MLADŠÍ ŽÁCI

MLADŠÍ ŽÁCI

Když se podaří, co se dařit má aneb mladší žáci na Pankráci

_SJP2720.jpg

Poslední březnový víkend přilákal do haly na Pankráci pěknou řádku nejen hráčů, ale také fanoušků a v neposlední řadě vynikajících rodičů, kteří se nezdráhali pomoci s údělem pořadatelství.

Příjemnou atmosféru dokreslovala i hra, kterou se hráči v oranžových dresech prezentovali. Nutno říct, že povětšinou se stačilo jen kochat a zatleskat umu, jímž nás naši svěřenci překvapovali. I z těchto důvodů si nakonec z domácího turnaje odnášíme vydřené vítězství za 2 výhry ve skupině a za vítězství v dramatickém duelu s Tygry z Jižního Města, ve kterém se o vítězi rozhodovalo až v posledních sekundách.

mini.jpg

Hlavní třešničkou na dortu byl turnaj v minigolfu na nedaleké Děkance. Velký počet účastníků, a to z velké části i rodičů, sliboval pestrý turnaj. Předpoklady se naplnily a turnaj si, doufám, všichni užili alespoň stejně tak jako my.

Díky všem, kteří v sobotu přiložili ruku k dílu v rámci pořadatelství, díky všem, kteří se zúčastnili doplňkové aktivity v podobě minigolfu a díky klukům za předvedenou hru!

Budu se těšit na příště,

David

MLADŠÍ ŽÁCI

Stříbrný úspěch na Barrandově

_SJP8043.jpg

V neděli se nás na pražském Barrandově sešlo opravdu hodně. Celá naše družina se skládala dohromady z 12ti válečníků a tudíž byla od všech jedinců vyžadována vysoká výkonnost. 

Ta se projevila hned v prvním zápase s domácími gladiátory - Spartou, se kterou jsme se hodně dlouho přetahovali, ovšem pět minut před koncem jsme třemi góly strhli vítězství na svou stranu a otěže již nepustili.

Druhé utkání proti soupeři z Jesenice bylo zahájeno opět zdařilým vstupem do utkání, jenže jsme po pěti minutách ze svého výkonu slevili a soupeř začal dotahovat několikagólové manko. To ovšem oranžová lavina nepřipustila a v druhém poločase jasně dominovala a nadělila soupeři nepopulární "desítku".

V cestě za celkovým vítězstvím v turnaji stáli Bohové z Olympu. Ti už byli nad naše síly, ovšem zápas to byl vskutku pěkný, plný individuálních i kombinačních akcí se šťastným koncem pro soupeře.

Z prohry v posledním zápase si těžkou hlavu dělat nemusíme. Upřímně můžu říct, že se mi výkon líbil, všichni bojovali a užili si báječné nedělní dopoledne. Příště, na domácím turnaji, věřím v příčku nejvyšší :-)

Díky,

David

MLADŠÍ ŽÁCI

Umění příjemného. Mladší žáci ve svátečním duchu.

_SJP8026.jpg

Poslední klání v tomto kalendářním roce bylo v režii Floba. K organizátorskému stolku zasedli fantasticky přičinliví rodiče, halou se rozléhaly koledy a celkově se dařilo přistupovat k turnaji na úrovni sportovně-společenské.

Klid v duši a mírumilovnost odrážející se v našich tvářích však nebyly nejlepší výbavou pro střet s družinou Jesenice. Slibný náskok z úvodu utkání ukolébal už tak dřímající střídačku do polospánku a překypujíc blažeností začali jsme se dostávat do čím dál úpornější nepohody. Zcela bez ohledu na nedělní zvyklosti, řádil soupeř jako smyslů zbavený a na jeho mocný finiš už nepřišla řádná odpověď. Porážka v zahajovacím duelu nám znemožnila celkový triumf, ale pořád se bylo třeba postavit čelem ke zbývající porci zápasů a cukroví.

