MLADŠÍ ŽÁCI

MLADŠÍ ŽÁCI

Mlži na Superlize

V neděli 9.10. hostila sportovní hala Děkanka utkání nejvyšší mužské florbalové ligy mezi domácím celkem FbŠ Bohemians a hosty z Kladna. Strhující gólová přehlídka nebyla přerušena ani během přestávek mezi třetinami. Právě v tomto čase se na hrací ploše v nejlepším světle ukázal výběr Floba, který vyzval stejně starý tým klokanů. Dominik, Ondra a Romča bavili všechny přítomné bezstarostnou a týmovou hrou. Maskot zelenobílých plnicí roli brankáře byl zcela zastíněn výkonem Vojty. Jinými slovy nám to jednou na elitní scéně bude moc slušet. Díky všem za pěkné sportovně-společenské odpoledne!

MLADŠÍ ŽÁCI

Mlži uzavřeli sezónu zlatem

Po dlouhé době nás první utkání čekalo až hodinu před polednem a na hráčích bylo znát, že jsou ve veliké pohodě. Alienům bylo naloženo v podobě 10 branek a Lukáš neměl skoro žádnou práci díky pečlivé obraně a kombinační hře na polovině soupeřů. Z druhého utkání proti domácímu Chodovu jsme měli z počátku strach, ale jak se ukázalo, tak zbytečně. Celý tým Chodova byl po 4 minutách utkání zralý na ručník a to proto, že světelná tabule ukazovala stav 4:0 v náš prospěch. Zbytek utkání jsme si pohlídali skvělou hrou a přidali jsme dvě branky na konečných 6:0 a Lukáš si po několika výborných zákrocích připsal druhou nulu dne. Jako poslední překážka v prvenství stál Olymp, který jsme letos již 3-krát porazili. Tentokrát to bylo však jedno z těch těžších utkání, kdy jsme drželi těsný jednobrankový náskok do posledních minut a po usilovném bránění a týmové hře jsme s koncem utkání slavit triumf v roli vítěze. Radost byla opravdu obrovská, atmosféra famózní a tak se hala na pražském Chodově opouštěla s několika úsměvy na tvářích. Takto jsme si všichni přeci ten závěr sezóny na začátku dne přáli. Rád poděkoval za celé Flobo všem, kteří měli možnost se tuto sezónu zúčastnit turnajů mladších žáků a zároveň doufám, že jsme si několika krásnými zážitky zanechali vzpomínky, ke kterým se budeme všichni rádi vracet. V příští florbalové sezóně naviděnou!!!

o.

MLADŠÍ ŽÁCI

7 statečných mlžů

Nedělní turnaj začal již velmi brzkými omluvami několika hráčů, kteří se z několika důvodů nemohli na turnaj dostavit, což už tak nám udělalo poměrně velkou čáru přes rozpočet, protože jsme si nemohli dovolit z důvodu už již tak nízké účasti přijít o několik hráčů. Vše dopadlo nakonec dobře a alespoň jsme mohli nastoupit do prvního utkání dne s plným počtem hráčů v poli. To se však ale nedalo říci o střídačce, protože ta na první zápas skončila prázdná. Toto omezení nám však nevzalo vítr z plachet a po kombinační hře jsme nepřipustili žádné drama a v poklidu jsme se dostříleli vítězství v podobě 13:0 proti Příbrami B. Do druhého utkání nám přijela jedna posila a tak jsme se dočkali alespoň možnosti jednoho střídajícího hráče. Příbram A už byla trochu jiný oříšek, než jejich ostatní spoluhráči a hra byla po celou dobu velmi vyrovnaná. To, kde to však nebylo vyrovnané, byl počet šancí a počet nevstřelených branek z našich čepelí. Navíc po jasné, neuznané, brance jsme bohužel museli skousnout prohru 2:1. No co se dá dělat, hraje se na počet vstřelených branek, kterých jsme měli mít rozhodně více, než co jsme dokázali využít. Třetí utkání proti Olympu bylo velmi zvláštní už jen z toho hlediska, že se jednalo o utkání 6ti hráčů v poli oproti 13ti. Což na první pohled nevýhoda bych řekl byla naše výhoda a to taková, že hráči rozjetého Floba nestihli ani vychladnout, natož střídat. Krásná hra byla završena našima 6ti brankama a soupeř se nestačil divit, jak je to možné. Možné to bylo díky tvrdé hře z naší strany, pohledným akcím a především hře týmové !! Tímto velmi děkuji tomu málu zúčastněných a zároveň bych rád apeloval na ty ostatní, že tvoří tým, jako hráči ostatní a chtělo by je také občas podpořit svou přítomností na turnaji. Přeci jenom jsme tým !!! Tým který může být za určitých okolností mnohem silnější, než zatím ukazujeme. A vím, že na to rozhodně máme. Proto na posledním turnaji sezóny očekávám co nejhojnější účast !!

o.

