STARŠÍ ŽÁCI

STARŠÍ ŽÁCI

I Strži již uzavřeli sezónu.

_SJP4499.jpg

Závěrečný turnaj sezóny se odehrál v pěkném prostředí haly v Dobříši. Opět jsme se sešli v „tradičním“ počtu 8+1. Prvním soupeřem ve skupině byl Olymp. Snažili jsme se hrát jednoduše, ale ne vždy to vycházelo. V polovině první části jsme dali gól, ale soupeř během chvíle vyrovnal. Nadále jsme měli šance, v druhé části zápasu jsme byli lepší, ale góly nepřicházely. Vypadalo to na remízu, ale v předposlední minutě jsme během půlminuty zápas rozhodli. Konečně jsme proměnili šance – poslední gól padl dokonce z přesilovky – a zapsali jsme si první body.

Ve druhém zápase jsme narazili na soupeře z Davle, kterého jsme snad ještě neporazili. Gól jsme dali hned v první minutě a za chvíli přidali další. Tím jsme se trochu uklidnili, a i když měla Davle hráčů do pole více než deset, tak hráč, který byl schopen tvořit hru, byl pouze jeden. A ten na vše sám nestačil. Motal nám sice hlavu okolo branky, ale jeho přihrávky nikdo nevyužil. A pokud ke střelám došlo pochytal je výborně chytající Vojta. V druhé části jsme spustili brankostroj a kluci si zápas užívali. A i když dostali na úplném konci dva góly, které jenom kosmeticky upravili výsledek, tak jim nebylo co vyčítat.

Ve finále nás čekala domácí Dobříš. Nejenom že měli hlučné fanoušky, které jim připravili vpravdě domácí prostředí, ale i jejich výkony v průběhu dne ukazovaly, že se potkáme se silným soupeřem. V sestavě měli asi 4 kluky, kteří byli sehraností o třídu výš. A taky to na hřišti bylo znát. Před zápasem jsme klukům řekli ať si zápas užijí a nestresují se případnými obdrženými góly. Začátek opravdu nebyl nejpovedenější. Rychle to bylo 0:3, před poločasem 0:4. Změnili jsme taktiku a soustředili se víc na útok, protože soupeřova obrana kvalit jejich ofenzívy nedosahovala. A zabralo to! Ještě do přestávky jsme dali dva góly a v první minutě druhé části jsme snížili na 3:4. A kluci najednou pochopili, že to JDE! Záměrně jsme přestali řešit obdržené góly a místo postupné rozehrávky po mantinelech, měli obránci za úkol přenášet hru co nejdříve před bránu. Tím se soupeř musel více soustředit na obranu a méně často se dostával před naší bránu. A fungovalo to! A ze stavu 4:7 jsme na konci zápasu měli 6:7 a v závěrečném tlaku jsme byli několikrát milimetry od vyrovnání. Sice se to nakonec nepovedlo, ale výhru neměla Dobříš rozhodně zadarmo (byť byla – musíme uznat – zasloužená).

Za druhou půli proti Dobříši bych všem chtěl poděkovat. A vlastně za celý turnaj. Těm co stříleli góly, těm co dřeli (a možná nebyli tolik vidět), těm co bránili a z útoku zaskakovali za obránce, a Vojtovi za mraky pochytaných šancí. Nevím, jak to vnímali kluci, ale mám pocit, že je to bavilo.

Petr J.

STARŠÍ ŽÁCI, DOROSTENCI

Posilujeme kádr nejstarších celků.

Florbalisté ročníku narození 2004-2001 prosím pozor. Za devět let existence naplnil oddíl Flobo Praha všechny předpoklady pro budování stabilního zázemí starším žákům a dorostencům. Zkušený realizační tým, dlouhodobý tréninkový plán, zavádění cílevědomých metod....Jednoduše skvělá příležitost pro všechny, kteří by rádi ze svého sportu učinili podstatnou část každodenního života. Ať už převyšuješ školní kroužek, nebo jsi soutěživý typ, tuhle šanci si nenech ujít. Staň se členem týmu a dosáhni nezapomenutelné úrovně!

Přijď zkusit ligovou atmosféru na jeden z tréninků.
PO 17:30-19:00
ST 18:30-20:00
ZŠ Německo-českého porozumění (Chabařovická 1125/4, 182 00, Praha 8).  

Pro bližší informace kontaktuj hlavního trenéra Mirka Hladíka na mirek.flobo@gmail.com, případně telefonicky na 608 180 030

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci na TJ Ruzyně

_SJP4499.jpg

V neděli 25. 2. 2018 pořádali starší žáci na Ruzyni další ligová kola sedmého výkonnostního koše. A jak to dopadlo?

FLORBAL NERATOVICE - FLOBO PRAHA 0:2

První utkání dne a soupeř, který nekladl příliš velký odpor. Naši od samého úvodu diktovali tempo a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Bohužel koncovka je velká slabina a tak i prakticky 100% šance ne a ne skončit brankou. Poločas tedy bez gólů- 0:0. O přestávce bylo zdůrazněno, abychom byli trpěliví, že se střeleckého úspěchu určitě dočkáme. To se také stalo. Hned ve 3. minutě druhého poločasu. Autorem trefy Kryštof Vobořil. Nadále se hrálo víceméně jen na jedné polovině, ale jako kdyby všem došel střelný prach. Na nedostatek šancí si nemůžeme stěžovat, ale… Jak se začal přibližovat konec hrací doby, přílišná snaha zastínila defenzivní povinnosti. Protivník však možnosti na vyrovnání nevyužil a jistý Vojta Hirsch zůstával nepřekonán. Až v 11. minutě přibyla vytoužená druhá branka, střelec Jáchym Bláha. Střet kluci nakonec zvládli.