Šance zlepšit si reputaci vyšla hned vzápětí na výbornou. Olymp vzdoroval z pocitu povinnosti. Více než houževnatá, spíše důstojná hra skončila jednoznačně ve prospěch domácích. Oproti tomu boj o bronz vykazoval všechny známky zápasu. Úleva a radost nakonec dokreslily povznášející atmosféru, která byla hlavním cílem.

Přeji všem pohodové svátky a úspěšný start do roku 2019. Budu na Vás v Japonsku myslet.

Díky,

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

Za hranice všedních dní i za hranice Prahy. Úryvek z deníku sportovní výpravy do Zelenče.

46489591_1975970955830450_7047352647614988288_n.jpg

Původní text tak, jak byl zaznamenán mezi mnohými výbuchy smíchu velitelem Václavem a jeho prvním důstojníkem Davidem. V neděli 18. listopadu, léta páně 2018.

Přízemní mrazíky, které jistě zaskočily nejednoho silničáře, se pravděpodobně zasloužily o poruchu na trati, pročež bylo třeba dokonale připravený výjezd bleskově od základu změnit. Místo usměvavé a dostatečnou časovou rezervou disponující skupiny z Masarykova nádraží jsme se vlivem okolností proměnily v zadýchané a nejisté atomy poletující směrem do Vysočan, kde se na poslední chvíli podařilo stihnout inkriminovaný dostavník. Pěší přesun na halu se proměnil v soutěž o to, kdo se častěji zeptá, jestli už tam budem. Nakonec jsme tam skutečně byli, což byl důvod obecné spokojenosti.

Všestranné veselí nám vydrželo i po prvním zápasu s Tigers Jižní Město. Pokyn překvapit tygry vlastní dravostí zafungoval perfektně a statistika vstřelených branek doznala výrazných změn. Proti Startu z Kunratic se bohužel dobrý pohyb ztratil v tělocvičných exhibicích, kterými si hráči krátili čekání. Souboj muže proti muži ve stylu černobílé grotesky byl sice milým zpestřením, ale nakonec nám tyhle síly možná trošku chyběly. K postupu do finále jsme se nakonec zdárně protrápili...

Už samotné soustředění na finálové klání s týmem Falcons napovídalo, že se schyluje k velké bitvě. Taky že ano, každý si sáhnul na dno a ostré střety se neodpouštěly ani na jedné straně. Dlouho vyrovnaný stav se v koncovce povedlo ovládnout soupeři. Vašek, David i Magda ale viděli ze hřiště odcházet dva vítěze. Máte slovo horského vůdce, že do konce sezóny si vystavíme modrobílý skalp na krbovou římsu.

46474723_523886498089224_2203052403027083264_n.jpg

Zbytek dne naplnily bohulibé činnosti. V obležení místní cukrárny jsme doplnili energii na zpáteční cestu a stačili odehrát první neoficiální mistrovství v piškvorkách. Cesta vlakem utekla za vášnivých debat, jaká je nejlepší strategie při kámen-nůžky-papír. Závěrečný bowling ukázal, že podobné nadstavby přesahující sportovní stránku má cenu vymýšlet i nadále.

Díky všem, byl to moc pěkný den!

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

Mlži na Jižňáku

_SJP4359.jpg

Sobotní brzké ráno nás přivítalo ve SH Jižní Město. Rozjezd s Hořovicemi byl jako vždy pomalý, branka střídala branku na obou stranách. Až ve druhé části druhé půle jsme zapnuli a skóre v náš prospěch narostlo na 12:8.

Druhý zápas se Spartou byl velmi emotivní. Je třeba předeslat, že soupeř nastoupil oproti jiným kolům ochuzen o šikovná děvčata ve své sestavě, jelikož ta na vedlejším hřišti sváděla souboje v dívčí soutěži. Náš náskok po první polovině vypadal nadějně (4:1), ale byl to boj do posledních sekund, kdy soupeř zahrál powerplay a 2 vteřiny před koncem srovnal na 8:8. I tak jsme poprvé v sezoně postupovali z prvního místa ve skupině, jelikož Sparta měla horší skóre.