MLADŠÍ ŽÁCI

Největším soupeřem mladších žáků je skóre

Nedělní turnaj mladších žáku v Mladé Boleslavi jsme započali prvním zápasem dne proti soupeři z Příbrami. Díky pohledné a skvělé kombinační hře jsme si vynutili uznání rodičů, soupeřů i přihlížejících diváku, za což jsme měli opravdu velkou radost. Radost jsme měli také z výhry v podobě 10:0. Do druhého utkání jsme nastoupili proti soupeři z Čelákovic, kdy utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané. V druhé polovině se nám podařilo dvakrát odskočit na jednu branku, nicméně se soupeři podařilo minutu před koncem utkání skóre srovnat na konečných 4:4. V tento moment jsme s dalším vývojem turnaje nedalo dělat nic jiného, než jak se vyvine utkání Čelákovic s Příbramí. I tentokrát se potvrdilo pravidlo, že naším největším soupeřem je skóre a neproměňování vyložených šancí. Finálové utkání nám uteklo o rozdíl 3 branek v konečném součtu vstřelených branek, přestože šancí jsme měli proti Příbrami více, než jsme dokázali zužitkovat. Zápas o 3. místo turnaje jsme si rozdali proti Olympu Praha, který z počátku zápasu lehce vystrkoval drápky díky svým rychlým protiútokům. Tyto útoky jsme však dokázali eliminovat a zároveň se nám podařilo soupeře zatlačit na jejich polovinu hřiště. Nedovolili jsme soupeři utkání zdramatizovat a vychutnali jsme si vítězství v podobě 5:2. Rád bych však zmínil, že tentokrát byla hra ve všech utkáních velmi pohledná, především ve fázi kombinační z přechodu obrany do útoku.

Tímto všem děkuji za účast a předvedenou hru.

o.

MLADŠÍ ŽÁCI

Pořádání mlžů v Letňanech

Tato neděle se stala pro mladší žáky nedělí pořádající. Deštivý den započal utkáním proti Mladé Boleslavi a zápas z naší strany začal velmi ospalým tempem. Než se hráči obou pětek včetně brankáře stačili rozkoukat, na světelné tabuli svítilo skóre 0:4 a to nás bohužel nečekal konec zápasu. Ospalé pohledy hráčů se změnily na pohledy zmaru a nemohoucnosti. Do druhé poloviny jsme se snažili nastoupit s čistou hlavou, kdy se nám podařilo soupeře několikrát zastrašit individuální akcí, nicméně jsme se nezmohli na nic jiného, než na korigování skóre. V tu chvíli jsme si myslel, že prospané utkání máme za sebou a utkání proti početnému a vyhecovanému Chodovu bude jiné. Bohužel naše myšlenak se nepotvrdila a již po půl minutě utkání jsmě opět museli dotahovat dvoubrankový rozdíl. Tyto dvě slepené branky nás však dokázaly namotivovat tak, že hra z obou stran byla velmi rychlá, přesná a především pohledná, za co nás odměňovali rodiče potleskem. Dokázali jsme soupeři nahnat takový strach, že brankářskou dvojku během pauzy vyměnili za svou jedničku. To nás však nepoložilo a hráli jsme velmi vyrovnané utkání, jehož rodílem ve skóre byly dvě hloupě inkasované branky na začátku a konci utkání. Nicméně výkon se rázem oproti prvnímu utkání otočil k neuvěření. Zápas o záchranu jsme sehráli proti Čelákovicím, které jsme k ničemu v podstatě nepustili. Během utkání jsme se mohli radovat z 5 branek a několika pohledných individuálních i kombinačních akcí. Dvě malé nepozornosti ke konci utkání však připravily Lukáše o čisté konto, které by si zasloužil. Ikdyž tomu výsledky zcela neodpovídají, jsem kromě prvního utkání s výkonem velmi spokojen. Zároveň patří velký dík všem rodičům, kteří se zúčastnili pořádání turnaje.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci v Příbrami