FLOBO PRAHA – PANTHERS PRAHA „B“ 3:3

V druhém vystoupení čekal soupeř o poznání kvalitnější a hlavně florbalově vyspělejší. Před měsícem jsme s ním absolvovali hořkou lekci kolektivního sportu, takže o motivaci nebyla nouze. Začátek byl z naší strany plný pohybu, agresivity a dobrých šancí, ale koncovka stále žalostná. Díky zdařilému vstupu jsme byli jasně lepší, předvedená hra udivila nejen protivníka. Na krásu se ale nehraje, hned po prvním ohrožení skončil míček v naší síti. Na bojovnosti a odhodlání se nic nezměnilo a v čase 9:30 přišlo vyrovnání z hole Jakuba Šejbla. Prakticky ihned po buly se balonku zmocnil Jáchym Bláha a zařídl jednobrankový rozdíl. Poločas tedy 2:1. Panteři pojali druhé dějství o poznání aktivněji a nás čekaly perné momenty do posledních vteřin. Vedení ukolébalo všechny přítomné, pokles koncentrace zapříčinil druhý inkasovaný gól. Následný oddechový čas měl svěřence hlavně uklidnit a připomenout prvky, co zdobily náš výkon v předchozí fázi hry. Znovu se zapnulo na vyšší stupeň, soupeř nedokázal účinně reagovat. V čase 6.54 nám Jakub Šejbl vrátil vedení a týmu se lépe dýchalo. Nájezdy na dobývanou klec se nesetkaly s úspěchem. A protože princip nedáš-dostaneš zafungoval i tentokrát, zajistili si Panteři výslednou remízou účast ve finále.

DRACI ŘÍČANY – FLOBO PRAHA 0:3

Posledním chodem florbalového menu byli staří známí. Pokud někdo z řad rodičů a trenérů očekával stejné pojetí jako v předešlém výkonu, musel být hodně zklamán. Celou dobu to bylo spíš trápení a především bezchybný Vojta Hirsch a soupeřova střelecká neschopnost rozsvítily před pauzou hubené vedení 1:0. Autor branky Jakub Šejbl. Efekt porady takřka minimální, hra nadále chaotická a odpovědnost na hřišti minimální. Alespoň, že se Jakub Šejbl s chutí rozstřílel a jako jeden z mála výrazně rozhodl o vítězství. Konečných 0:3 rozhodně neodpovídá předváděné hře, ale historie se neptá.

ZÁVĚR

Na celku je vidět určitý posun ve všech směrech, ale bez tvrdé a poctivé práce to nepůjde. K týmovému výkonu je ještě trnitá cesta, ale zlepšení určitých jedinců a jejich individuální přínos je příslibem do budoucna. Musím za turnaj pochválit Jakuba Šejbla. Dával velice důležité branky a hlavně díky němu dopadl turnaj více než solidně.

STARŠÍ ŽÁCI

Dejvická přehlídka Starších žáků

_SJP4710.jpg

V neděli 11.2. 2018 se v pražských Dejvicích odehrála další ligová kola kategorie starších žáků. Vzhledem k nevhodnému termínu a neočekávaným absencím bylo jasné, že nebudeme mít nic zadarmo.

FLOBO PRAHA X SK ALIEN ČERNOŠICE   6:1

První soupeř byl těžko čitelný. Početem hráčů vydal na celky dva, co se kvality týče, bojoval s nedostatky. Opatrný úvod nepřinesl vzrušení, soupeřovy střelecké pokusy likvidoval jistý Vojta Hirsch.  Když nás během 2 minut rozhodčí poslali do dvojnásobného oslabení, už tak zdecimovaná sestava musela čelit dalšímu problému. Početní nevýhodu jsme přežili bez úhony. Lepší kontrola míčku přinesla vedoucí branku Jakuba Šejbla. Další úspěchy jsme navzdory četným příležitostem nezaznamenali, poločas skončil výsledkem 1:0. V druhém dějství se podařilo potvrdit převahu na hřišti. Stačilo pár minut, aby se díky trefám Bláhy, Šámalové a Ginzla odskočilo na 4:0. Mnoho vyložených šanci se nepodařilo proměnit, na střeleckou listinu se zapsali ještě Bláha a Ginzel. Konečný stav 6:1 je zaslouženým vítězstvím, které mohlo být mnohem výraznější.

FLOBO PRAHA X FBC TEXAS DDM PRAHA 6      7:2

Druhé vystoupení a hratelný protivník. První minuty daly tušit, že půjde především o nás, naše hlavy a schopnost plnit úkoly vedoucí k vítězství. Ve skutečnosti jsme připustili zbytečné drama. V první části padly 3 branky (Bláha, Kučera , Dvorský). Po pauze nastoupili kluci nejlíp jak mohli a dostávali se do zajímavých situací. Ale ta produktivita. Nějaké branky kluci přece jen dali( 2x Šejbl , Ginzel a Bláha ), nicméně....... gólů mohlo být daleko víc.  Konečný stav bereme. 