Po delší pauze jsme tedy nastoupili proti Falconům v boji o vítězství v turnaji. Bohužel se opět projevila naše menší psychická odolnost a po poločase 3:8 jsme sice předvedli zlepšený výkon ( 2.poločas 3:4 ), nicméně to na skvěle hrající tým soupeře nestačilo .

I tak jsme zaznamenali nejlepší letošní výsledek – 2. místo v 1. koši, nabrali zkušenosti a vědomí, že porazit se dá každý.

Díky

M.

MLADŠÍ ŽÁCI

Bronzové hody na Nymbursku

44032539_589678388132863_5801979253247442944_n.jpg

Uplynulý víkend patřil turnaji mladších žáků, kteří již podruhé stanuli v koši nejvyšším. Oranžová družina válečníků však na místo konání neměla jednoduchou trasu, neboť pořadatelství se zhostily Milovice.

Hned první klání dne nabídlo perfektní podívanou, jež byla okořeněna mnoha pěknými souhrami. Nutno podoktnout, že většina těchto souher končila v síti soupeře z Olympu. Na konci duelu tak na světelné tabuli svítilo všeříkající skóre 11:3.

V druhém střetnutí na nás nečekal nikdo jiný než věhlasná Sparta. Sparťanští gladiátoři, vybaveni mimo jiné triem dravých slečen, s naším tempem drželi dlouho krok a remízový výsledek dvě minuty před koncem se zdál jako férovým dělením bodů. Jenže sport není vždy takový, jaký bychom si představovali, a po klasickém „nedáš, dostaneš“ jsme 8 sekund před koncem byli ti smutnější my. Co mě moc mrzelo byly viditelné negativní emoce na konci. Chápu, že tyto emoce ke sportu bezesporu patří, ale je důležité je umět krotit a nevybouchnout hned při první chybě… Každý chybujeme:)

Utkání o celkové třetí místo komplikovala nejdříve indisponovanost hlavního arbitra, tudíž se toto klání muselo odložit o celých 45 minut. Podruhé v řadě jsme v mači o pomyslné třetí místo stáli tváří v tvář Davli. S ambiciózním soupeřem jsme dlouhou dobu vedli závody v přelívání výsledku na svou stranu. Florbalový bůh však tentokrát stál při nás, a na rozdíl od minulého zápasu přidal branku na naši stranu. Tenisový výsledek 7:6 tak znamenal konečné třetí místo.

Jak už jsem psal výše, je potřeba krotit své emoce. Každý si do svého svědomí může sáhnout sám. Naopak předvedená hra místy vykazovala mistrovské parametry a bylo radostí se na předvedené souhry koukat, a především slavit jejich zakončení v síti soupeřů. Jen tak dál!

David

MLADŠÍ ŽÁCI

Kvalita při snížené kvantitě, mladší žáci v Davli

42694330_689597528089870_8186881095573176320_n.jpg

Nedaleko ruchu hlavního města se v těsném sousedství vodní plochy nachází prvotřídní řeznictví. Kousek vedle masomilného krámu jest situována základní škola, nad níž najdeme sportovní halu, kde se všechno v sobotu 29.9. událo.

Trenér si z titulu svého jména nemohl dovolit absenci, takzvaně " na Václava bez Václava" by nedávalo smysl. Ostatní, byť Neváclavové, upřednostnili florbal v počtu vyšším, než nezbytně nutném, tudíž se mohlo hrát...

Sparta si vzala naši ranní rozcvičku pod důsledný patronát. Rozhašenou kombinaci v podání obou aktérů zvládli soupeři kompenzovat velmi kvalitním individuálním pohybem s míčkem i bez něj. Sklonit hlavy ve znamení uznání spravedlivé porážky bylo správnou výchozí pozicí do dalších bojů.