Příbramské bojeí jsme započali proti Kutné Hoře, kdy jsme měli velmi slibný vstup do utkání a polovina zápasu skončila v náš dvoubrankový náskok. Poté přišla smršť střel na naši branku a několik hloupých odrazů, po kterých jsme bohužel inkasovali i několik slepených branek. Hráči bohužel nezvládli psychický nátlak po špatně inkasovaných brankách a nedokázali jsme již včas zareagovat na vývoj tohoto zápasu. Dvě minuty před koncem utkání jsme lehce zdramatizovali skóre na 3:5, ale na víc jsme se bohužel nezmohli. Přestože jsme druhý zápas proti domácím bez problémů pohlídali se skórem 12:0, hra zdaleka nevypadala tomu, jako skóre po konci zápasu. Pomalé tempo, spaní, plná břicha, sobeckost. Bylo hodně co zlepšovat do utkání finálového. Navazoval samozřejmě jaký jiný zápas, než o 3. místo ve skupině, ve kterém jsme letos přeborníci. První polovina utkání byla opět z našeho pohledu prospalá se zalepenýma očima. Nevím co se událo, ale do druhé poloviny nastoupilo zcela jiné Flobo, než jaké jsme viděli celý dnešní den. Několik pěkných střel a závěrečný tlak jsme zužitkovali ve vyrovnání a následovaly samostatné nájezdy, kdy se nám podařilo rozhodnout ve 4. sérii, což nám vykouzlilo alespoň konečný úsměv na tvářích.

o.

MLADŠÍ ŽÁCI

Sněhobílá neděle bez prohry

Nedělní probuzení do sněhové pokrývky vystřídalo velmi rychlé tempo prvního zápasu. Čelili jsme týmu Black Angels, proti kterému jsou souboje vždy velmi ostré a zápasy mají grády. Bylo tomu i dnes, kdy po skvělém začátku jsme se nechali zatlačit do našeho obraného pásma a poločas skončil nerozhodným skóre. Ve druhé půli přidaly oba týmy po dvou brankách a konec zápasu byl o tom, kdo zvládne koncovku lépe. V tento moment stojí zmínit pochvalu obou brankařů, díky kterým jsme si rozdělili body na půl. V druhém utkání s Olympem jsme byli pod tlakem nutnosti zvítězit o 8 branek, pokud jsme se chtěli utkat v boji o vítěze turnaje. Podali jsme velmi hezký výkon, ve kterém však občas chyběla finální přihrávka před prázdnou bránu a i z toho důvodu se nám nepodařili vsítit nutných 8 branek a díky tomu jsme klasicky skončily v nepopulárním finále o 3. příčku. Přesto vítězství 4:0 dokázalo vykouzlit několik úsměvů a pochval. Ve finále jsme nastoupili proti domácí Unhošti, která nám nečinila takové potíže. Potíž byla v našem pohybu, kdy jsme se velmi těžko dostávali před soupeřovo branku. Dvě vstřelené branky ke konci první půle nám trochu rozvázaly nohy a konečně hra začala nabírat obrátky a začali jsme zvyšovat tempo. Proběhlo několik hezkých standartních situací díky nimž jsme zvýšili skóre na 4 branky. Ke konci zápasu jsme obrali Lukáše o čisté konto, které by si zasloužil, hloupou rozehrávkou. Dnes bylo finále velmi blízko, bohužel nám opět nebylo přáno. Do budoucna očekávám lepší pohyb všech hráčů na hřišti a větší chuť do boje a pevně věřím, že nám to konečně přinese tížené vítězství !!! 