FLOBO PRAHA X SK FLORBAL BENEŠOV    2:4

Naše poslední hra (finále) se nevyvíjela podle představ. Za půl minuty svítilo skóre 0:1. Porada v  šatně kladla hráčům na srdce důraz a pohyb, abychom znepříjemnili soupeřům život jejich vlastní nejsilnější zbraní. Slova jsou jedna věc, realita vypadala úplně jinak. Benešov si dělal na hřišti co chtěl, a tak už v čase 2:11 následoval time- out. Připoměly se základy, ze kterých má naše hra vycházet a přibylo důrazné varování, že teď už zkrátka musíme. A vyplatilo se, prakticky okamžitě srovnal Kučera. Bohužel opět nastal minutový výpadek a soupeř znovu vedl. Vyrovnaný souboj vyvrcholil v 5. minutě, kdy skóroval Ginzel. Poločas tedy 2:2. Po krátké poradě bylo jasné, že všichni musí nechat na hřišti poslední zbytky sil. Naneštěstí zůstalo u teorie a Benešov zkraje druhé půle rozhodl celé finále. Stačilo 40 vteřin a sen o postupu se rozplynul. Snaha kluků otočit vývoj utkání byla nakonec marná. Nervozita narůstala, zdánlivě jednoduchá věc typu přihrávky byla nezvladatelným problémem. Ubývající fyzická kapacita nestačila na zvrtat. Je smutné, že celé utkání rozhodl jeden hráč- a to navíc  mladší žák! Všechny zásahy nastřílel s obrovským přehledem. Tady je třeba si brát příklad. 

Závěr:

Stále stejná písnička. Přístup k tréninku není ideální, utkání je pouze obrazem přípravy. Když si člověk promítne posledních 14 dní a míru absence, zůstává otázkou, jak by vypadala liga, pokud by byla účast a nasazení maximální. Finále je za těchto okolností příslibem do budoucna. Jako pozitivní vnímám zlepšené výkony některých jedinců oproti poslednímu turnaji. Stále přetrvává přesvědčení, že hráči to v sobě mají, jen hlava jim brání v optimálním provedení. Pokud co nejdříve zpracujeme poznatky, můžete hrát klidně o několik košů výš.

Míra

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci v Čerčnech

V opět další krásné nové mimopražské hale (škoda, že jsme z Prahy :-/) nás čekal, dá se říci, tradiční soupeř – pořádající Draci Říčany. Kluci dodrželi těch pár věcí, které jsme si před zápasem řekli a výsledkem bylo vítězství (konečně) nad tímto silným soupeřem. Poločas skončil 3:1 pro nás, ale hned po začátku druhého jsme dostali kontaktní gól. Další nepadl, ubránili jsme i jejich závěrečný nápor a myslím, že k úspěchu pomohlo i to, že jsme kluky (a Báru) přesvědčili o tom, že je potřeba, aby se z gólu(ů) radovalo celé mužstvo přímo na palubovce ! Výsledek 3:2 je cennější i proto, že zápas nebyl v žádné chvíli jasný nebo rozhodnutý a byla potřeba hrát stále naplno.

V dalším zápase nás čekalo družstvo Davle. U nich bývá důležité v jaké sestavě dorazí. Říčanům podlehli vysokým rozdílem, takže to vypadalo, že i náš zápas by mohl být minimálně vyrovnaný. Bohužel nezachycený začátek a stav 0:3 asi v páté minutě nevěštil nic dobrého. Když se k tomu přidala frustrace ze čtvrtého gólu, který padl po hlavičce soupeře, tak bylo tak zvaně „po zápase“. Hráč sice asi balónu opravdu uhýbal (a stejně vlastně neuhnul), ale pohybem hlavy dostal míček do prázdné brány. Řešilo se to s rozhodčími, asi i rozbor na videu by trval několik minut, nicméně gól platil a zápas byl chtě-nechtě rozhodnutý. Poločas Davle dotáhla do stavu 6:0 a bylo těžké najít motivaci. Na obranu našich hráčů je nutno říct, že zápas rozhodl jediný hráč se statistikou 7+2 (první čtyři góly, včetně hlavičky, dal sám). Na hřišti nebyl nijak výrazný, ale stál vždy na správném místě, což podtrhl i ve finále (kam se nakonec Davle i pomocí výhry 11:2 nad námi dostala). Vcelku jednoznačný finálový zápas, kdy Orca vedla v půlce druhého poločasu 5:2, obrátil téměř sám do stavu 6:7. Půl minuty před koncem nedal jasnou šanci a z protiútoku dostala Davle vyrovnávací gól. Následně prohrála na nájezdy, ale statistika hráče č.16 byla ten den asi unikátní…

A místo trochu očekávaného boje o přední příčky se z posledního zápasu stal boj o udržení. Soupeř nás převyšoval výškou i třemi výraznějšími individualitami. První poločas byl vyrovnaný a nebýt gólu na 0:2 čtyři vteřiny před koncem, tak to mohlo být veselejší. Šance na góly jsme měli, hráli jsme docela dobře a při počtu hráčů (8+1) s tím asi opravdu nešlo víc udělat… Celkový výsledek 1:3 není ostudou, ale bohužel znamená sestup do nižšího koše.

I když jsem klukům vyčítal při zápasech chyby, tak bych jim celkově chtěl poděkovat. Je těžké odehrát tři zápasy v 8 hráčích v poli.

díky za důvěru 

 

petr j.

STARŠÍ ŽÁCI

Mise zličín

V sobotu 25.11. 2017 se ve sportovní hale na Zličíně odehrála další ligová kola kategorie starší žáci. Náš oddíl byl navíc pořadatelem, takže krom hraní přibylo i pořádání. Díky pomoci hráčů z dorostu vše proběhlo hladce a bez jediného problému. Kluci díky!!! 

FLOBO X DRACI ŘÍČANY   0:2

V prvním utkání nás čekal soupeř, kterého dobře známe z minulého klání na Barrandově. Kluci z Říčan se výborně pohybují a florbalovost jim také nechybí. Zato naši hráči jako by nebyli před začátkem v šatně. Jasné pokyny, že se musíme hodně pohybovat, neztrácet míčky a být důrazní po celém hřišti, rozhodně nepadly na úrodnou půdu. Soupeř nás celou dobu přehrával nejen nasazením, ale i potřebným důkazem. Přibližně 80% času jsme jen bránili a tím se na body pomýšlet nedá. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. 