Proti Tigrům z Jižního Města se střetlo 5 hráčů na obou stranách a urputnému boji chyběla lehkost. Adam v bráně chytil i nemožné, čímž dovolil svým spoluhráčům navyšovat nesměle vedení. Hráči Davle, byť neměli šavle a jejich trenér jen občas zvolal Pavle (humor, vtip, legrace, poznámka redakce), byli zápasem o třetí místo hypnotizováni. Hlasité povzbuzování vytrhlo ze soustředění i naše borce a taktika ustoupila vášním. Nakonec byly naše hlavy o pár stupňů chladnější, takže imaginární bronz putuje do Bohnic. Co je důležitější, ligovou premiéru si odehráli Ondra Raidl s Matyášem Bucharem a vedle prvních gólů udělali spoustu dobrých kroků správným směrem.

Dobrá práce, přátelé!

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci si podmanili Barrandov

_SJP4984.jpg

V rámci úvodního turnaje mladších žáků byl k vidění krásný florbal okořeněný spoustou branek a nápaditých kombinací. Potvrzením předvedené kvality není jen vítězství a z něj pramenící postup do vyššího koše, ale hlavně uznalý potlesk diváků a poznámky samotných hráčů, že takhle je to opravdu baví...

Koho by nebavilo s nekonečnou chutí podnikat ofenzivní výpady a probouzet v soupeřích oprávněné obavy. Kdo by se netěšil z finální přihrávky, po které spoluhráč zakončuje do prázdné brány. Jak je to krásné, když se může celý tým spolehnout na losem určeného brankáře a táhnout za jeden provaz, i když se zrovna nedaří. Neděle měla všechno, náboj, radost ze hry, sportovního ducha, nájezdovou zápletku i šťastný konec..

PS: Kdo si nechal ujít společnou návštěvu cukrárny nechť nevěší hlavu, letošní sezóna bude obvzlášť vypečená.

Díky,

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

Barrandov. Skvělá káva, hra žádná sláva.

_SJP4323.jpg

V neděli se zástupci mladších žáků bojujících ve formátu 3+1 shromáždili na hale X3M ARENA Barrandov, aby sluncem zalitý den ozdobili florbalovým uměním. 

Potenciál akce rozhodně měla. Usměvavý superligový obránce Sparty za pořadatelským stolkem, přesně 9 hráčů do pole, vyhlášená cukrárna v dochozí vzdálenosti a slušná porce zápasů. Všechno nám hrálo do karet.... až na skutečný vývoj událostí.

FBC Slavia ve dresech s typickou hvězdou mířila stejně vysoko jako její ikonický emblém, tyto ambice od počátku hatila pohledná kombinace oranžové družiny. Cenné vítězství 7:6 na úvod. Draci z Hořovic nepatřili mezi papírové favority, o to překvapivější bylo třígólové manko, které bylo třeba odmazat hned po několika málo okamžicích druhého zápasu. Nakonec jsme dokázali převzít kordmidlo. Danda Pálka si desátým gólem nasadil kuchařskou čepici, po 15. zásahu byl do role cukráře pasován i trenér. Vysoká výhra 18:8 byla posledním úspěchem dne. Ve střetu o šanci na vítězství čekali tygři z Nehvizd. Dva náhradníci měli být snadným soustem, pruhovaná jednohubka se proměnila v hořkou pralinku. Než abychom protivníka unavili pohybem a nečekanými nahrávkami, sami jsme se dusili statickou a profesorskou hrou, která nejenže nemohla nikoho pořádně bavit, bohužel neměla ani příliš šancí na úspěch.

Spravit si chuť na Spartě bylo snem nás všech, bohužel i tato meta zůstala pouze v imaginární rovině. Neupírám klukům snahu, někdy se prostě stane, že to nejde, i kdyby se jeden rozkrájel.