MLADŠÍ ŽÁCI

Mlži v Kobylisích

Z nedělního turnaje mlžů v pražských Kobylisích si odvážíme smíšené pocity. Zahajovací utkání bylo nejvyrovnanější z celého dne a to proti Kolínu. Jednalo se o poměrně útočný florbal s šancemi na obou stranách. V poslední minutě jsme bohužel díky nevynucené chybě darovali soupeři vyrovnávací branku a v hledišti nastalo lehké zklamání. Do druhého utkání jsme nastupovali s myšlenkou na postup, nicméně vstupenkou bylo vítězství minimálně o 3 branky proti velmi dobře hrající Mladé Boleslavi. Technika soupeře byla opravdu skvělá a bojovnost se nedala upřít ani jednomu z týmu. Dařilo se nám soupeře několikrát dostat pod silný tlak, ale úspěch v podobě vstřelené branky se ne a ne dostavit. Po spoustě netrefených prázdných branek jsme se konečně dočkali první, bohužel ale i zároveň poslední branky. Zvítězili jsme tedy 1:0, nicméně z tváří hráčů bylo vidět lehké zklamání. Do třetího utkání jsme nastoupili do boje o 3. místo proti Falconu. První polovina utkání byla z naší strany velmi nevydařená. Inkasovali jsme tři branky a soupeř nám nedovolil absolutně nic. V polovině utkání nás cosi ozářilo a jakoby nastoupilo úplně odlišné Flobo. Skvělým pohybem a tlakem jsme dokázali soupeře zatlačit na jeho polovinu hřiště a dostali jsme se na rozdíl jediné branky. Vyrovnání se nám bohužel nepodařilo ani při hře bez brankáře a zároveň s tím přišel rozhodující úder soupeře, kterým odskočil opět na dvoubrankový rozdíl. Všem bych samozřejmě rád poděkoval za účast při pořádání turnaje a v roce 2016 se budeme těšit na krásný, kombinační florbal. 

Fotogalerie zde

o.

MLADŠÍ ŽÁCI

Komu se nelení, aneb mladší žáci v Zelenči

Nedělní turnaj v krásné, nově postavené hale, se odehrál v Zelenči u Prahy. První utkání na nás čekal domácí soupeř Falcon, který budil respekt, který jsme již hned od začátku získavali hrou na naši stranu. Vytvořili jsme si dostatečně vedení, které dostalo na naše hokejky klid a mohli jsme se radovat z výhry 6:0. Druhé utkání, proti pozdějšímu vítězi Athletics, bylo velmi vyhecované. První půle nám přinesla tak útočný florbal soupeře, že jsme mohli být rádi pouze za jedinou inkasovanou branku. Soupeř nás přetlačoval jak v mrštnosti, tak v technice. Nicméně, neměli jsme co ztratit a proto jsme se vydali do půle druhé ze všech sil. Hráči plnili taktické pokyny přesně do posledního puntíku. To nepřineslo nic jiného, než vyrovnání se hře soupeře. Skóre se začalo přelévat až v posledních 3 minutách zápasu z jedné strany na druhou. Bohužel jsme opět v poslední minutě utkání inkasovali rozhodující smolnou branku a závěrečný tlak našich hráčů přinesl vstřelenou branku vteřinu po zaznění sirény, což nás odsoudilo opět do utkání o 3.-4. místo. Toto třetí utkání s Unhoští jsme zvládli velmi dobře takticky, i herně. Na konci zápasu na nás čekalo 3. místo v podobě vítězství 5:1. Děkuji všem zúčastněným hráčům za krásnou kombičnační hru a především za bojovnost a chtíč po vítězství v druhém zápasu. Přístě snad už o postup!!!!

O.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci na výjezdu do Příbrami

Nedělní slunečný turnaj se konal v Příbrami, kde na nás v prvním zápase čekal domácí tým. Už od začátku hry jsme začali ve velmi kvalitním tempu, kterému se soupeř ani na nejmenší chvíli nevyrovnal. Domácí Příbram jsme deklasovali po vynikající kombinační hře skórem 17:0. Druhý zápas pro nás byl stěžejní, protože naším cílem bylo postoupit do bitvy o postup z koše. Narazili jsme letos poprvé na hráče Falconu. Hra se zdála být ze začátku velmi vyrovnaná, ale v druhé půli jsme vzali otěže zápasu do našich rukou a po skvělé týmové hře dopředu, ale samozřejmě i dozadu, jsme opět neinkasovali ani jednu branku. Tomu také vypomohl vyníkajícími výkony Vojta v brance a ukázal, že na něj je spoleh. Vítězství v podobě 3:0 udělalo radost všem Flobákům v hale. Ve finále turnaje na nás čekal tým z Rudné u Prahy. Při pohledu na hřiště vypadala hra jako souboj Davida s Goliášem. Náši hráči oproti velmi urostlým soupeřům dělali co mohli, avšak se jim nikdy nepovedlo dotáhnout skóre na rozdíl jedné branky. Nutno podotknout, že hra Floba byla velmi bojovná, urputná a také pohledná tak, jako v předešlém zápase. Nicméně soupeř měl na lavičce žolíka, který bohužel dokázal ovlivnit skóre na tolik, že budeme muset v dalším turnaji opět bojovat o postup. Závěrem bych ale rád zhodnotil hru jako velmi povedenou, možná i nejlepší, jakou jsme tuto sezónu mohli vidět a to i přes fakt, že se nás sešlo velmi málo.