FLOBO X ORKA ČELÁKOVICE   1:3

V druhém vystoupení čekal soupeř, který na svoji věkovou kategorii hrál velice vyzrále. Perfektně kombinoval a neustále se nabízel pro přihrávku. Naši kluci jako už poněkolikáté totálně zaspali začátek. Ve 3. minutě to bylo už 0:2 !!! Po důrazné domluvě na střídačce, protože takto se o vítezství nebojuje, kluci sešlápli pedál. V čase 4:24 snížil na 1:2 Michal Dvorský (asistence Jáchym Bláha), do poločasu se už skóre nepohnulo. O přestávce byl jasný pokyn, abychom soupeře více napadali a donutili ho k chybám. To se dařilo, nicméně zakončení obrovských příležitostí končilo buď u brankaře protivníka, nebo špatně zvoleným řešením. Prvních deset minut druhé poloviny jsme hráli poměrně dobře, jen ty góly….. Závěrečný nápor se nakonec nekonal, protože v čase 24:36 soupeř odskočil na rozdíl dvou branek a nám se již nedostalo sil k řádné odpovědi.

FLOBO X PITTBULL KOLÍN   10:1 

Ve střetu o všechno nás čekal tým, jehož herní projev byl celý den nečitelný. Nebylo jasné, co můžeme očekávat. Po předchozích dvou zápasech došlo na přeskupení  sestavy na všech postech. Jak se později ukázalo, rozhodně to nebyla špatná volba. Do hry se postupně dostali všichni hráči včetně kmenových členů družstva mladší žáků. Soupeř od samého úvodu nekladl zásadní odpor. Skóre se postupně navyšovalo. Po první polovině byl stav na světelné tabuli 6:1. Do druhého dějství zazněl zcela jasný vzkaz. Nepolevit v nasazení, nedělat zbytečné chyby a zaměřit se na založení útoku. Nasazení setrvalo na ucházející úrovni, ale založení je největší slabina naší hry. Jediným pozitivem byla vysoká úspěšnost proměňování šancí, která nám soupeř nabízel. Konečný stav 10:1 je jen malou náplastí na předešlé nezdar.

Závěrem : 

Každý má o čem přemýšlet, protože i tento ligový turnaj nám ukázal, že je hodně věcí, které se musí změnit. Vše začíná již na tréninku. Nasazení, komunikace a soustředěnost na nejmenší detail je to, co nám momentálně nejvíc schází. Jedině tvrdou prací se můžeme zlepšit. Řeči jsou k ničemu! Doufám, že si hráči konečně uvědomí to, co trenéři říkají. Všichni by potřebovali začít u sebe a zamyslet se o florbale jako takovém. 

Díky všem zúčastněným

Mirek

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci na Barrandově

V sobotu 11.11. 2017, tedy na svátek Svatého Martina, se představili starší žáci na větrném Barrandově. Další ligový turnaj této věkové kategorie. Vyšší koš, neznámí soupeři a také specifická sportovní hala dávaly hned od samotného rána tušit, že ne vše bude stejné jako při vítězném turnaji ve Střešovicích.

FLOBO X FBC DRACI ŘÍČANY  1:3

Úvod utkání se nesl v poklidném tempu a oba soupeři čekali, co vymyslí ten druhý. Po krátkém zjištění, že soupeř je hratelný, si začali kluci v každém střídání vytvářet jednu šanci za druhou, ale bohužel bez gólového efektu. Až v čase 8:51 skóroval Dominik Kouba, a dostal nás tak do potřebného vedení. Ale nikdo z přítomných rodičů a fanoušků klubu netušil, že to je jen začátek naší utrápené soboty. V dalším průběhu utkání přidal soupeř na všech aspektech své hry a nejen že otočil vývoj utkání, ale také ho ho dovedl do vítězného konce.

FLOBO X TECHNOLOGY FLORBAL MB  0:5

Náš další soupeř to měl do Prahy kousek, a tak se čekalo, jaké borce si dnes na turnaj přiveze. Po nahlédnutí do zápisu o utkání a zjištění, že přivezl 5 hráčů ročníku 2006, bylo možná všem jasné, že tito hráči nebudou tolik zkušení a možná i vyhraní. Opak byl pravdou. Hned od samého úvodu utkání tito hráči hýřili pohybem a nápady a nám jen oči přecházely, co to s námi soupeř provádí. Nám se nevedlo vůbec nic. Neudrželi jsme míček na hokejkách, spousta prohraných osobních soubojů a jednoduché ztráty míčků nás hned od začátku stály mnoho sil. I skóre , které se zastavilo na 0:5, je pro nás ještě dost lichotivé.

FLOBO X ACEMA SPARTA PRAHA BARRANDOV  3:2

Před závěrečným a pro nás důležitým utkáním dostali všichni hráči v šatně důrazné varování, že pokud nezlepšíme nasazení a nevyvarujeme se zbytečných ztrát míčků, těžko můžeme pomýšlet na setrvání v koši , který jsme si před 14 dny vybojovali. Již od samotné rozcvičky bylo na hráčích vidět, že chtějí poslední utkání vyhrát a zlomit tak nepříznivý vývoj celého dne. Začátkem utkání nás bylo plné hřiště a jen díky brankaři domácí Sparty nesvítilo na tabuli po první půlce stav 2:0 pro nás. Ale jak už to tak někdy bývá, druhá polovina utkání se nesla opět v duchu předešlých utkání. Opět jsme upadli do zimního spánku a bez nasazení a plnění povinností na hřišti nelze pořádně uspět. Sparta zařadila jiný rychlostní stupeň a na naší branku se valil jeden útok za druhým. Během 3 minut jsme ztratili dvoubrankový náskok a jen díky všem svatým nebylo hůř. Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou, rozhodl 15 vteřin před koncem nenápadnou střelou Jáchym Bláha a vystřelil nám tak setrvání v tomto výkonnostním koši.