Rozkrájel se dort, v šatně, po pondělním tréninku. Všechny chmury se zaplácly krémem a chybějící ingredience byla vlastně asi ta chuť. Ta, se kterou jsme si všichni společně popovídali a ta, se kterou se chystáme na další akce.

Díky

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

Barrandovská klání mladších žáků

V neděli 4. 3. se naše družina sešla v samém srdci a symbolu českého filmu na pražském Barrandově. Právě zde se 11 našich bojovníků sešlo a postavilo k neobvykle porci zápasů, rovnou 4 bitvy s naší účastí čekaly na své vítěze.

Ačkoliv na vrchol většinou vede dlouhá cesta, k našemu vrcholu nevedla cesta v podstatě žádná. Vrcholem našeho výkonu byl hned první zápas, který jsme v prvním poločase zcela ovládali a nebezpečné pokusy kryl s přehledem chytající Roman. V útoku zářil Ondra Ž., který si vždy dokázal najít místo pro střelu a zařídil do svých statistik hattrick. Naproti tomu, abychom se o poločase uklidnili a přidali další branky jsme si utkání neskutečně zkomplikovali a v závěru se dokonce museli bát o vítězství, protože, jak už se stává naší tradicí, jednobrankové výsledky jsou letošní sezónu naší specialitou. I toto vítězství se ale počítá. 6:5.

Ve druhém střetnutí jsme čelili zeleno-bílé síle Bohemians. Už od začátku bylo jasné, kdo bude dominovat, ovšem chtěl jsem, aby se nám podařilo vzdorovat co nejdéle a využívat chyb soupeře. Opět se nám vyvedl první poločas, ve kterém jsme udrželi remízový stav a neměli se za co stydět. Jenže… naše druhé poločasy neoplývají nebezpečností, a tak jsme se s Bohemkou loučili prohrou.

Asi nejzajímavější utkání nabídlo třetí měření sil. Sparta na nás vlétla od začátku s velikou bojovností a zaslouženě si vybojovala lepší výchozí pozici. Kluci nic nevzdali a snažili se, alespoň částečně, držet krok s našlapaným, rudým strojem. Ve druhém dějství se náš sen div nerozplynul ve víru slepených branek Sparty a na výsledkové tabuli svítilo skóre 4:8. S vidinou lepších minut na plochu nastoupilo trio zkušených borců a za 15 (!) sekund v předposlední minutě snížilo na rozdíl jediné branky. Naše mašina se, bohužel, zasekla s oddechovým časem, který takticky využila Sparta. Přes to, že jsme měli minimálně deset dalších šancí na snížení v poslední minutě, kdy jsme brankáře soupeře zásobovali nadýchanými střelami, jsme Spartu porazit nedokázali.

V poslední zápase jsme si chtěli spravit chuť po poslední hořké porážce. Borci z Hořovic ale byli proti všemi deseti. Možná se již projevila únava z minulých zápasů, které byly fyzicky velmi náročné, možná už se kluci viděli doma na pozdním obědě a možná u nás chyběla chuť po vítězství. Poslední zápas jsme vůbec nezvládli, byli u balonků vždy druzí a naše kombinace většinou končila po první přihrávce.

Co se mi nelíbilo, bylo chování po utkání se Spartou některých jedinců, kteří porážku nesli velmi těžko. Je to jen sport, jednou vyhraješ, jednou prohraješ. A sport není vždy fér a spravedlivý. Féroví a disciplinovaní musíte být vy.

Na druhou stranu. Hlavu vzhůru, nic se neděje, kluci. Moc se mi líbil výkon kluků, které na turnajích nevídám tak často a u kterých je vidět velký posun ve výkonnosti a k dokonalosti výkonu chyběla už jen třešnička na dortu – ta gólová. Příště nám to, doufám, vyjde mnohem lépe a budeme se opět radovat z vítězství.

