Ale po tom, co jsme trochu přivykli tempu jsme začali i střílet góly a snižovat. Naší velkou snahu ale velmi kazila výborná gólmanka soupeře a tak se nám nepovedlo zápas více zdramatizovat a prohráli jsme. Druhý zápas byl podobný gólově, soupeř byl až trochu agresivní a také jsme bohužel prohráli. Třetí zápas o udržení měl velmi odlišné poloviny. V té první jsme hráli moc hezky, přihrávali si do šancí, dávali góly a vytvořili si krásný náskok. V té druhé jsem začala podezřívat děti, že opravdu chtějí dospět k nájezdům, o které moc stáli a o kterých mluvili. Ale byla to už spíše únava, která nedovolila si udržet pohodlný odstup a soupeř začal postupně stahovat náš náskok. Naštěstí jsme po dramatickém závěru udrželi jednogólový náskok a vybojovali si udržení v 2. koši, z čehož mám velkou radost a děkuji všem hráčům i rodičům. 

Výsledky z turnaje zde.

R.

ELÉVOVÉ

Elévové již podruhé postupují do vyššího koše!

Sobotní exibice v podání elévů v koši C skončila třemi vyhranými zápasy a neuvěřitelnými 58 vstřelenými góly. Herně jsme gradovali i když soupeři byli náročnější s každým zápasem. Krásná hra založená na komunikaci, jednoduchých kombinacích, přihrávkách po mantinelech a přechodech přes střed tak nezůstala nepovšimnuta trenéry soupeřů, kteří po zápasech vyjádřili svůj obdiv. Tento obdiv patří všem hráčům, kteří i přes rozhodnutý výsledek bojovali až do konce a dokázali tak, že po konkurenceschopném soupeři stále bádají. Touha po hezkém florbale zde dnes byla naplněna. Neusněte však na vavřínech a dřete na sobě. Udržte si současné tréninkové nasazení, nadšení pro hru a potřebu zlepšovat se. Příště se potkáme s tými z koše B, kde bude tempo hry zase o úroveň výše. Díky kluci a Terko :)

Výsledky z turnaje zde.
Galerie z turnaje zde.

ELÉVOVÉ

Elévové začali sezónu 1.místem v koši D

Krásné sobotní dopoledne zajistia kategorie Elévů jak sobě, tak mně i rodičům. Leč se hráči dostavili pouze v pěti (jeden hráč na střídání pozn.red.), tak si dokázali poradit se domácími Panthers a nasázeli jim devět gólů. Šetřili jsme síli kde to šlo. A šlo. Poprázdninový vlak plný sil a elánu, který si dovezl z příměstského Kempu nelenil ani v druhém zápase a týmu FC Bučis daroval čtrnáct fíků. Obavy byly z našláplého týmu Tatran Střešovice ze skupiny B, který pro nás mohl být již rovnoceným soupeřem. Ofenzivní přístup z prvních zápasů jsme vyměnili za důslednou obranu a i díky skvělým brankářským výkonům Terezky, která nemohla nastoupit do hry (rozuměj pobíhání s hokejkou) kvůli zranění kontníku, jsme inkasovali pouze jeden gól. Naproti tomu jsme jich pět darovali. Díky moc všem a budu se těšit naviděnou ve skupině C!

Výsledky zápasů zde.

ELÉVOVÉ

Klokan CUP 2015

Klokan cup 2015 byl velmi příjemný a přátelský turnaj pro elévy v Říčanech. Pořádala ho výborná reprezentantka ČR a kapitánka extraligové Bohemky Iveta Hyršlová s kamarády z FbŠ Bohemians. Jako jednoho z rozhodčích děti poznali Kubu, který měl pár tréninků i u nás. Celkem jsme odehráli devět zápasů, které šly rychle po sobě. Jenom jednou jsme prohráli a jednou remizovali. Při normálním turnaji bychom třeba skončili na 1. nebo 2. místě, ale tady to nebylo důležité. Tento turnaj byl pořádán hlavně proto, aby si děti bez tlaku na výsledek užily hru. A to se myslím podařilo. To, že jsme při tom zažili spoustu výher a gólů (skóre asi 55:25, ne vždy jsme to dokonale počítali), to byl takový bonus navíc. O to větší byla radost. Lichotivý byl komentář trenéra týmu Vos, kteří byli dle mého technicky ze soupeřů nejlepší a které jsme porazili: "To vás naši chlapci pěkně podcenili". Většinu soupeřů jsme velmi dobře bránili a ubránili. Mezi jednotlivými zápasy byla možnost si splnit soutěžní úkoly, florbalové i neflorbalové. Moc děkuji za dva obrázky ze stanoviště "Nakresli svého trenéra" :) Všichni naši hráči si dali gól, či na něj alespoň nahráli. Brankáři krásně chytali. Výsledky byly vynikající a tak to byla pro všechny příjemně strávená posezónní neděle.

R.

ELÉVOVÉ

9.kolo | 5.koš | SC Praha

Jak samotný titulek napovídá, poslední klání elévů hostila sportovní hala v Letňanech. Někteří (nejmenovaní) účastníci si i přes relativně jednoznačné zadání zpestřili ranní vstávání zastávkou v Čakovicích, nakonec ale všechno dobře dopadlo a spanilá sobotní jízda mohla začít. První představení v turnaji vyšlo na výbornou, soupeře z Říčan jsme dostávali pod tlak dobrou poziční hrou, dařilo se kombinovat a padaly pohledné góly. Dalším soupeřem byl Future, který by do vývoje zápasu vůbec neměl šanci vstoupit, kdybychom nezačali kupit zbytečné chyby. Zhoršený výkon v druhé polovině beru na sebe, protože jsem složitou taktikou udusil do té doby lehkonohý výkon našich oranžových nadějí. Všechno dobře dopadlo a mohli jsme se těšit na finále. Soupeřem v boji o zlato nám byl Kolín, technicky vyspělý tým s nabitým kádrem. Jako rozhodující faktor úspěchu vnímám obrovskou vůli našeho týmu podpořenou fantastickou diváckou kulisou. Tři vteřiny před koncem celá hala doslova dotlačila vyrovnávací gól zaručující nájezdy za soupeřova záda. Během samostatných střílení se protivník dvakrát ze tří pokusů vrátil a na trůn sobotního zápolení usedli bojovníci z Floba!

V.