 

Závěr : Snažím se na špatném najít něco pozitivního. Bohužel moc toho není, ale musím pochválit našeho kapitána Tomáše Jančíka , který příkladně bojoval o každý míček, šel příkladem ostatním. Zbytek týmu se musí zamyslet nad svým výkonem a do příště zlepšit vše, co lze do příštího turnaje stihnout. Základem bude kvalitní trénink , naslouchat trenérům a být hlavně týmovým hráčem !

 

Mirek

STARŠÍ ŽÁCI

Surfařské galapředstavení na vlně živé vody

_SJP4485_1.jpg

Starší žáci prožili víkend jako postavy z poutavých inspirativních filmů. V sobotu nejdřív naslouchali Mirkovi, který se vší parádkou převzal kormidlo u nejstarší posádky. Den poté měnili ve sportovní hale Věry Čáslavské  důsledně slova v činy. 

Tatran nešetřil před vzájemným střetnutím výroky o "vyťukání do prázné brány", ale oranžové komando pasovalo zástupce giganta ze Střešovic do zástupné role kluků v černých dresech. Bezesporu nejlepší týmový výkon poslední doby by zasloužil ozdobit vítězstvím, ale i remíza po nešťasně inkasovaných brankách nezkazila parádní celkový dojem. V souboji o první místo ve skupině uspěla těsně 101. Sportovní, ale gólový poměr byl jediný ukazatel, ve kterém jsme zaostali. Bronzový duel provázela řada nepřesností, jako bychom si pořád zvykali na novou pozici dominantního celku. Nicméně nakonec jsme zápas proti Falcons dotáhli do vítězného konce.

Z Černošic si kromě třetího místa vezeme především zjištění, že to jde, když se chce. Moc jsem si turnaj užil, hráče dle ohlasů florbal zase baví a rodiče se zdáli spokojení.

Tak to má být a věřte tomu, že to tak i bude!!

Díky

Vašek

STARŠÍ ŽÁCI

Strži v Berouně

_SJP8777.jpg

V prvním zápase s Vinohrady B jsme dostali jen jeden smolně ztečovaný gól, což je ve florbale hodně dobré, ale bohužel jsme žádný nedali. V první půli jsme spíše jen bránili, až ve druhé jsme se dostali i k pár šancím, ale neproměnili. Dobříš, se kterou jsme hráli druhý zápas, sice Vinohrady porazila a měla být teoreticky těžším soupeřem, ale na hřišti to vypadalo úplně jinak. Dokázali jsme si nabíhat do volných prostorů a využít je, byla radost vidět akce, kdy nejednou padl gól po kombinaci nahrávek nejméně tří hráčů (k tomu dvě nahrávky měl i Táďa :) ). Konečný výsledek 8:1 byl odměnou za předvedenou hru a poslal nás do finále turnaje. Tam jsme potkali tým Allienů. Byl to boj, hra byla velmi vyrovnaná a když dal jeden tým gól, druhý rychle odpověděl. Na poslední zápas jsme měli do pole jen 8 hráčů a klobouk dolů před nimi, jak zápas zahráli. My jsme hráli týmověji, soupeře zachraňoval jeden individuálně herně zdatný hráč. Přesto, že jsme ho mockrát "vymazali" díky skvělému nasazení, tak se přeci jen nakonec párkrát prosadil (dal 4 góly z pěti). Poslední branku na 5:4 jsme dostali od tohoto hráče až těsně před koncem zápasu při naší přesilové hře.

     Musím říct, že po prvním zápase, který se nám herně moc nepovedl, bychom vůbec nečekali tak dobré další dva zápasy a děkuji všem za to, co na hřišti předvedli. Kluci s Bárou dokázali, že když chtějí, bojují, běhají, pomáhají si a snaží se, tak to jde.  Pořadatel po každém zápase vyhlašoval nejlepšího hráče každého týmu a byla jen velká škoda, že nemohli být vyhlášeni (až na první zápas) všichni - tak alespoň takto - "Nejlepšími hráči druhého a třetího zápasu byli: Táďa, Matěj, Míša, Tomáš, Martin, Ondra, Dan, Bára, Honza a Marek". Díky vám všem a díky i tatínkům Davidovi a Petrovi za hlasovou i taktickou oporu při zápasech. Hodně štěstí i dál. 

R.