O.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší v Kladně i nadále odkládají postup.

Druhý turnaj v pořadí čekal kategorii mlžů na Kladně, kdy prvním soupeřem nám byli hráči SK Alien Nation z Dobřichovic. Po vysoké výhře 16:0 však nepanovala v týmu ani u diváků nikterak závratná radost, kterou by si tento výsledek zasloužil. Zápas byl totiž plný nepřesností a nedotažených akcí z naší strany s laxním zakončením. Za to druhý zápas proti domácí celku z Kladna byl v plném nasazení od prvního momentu. V náš prospěch hrála rychle vstřelená branka, na kterou se soupeř snažil reagovat ještě větším zvýšení tempa a věřte, že toto nasazení od obou týmu bylo maximální. Bohužel jsme v začátcích druhé poloviny inkasovali a hra byla opět na začátku. Dokázali jsme si vytvořit několik, ale opravdu několik příležitostí, kterými jsme mohli rozhodnout osud utkání, ale bohužel nám nebylo souzeno díky naší nepřesné střelbě a kapky smůly. Díky remíze z tohoto zápasu rozhodoval výsledek z prvního utkání a tradičně jsme měli v tomto rozhodnutí opět smůlu a čekal nás tak zvaný zápas "o nic". V hráčích se všichni snažili vzbudit lepší náladu do tohoto utkání, ale nepovedlo se. Přesto, že utkání skončilo 3:1 v náš prospěch, zápas nebyl odehrán v dobrém tempu, ani nasazení. 

 

Nicméně nejdůležitější utkání dne, z mého pohledu bylo s pozdějším vítězem turnaje Kladnem, které jsme oddřeli do poslední minuty!

Výsledky turnaje zde.

o.

MLADŠÍ ŽÁCI

Další stříbro, tentokrát od Mladších žáků z Čelákovic.

První letošní turnaj započali Mlžove své snažení v Čelákovicích. Snaha přinesla hned v prvním zápase ovoce a proti slabšímu soupeři jsme mohli natrénovat to, co jsme během prázdnin zapomněli. V prvních momentech byl začátek utkání  rozpačitý, ale nakonec jsme SK Alien Nation zdolali 5:0. Druhé rozhodující utkání o postup  s domácími Čelákovicemi byl velmi napjatý už od prvních vteřin, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, naštěstí zůstalo po skvělé obranné činnosti s větším počtem branek na naší straně a to v poměru 5:3. Rozhodující utkání o vítěze turnaje jsme bohužel podlehli Drakům 2:10, kteří nás překonali skvělou kombinační hrou. Musím zde ale také zdůraznit obrovskou bojovnost všech našich hráčů a zaslouží si velkou podporu. Příště se budu těšit na vítězný konec! 

Výsledky ze zápasů zde.

Ondra 

MLADŠÍ ŽÁCI

9.kolo | 1.koš | ZŠ Mendelova

Na poslední turnaj této sezóny se vypravili mladší žáci do dvoupatrové sportovní haly na Praze 4. V horní tělocvičně válčily přípravky a mnoho návštěvníků bylo vybaveno fandícími pomůckami z předcházejícího Superfinále, takže atmosféra byla báječná. V prvním zápase se proti nám postavila 101. Sportovní a prezentovala se chvályhodným výkonem. Výsledek zápasu je ale určen počtem branek. Těch jsme díky časté střelbě a slabému výkonu soupeřova brankáře zaznamenali deset a připsali si první vítězství 10:7. V dalším utkání skupiny jsme byli nadosah vítězství nad Draky z Říčan, ale A-tým z haly na Fialce nakonec potvrdil papírové předpoklady. Absolutorium si zaslouží Marťan, který předvedl životní výkon. Ani to nestačilo a museli jsme sklonit hlavy, 4:7. Za zápas o bronz bych chtěl poděkovat všem zúčastněným. Viděl jsem konečně bojovný a týmový výkon, plný kombinace, herní vyspělosti a taktické ukázněnosti. Chyběly tomu jenom góly, ale to je faktor, na kterém lze s klidnou hlavou pracovat. Čtvrté místo po prohře 3:11 má příchuť zadostiučinění.

Díky za letošní sezónu. V.