David

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci na Pankráci

První únorovou sobotu pořádali naši mladší žáci turnaj a dějištěm se stala majestátná hala na Pankráci. Dobře naladění, s fanoušky v zádech jsme se vrhli na první zápas, kdy proti nám stál soupeř z Nehvizd.

Zpočátku se duel jevil jako velmi vyrovnaný, šancemi jsme se mohli kochat na obou stranách a hra obou týmů byla pro oči nezaujatého fanouška velmi sympatická. Jenže pak přišel pomyslný „skřítek“, který občas navštíví hlavy našich svěřenců a hra se otočila o 180 stupňů. Borci z Nehvizd, společně s jednou slečnou (která, ruku na srdce, dokázala nebojácně přehrát naše nejvyšší a největší opory obranné řady), začali naše hochy přehrávat. U balónků jsme byli vždy později, souboje jsme prohrávali na plné čáře a tmavé okamžiky, bohužel, převyšovaly ty světlé ve všech ohledech a po 20 minutách jsme tak na výsledkové tabuli viděli, pro nás, nepříznivý výsledek.

Druhý mač, při kterém jsme si chtěli spravit chuť, jsme sehráli s Falconem. A opět se opakovala kapitola z prvního klání, kdy jsme dokázali držet krok pouze ze začátku (dvakrát jsme vedli), načež jsme si falcony ze Staré Boleslavi nechali vstřelit neskutečně branek z oblasti poloviny hřiště. A podruhé padli…

Následovalo poslední klání sobotního turnaje. Setkali jsme se se Spartou a já, stejně jako všichni kluci, jsem nechtěl potřetí zažít stejně hořkou porážku jako v předchozích zápasech. Na Spartu jsme se vrhli s velikou vervou, která přinesla kýžené ovoce v podobě několika branek v prvním poločase. Po úvodní polovině jsme šli na lavičku za stavu 4:5. Nic nezměnitelného. V druhém poločase konečně přišla chvíle, na kterou jsme čekali nejen my na lavičce, ale snad všichni naši příznivci. Kluci se konečně vzchopili, začali hrát se zvednutou hlavou, přihrávat si a nepříznivý výsledek zvládli otočit. Zbytečný gól, který jsme dostali pět vteřin do konce byl však jen potvrzením toho, že jednogólové výhry nám v novém roce nejsou rozhodně cizí. 8:7.

Chtěl bych vám, kluci, poděkovat. Bohužel si do svědomí musíte sáhnout každý sám, kdo se snaží, kdo nechává na hřišti maximum a kdo by pro vítězství a tým skočil do branky po hlavě. Ovšem ve velké části turnaje chyběl důraz, odhodlání a snad některým i touha hrát dobrý florbal. Doufám, že se příště opět sejdeme a budeme moct slavit nejednu výhru a že všem se na tváři objeví úsměv z důvodu radosti ze hry.

David

MLADŠÍ ŽÁCI

JAKÝ SI TO UDĚLÁŠ, TAKOVÝ TO MÁŠ

Mladší žáci si na svém turnaji vzali doslovný příklad z pana správce. Ten totiž dorazil se značným zpožděním oproti předem stanovenému času. Co je ale horší, svým bohorovným přístupem vůbec neprojevil výčitky z očividného pochybení.

V úvodním střetnutí dne nás čekala 101. Sportovní. Respektive nečekala,  pustila se do nás od prvního hvizdu. Ještě, že Šimon dělal společnost fantastickým pomocníkům-organizátorům z řad rodičů. Pořád si myslím, že na fotkách by všichni naši kluci zívali s pusou dokořán. Marná sláva, sama se neuvaří ani ranní káva, natož nějaký pořádný výsledek. Florbalová převaha se nakonec ve výsledku neodrazila, takže jsme se mohli chystat na reparát.

Proti Davli bylo z naší strany snahy možná až moc. Tolik jsme chtěli, až nás přestávaly poslouchat ruce. Hlava chrlila tolik nápadů, že nezbylo místo pro jednoduchá řešení. Remíza byla spravedlivým vyústěním. Zápas a přístup aktérů stavu plně odpovídaly.