STARŠÍ ŽÁCI

Strži nahlédli do 6. koše na Ruzyni

_SJP8661.jpg

Další kolo starších žáků nás tentokrát zavedlo na Ruzyni, kde jsme odehráli 3 utkání 6. koše. V prvním utkání nás čekal zvučný soupeř Tatran Strešovice. V utkání jsme z minima dokázali vytěžit maximum. I když předvedená hra neměla potřebné nasazení, dokázali jsme dlouho držet nadějný výsledek a už se zdálo, že si ze zápasu odneseme bod za remízu 2:2. Bohužel chvíli před koncem nás soupeř dokázal zatlačit a po zásluze strhl vedení na svoji stranu. Hra bez brankáře už vyrovnání nepřinesla a Tatran zvítězil 3:2. Ve druhém zápase nás čekal Bučis, který od Tatranu utrpěl debakl a nám tedy stačila remíza na jistotu udržení příslušnosti 6. koše. Bohužel laxnost a spousta zbytečných chyb nás stála vedení a nakonec opět chvíli před koncem i celý zápas. Opět jsme prohráli 2:3 a po dlouhé pauze nás čekal boj o záchranu. V něm jsme vyzvali Orku Čelákovice a při vedení 3:1 se zdálo, že kráčíme za záchranou. Bohužel scénář z ranních zápasů se opakoval a o vedení jsme přišli. Dlouhá hra bez brankáře ještě přinesla několik velmi slibných šancí, nakonec to však byl soupeř, který se radoval a po po prohře 3:6 jsme obsadili nelichotivé poslední místo. Bohužel štěstí, které jsme si vybrali v zápase proti Tatranu nám chybělo v posledním utkání. Pro příště musíme zapracovat především na nasazení, které neodpovídalo našim předchozím výkonům v této sezóně. Nezbývá než hodit prohry za hlavu a už tuto neděli se vrátit na vítěznou vlnu v Radlicích, kde budeme usilovat o postup zpátky do vyšších pater. Opět děkuji všem rodičům a divákům za podporu během dlouhého turnaje a věřím, že v neděli budeme mít důvodů k radosti mnohem více!

Kuba

STARŠÍ ŽÁCI

STRŽI opět na vrcholu.

V neděli na starší žáky čekal další turnaj, který jsme tentokrát sehráli před domácím publikem. Vzhledem k neúčasti jednoho z týmů nás ve skupině čekal souboj rovnou o postup do finále. V něm jsme se postavili proti pražským Drakům. Vstup do zápasu byl opět i přes veškerou snahu tomu předcházet vlažný a soupeř rychle vedl 2:0. Snížení ještě do první přestávky nás však uklidnilo a od druhé třetiny jsme převzali otěže zápasu a v poklidu dokráčeli k vítězství 7:3. Ve finále nás nakonec oproti očekáváním čekala bitva s Jesenicí, která byla od pohledu vybavená velmi dobře fyzicky, takže jsme se rozhodli se soupeřem nehrát nahoru dolů, ale počkat na jejich chyby a trestat z protiútoků. Vyrovnaný zápas provázela spousta osobních soubojů, ze kterých konečně k naší radosti vycházíme mnohdy úspěšně. Tentokrát při nás stála i tolik vrtkavá paní Štestěna, když několikrát zvonila tyč naší branky. Nakonec po hezkých gólech vítězíme 3:1 a opět si připisujeme vítězství v turnaji a postup do lepšího koše. Na tréninku nás tedy čeká spousta práce, abychom potvrdili příslušnost ve vyšším koši a pokusili se opět předvést dobrý výkon. V neposlední řadě patří velký dík všem rodičům, kteří moc pomohli s pořádáním turnaje. Na dalším turnaji se těším na viděnou.

STARŠÍ ŽÁCI

Strži v premiéře nového vedení

V neděli čekal starší žáky první turnaj v roce 2017. Po trenérské změně, když Vašek předal pomyslné trenérské žezlo, vzestalo zjevné očekávání ze všech stran sledujících klubové dění. Nutno podotknout, že nedělní ráno bylo velmi vlažné. Soupeř z Dobříše by rozhodně zasloužil převálcovat. Snad i vinou brzké hodiny se nám nepodařilo proměnit několik šancí a remíza 2:2 byla z našeho pohledu ještě relativně uspokojivá. Do druhého zápasu jako by nastoupilo jiné Flobo. Uklidněná hra, dodržování obranných pokynů a několik hezkých gólů, přineslo pohodlné vítězství nad Falcons 5:1. Vzhledem k dalším výsledkům konkurentům ze skupiny nás čekaloi prvenství a postup do finále. V něm na nás čekala pražská Sparta, která budila svoji hrou přirozený respekt. Zkusili jsme soupeře překvapit a povedlo se nám to dokonale. Pro diváky sice ne příliš atraktivní osobní obranou jsme Spartu přivádeli mnohdy k zoufalství v rozehrávce a z rychlých protiútoků jsme trestali. Postupně jsme náskok navyšovali a i když sil viditelně ubývalo, dokázali jsme si zapás skvěle ubránit a zvítězili 6:3. Ukázali jsme si, ze když budeme pečlivě dodržovat nastavený systém, můžeme v budoucnu pomýšlet na mnohem vyšší cíle. V neposlední řadě bych chtěl vyzdvihnout férové chování na hřišti i mimo něj, což považuji za nejpodstatnější součást sportovce. Tímto klukům (a Báře!) děkuji za předvedený výkon ve všech zápasech a těším se na další práci , která nás na tréninku čeká a na dalším turnaji brzy na viděnou.

Kuba

FOTO ZE ZÁPASU ZDE

STARŠÍ ŽÁCI

Kdo se bojí, nesmí do Nového Strašecí

Místo konání dalšího turnaje starších žáků svádí k přirovnáním ze světa záhad a paranormálních aktivit. Přestože nám byli elementálové nakloněni a los soupeřů připomínal shromáždění čarodějů druhé kategorie, naneštěstí jsme v celém dramatu figurovali spíš jako Příšerky s.r.o než jako Legie Zkázy. Duše bez těla v oranžovobílých dresech si v základní skupině došly pro dvě remízy, což (snad kvůli nepříznivé konstelaci hvěz, případně výraznému ascendentu Kozoroha s Vodnářem) stačilo pouze na zápas o třetí místo. V něm měly důvěrně známým soupeřům Falcons vstávat vlasy hrůzou, zápas místo toho připománal čaj o páté ve Městě Duchů. Černá kronika nakonec evidovala vítězství Floba a zisk letos již několikátého bronzu.

Flobo Praha x TJ Sokol Královské Vinohrady B 1:1
Florbal Jesenice x Flobo Praha 2:2
Floorball Club Falcon B x Flobo Praha 1:5

Vašek Bu-bu-bu Pechman

STARŠÍ ŽÁCI

Nedělní kanonáda v Unihoc Aréně

Pokud panovaly v táboře skalních fanoušků FLOBA pochyby o tom, zda- li je trénink dostatečně zaměřený na zakončení, uplynulý turnaj v Dejvicích celou situaci ke spokojenosti všech aktérů vyjasnil. Ani absence tradiční brankářské opory Tadeáše, ani prořídlá soupiska vlivem prodlouženého víkendu se na výkonu nejstarších oranžových florbalistů nepodepsaly. Důvěrně známý soupeř, Falcon B, byl v úvodním střetnutí upozaděn do role komparzu a po povedeném vstupu do turnaje jsme si všichni mohli srdečně popřát dobré ráno. Silný výběr Tatranu dominoval především v první polovině zápasu. Druhá část, ve které jsme zjednodušili hru a zvýšili nasazení, posílila sebevědomí do boje o třetí místo. Utkání o bronz mělo od začátku pouze jediného kandidáta na vítězství. Odevzdaný soupeř z Berouna byl dokonale znechucen nápaditou kombinací našich hráčů. Pohledný a efektivní florbal přinesl nakonec vysokou výhru 12:2 a především dobrý pocit z poctivě odvedené práce. Díky za hezkou neděli!

 

Výsledky:
FLOORBALL CLUB FALCON B     x     FLOBO PRAHA 1:4
FLOBO PRAHA     x     zucastnise.cz TATRAN STŘEŠOVICE 1.3
FLOBO PRAHA     x     SPORT EDEN BEROUN 12:2

STARŠÍ ŽÁCI

STRŽI v Kunraticích

Mlžný opar vznášející se v neděli 16.10. nad územím Prahy předznamenal výkon nejstarší soutěžní kategorie. Oslnivé výkony, běžně předváděné v tréninku, zůstaly dlouhou dobu ukryty jako slunce za vrstvou mraků. V úvodním duelu s týmem SK Dvojka došlo k ukázkové demonstraci gentlemanského sportu, oba celky si uctivě dávaly přednost v soubojích o míček. Duel vyvrcholil ve stylu nepovedeného amerického thrileru, Když se balónek poprvé převalil za brankovou čáru, svítil na tabuli čas 09:59 druhé poloviny. Nabuzeni předchozím nezdarem vlétli Flobáci na soupeře z Berouna. I přes drtivou převahu v disciplíně držení míče, museli jsme se nakonec smířit s remízou 1:1 také proto, že většina finálních přihrávek nenašla adresáta. V souboji o udržení koše jsme se střetli s Černošicemi, což byl konečně soupeř, proti kterému se nám dařilo soustavně kombinovat. Díky skvěle chytajícímu Tadeášovi stačilo opatrné navyšování vedení po pohledných akcí a z haly jsme mohli po vítězství 4:1 odcházet spokojeni.

 

SK Dvojka Praha 0:1
Sport Eden Beroun 1:1
SK Alien Nation Černošice 4:1

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci v neděli na samém konci Prahy

Dějištěm dalšího turnaje starších žáků byla nová víceúčelová sportovní hala v Šestajovicích. Místní zastupitelé pojali záměr vybudovat základnu pro všechny myslitelné indoorové aktivity, florbalové hřiště bylo modifikováno na nejmenší pravidly uznané rozměry. Velikost hrací plochy se projevila na obrazu hry všech zúčastněných celků, Flobo nevyjímaje. V prvním zápase jsme narazili na Pantery a především rychlostně jsme se s kočkovitými šelmami nemohli měřit. Chybějící instinkt dravce a klid v rozehrávce byly hlavní příčiny ranní prohry. V dalším utkání proti Tatranu jsme díky šťastné trefě dlouho vedli, soustavný tlak soupeře nakonec přinesl ovoce v podobě dvou branek, takže jsme vyšli bodově opět na prázdno. V boji o sestup jsme narazili odpoledne na tým Falconu, dění mezi mantinely připomínalo místy poklidnou procházku po dobrém nedělním obědu. Ačkoliv se nám nepodařilo vnutit soupeři rychlejší tempo, díky kvalitnímu výkonu Tadeáše v bráně a dobrých střel obránců ze střední vzdálenosti byla příslušnost v 7. koši nakonec obhájena. V příštím kole budeme mít jistě dostatek příležitostí soustředit se na vlastní výkon a nenecháme se rozptýlit děním, které nemáme možnost ovlivnit a jen touto vedlejší aktivitou ztrácíme energii a koncentraci.

FLOBO PRAHA x PANTHERS PRAHA B 1:4
ZUCASTNIMSE.CZ TATRAN STŘEŠOVICE x FLOBO PRAHA 2:1
FLOORBALL CLUB FALCON B x FLOBO PRAHA 1:3

STARŠÍ ŽÁCI

Strži uzavřeli sezónu v Čakovicích

Na poslední ligový turnaj sezóny jsme si přijeli zahrát v hojném počtu do blízkých Čakovic. Dnešní den byl florbalově nabitý, proto bylo prima, že jsme hráli v Praze a někteří rodiče mohli přejíždět i na jiné turnaje s Flobo účastí v mladších kategoriích. První zápas byl s hratelným soupeřem, ale my jsme se na hřišti trošku pletli navzájem, nenahrávali si a neviděli se. Spousta přihrávek šla naslepo nikam. Bylo to o tom, kdo dá ten jeden rozdílový gól a ten dal bohužel soupeř. Druhý zápas byl také s hratelným soupeřem, už jsme si více přihrávali, viděli jsme i pár hezkých akcí, které se nepovedlo zakončit. Dokonce jsme i vedli. Ale soupeř zápas nakonec otočil, a i když jsme sehráli docela hezkou power play, tak vyrovnat se nepodařilo. Nutno říct, že v obou zápasech famózně zachytal David a bez jeho dokonalých zákroků bychom asi prohráli větším gólovým rozdílem. David si svou výbornou formu přenesl i do posledního zápasu o 5. místo. Přesto, že Kladno byl z těch dnešních soupeřů co do tvrdosti určitě nejtěžší, tak jsme docela dobře bránili. Už v 1. třetině  se svým prvním gólem ve svém prvním turnaji v životě trefil Andrej a i přes docela vyhrocenou druhou polovinu zápasu jsme udrželi jednogólový náskok až do konce. Poslední zápas byl sice na nervy velmi náročný, ale výsledek stál za to. Děkuji proto všem za bojovnost a udatnost. Udělali jste sobě i nám výsledkem velkou radost. Ale neusněte na vavřínech, na hře je práce strašně moc a musí se každý jednotlivě snažit a pracovat na sobě, abyste dohromady mohli hrát dobře i jako tým a užívali si to. 

R.

STARŠÍ ŽÁCI

Strži v Kolíně bronzoví

Neděle byla znovu ve znamení florbalu v podání našich nejstarších. Původně potvrzení hráči se začali těsně před odjezdem z nejrůznějších důvodů odhlašovat, takže při úvodním hvizdu prvního zápasu byla na ploše kompletní zahajovací formace, dva náhradníci na lavičce a kdesi v útrobách stadionu David, který se chystal naskočit kvůli pozdnímu příjezdu netradičně "v civilu" do pole. Nakonec si svojí alternaci užil jen necelou třetinu, když si nejdřív poranil v souboji kotník a nakonec mu byla neštastně přelomena od Radky půjčená hokejka. Další účinkování v tragikomedii odmítl z nejdřív taktických, později zdravotních důvodů. Zbylé dění na hřišti bylo o poznání veselejší. Svědomitá obrana spolu s jednoduchou rozehrávkou po mantinelech vydláždily cestu vítězství nad Chodovem 3:1. V druhém zápasu proti Athletics to byl soupeř, který kromě toho, že disponoval mnohonásobně početnější soupiskou, těžil i z efektivního využití volných prostor. Prohra 2:4 měla hořkou příchuť, protože jsme okusili vlastní medicínu a o jediný inkasovaný gól nám unikl postup do finále. V souboji o třetí místo proti Slanému, od poloviny hrací utkání hraném s jediným hráčem na střídačce, se kluci prosazovali hlavně ze standartních situací. Zisk bronzu po výhře 7:3 měl vzhledem k personálnímu obsazení odlesk zlata!

STARŠÍ ŽÁCI

Strži odehráli náhradní turnaj v Novém Strašecím

Nahrazovaný turnaj z předminulého týdne z důvodu pořadatelské neshody se správcem kladenské haly jsme odehráli v neblízkém Novém Strašecím. Celý turnaj byl herně velmi divácky atraktivní. Objevovali se akce, které stály za potlesk nejednomu divákovi. V základní skupině nás čekali dva soupeři, kteří nás zatím vždy poráželi. Nebylo tomu jinak ani dnes. Bohužel jsme nedokázali vytvořit dostatečný odpor, který by nám zajistil vyrovnanější průběh celé skupiny. Na vině byla nejspíš nekonzistentnost výkonu a drobné chyby, které soupeři rádi využívali v náš neprospěch.

Přímočará hra, kterou považuji za náš dlouhodobý problém tak nevytvořila dostatek střeleckých příležitostí, které by mohli výsledek soupeře duplikovat či převýšit. Snaha tvořit hru po půlkružnici se středem na soupeřově brankové čáře vzešla v niveč.

Poslední zápas o 5.místo proti Falconu nedopadnul jinak než též "papírově".  Vyhráli jsme o devět gólů a ve snaze kompenzovat předchozí výsledky, jsme občasnými útočnými akcemi předváděli výkony, za které by se nikdo z hráčů této kategorie nemusel stydět.

Díky

STARŠÍ ŽÁCI

Florbalová neděle s překvapením

Landlord 1.jpg

Správce a vrátný jsou po dlouhá léta zásadními hybateli lidského snažení. Čím obsáhlejším svazkem klíčů dotyčný disponuje, tím obdivnější pohled na sebe před zrcadlem zpravidla upírá. Jak se bohužel včera v brzkých ranních hodinách v Kladně ukázalo, dovednost rozmístit zúčastněná družstva do šaten a správně evidovat rezervace pronájmů, je v těchto profesích naprosto zásadní. Jakkoliv se může zdát vzniklá situace nelogická, kompetentní osoba pověřená dohledem nad kladenským sportovištěm se pokusila v nedávné minulosti o husarský kousek. Snad předpoklad paralelního vesmíru, možná doslovná interpretace pojmu "nafukovací hala", světe div se, v jednom termínu měla hrací plocha sloužit dvěma různým sportovním odvětvím. Protože však fyzikální zákony nemají pro nekonvenční přístup místního vizionáře pochopení, ze sportovní neděle zbyla jenzvláštní pachuť, kterou jsme si kvapem odváželi po před nepřístupnou tělocvičnou narychlo vypitou kávou.