Před třetím zápasem jsem kladl týmu na srdce především nasazení a bojovnost. Podle ohlasů (ne)stranných pozorovatelů pozorovatelů konečně zapadly klíče do správných zámků. Z vítězství nad Spartou jsem měl pochopitelně radost. Ještě víc mě těší, že na pondělním tréninku proběhlo všechno jako na drátkách a ve vzduchu byla cítit chuť naslouchat. 

Moje babička vždycky říkala:

"VŠECHNO JDE, KDYŽ SE CHCE"

 

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

Oranžové mžitky před očima všech obětí oranžového tornáda.

Rozespalé Kavčí Hory a lezavá zima ani zdánlivě nepřipomínaly malebné umělecké dílo babího léta. Dokonalé prohřátí v těchto chvílích garantuje jen horká lázeň, případně zážitek, který nenechá nikoho chladným. Právě tímto způsobem se popasovali s nedělní výzvou topenáři z mladších žáků.

Provozní teplota dosažená svědomitým rozcvičením odstarovala sportovní horečku, jejíž hřeb prorazil nakonec i finálové brány. Ale pojďme se za celým turnajem ohlédnout postupně. Kladli jsme si na srdce odehrát každou minutu s maximálním nasazením. Po drtivém začátku nezbývalo klokanům než s lítostí sledovat odjíždějící vlak. Trenér zelenobílých symbolicky poděkoval za důrazný budíček, my pokračovali v kradojízdě. Draci z Hořovic plivali oheň, remíza 9:9 byla uspokojivá Nabudila nás na dvojzápas se Spartou, protože jsme si ověřili, že dokážeme zabrat, i když nám lidově řečeno "hoří zadek". Výkon v průběhu měření sil se zástupci velkoklubu gradoval. Kluci nabírali sebevědomí a těžili ze spolupráce. Atmosféra byla strhující, nejem my, ale rovněž početně zaplněná tribuna si začínala uvědomovat, že papírové předpoklady jsou pouhým statistickým ukazatelem. Dokráčeli jsme k celkovému vítězství ve velkém stylu. Závěrečný hvizd spustil vlnu radosti. Radosti, protože si kluci takové pocity zaslouží a moc jim je přeju. Radosti, protože si svojí premiéru odehráli nováčči a stali se přirozeně právoplatnou součástí týmu. Radosti, protože i ve vypjatých chvílích zůstáváme zdravým kolektivem a neměníme se ve zvířata.

Takže pánové, klobouk dolů, makáme dál!

Vašek

MLADŠÍ ŽÁCI

V druhém koši se mladším žákům zalíbilo a s postupem vyčkávají.

Vyjímečné turnajové nasazení zažili mlži v letňanské BB Areně, kde se na turnaji sešlo pouze 5 týmů (namísto obvyklých 6) a tak - dle "regulí" ČFbU - se hrál systém každý s každým. Dvouciferná výhra hned v prvním zápase nedoprovázená inkasovanými brankami napovídala, že dnešní den bude v naší režii. Tento předpoklad mohl být naplněn, kdyby nás nepřekvapili reprezentanti oblíbených zubních past - filištíni z týmu Herbadent. Krásná podívaná na hokejkách soupeřovýho kádru překvapila všechny. Chvílema jsme se soupeřem drželi tempo, avšak ne na dlouho. Několik našich pomalých návratů při bránění rozsvítilo na tabuli herní rozdíl, který už jsme nedokázali dohnat. Následující zápasy proti Spartě a pořadatelskému týmu Black Angels byly v naší plné kompetenci. Jediné dramatické okamžiky připravili právě Bleci, kteří nesouhlasili s návrhem na konečné skóre utkání, který jsme nadnesli. Do poslední minuty zápasu se vrhli režimu power play a výrazným způsobem nám naznačovali, že chtějí srovnat. Udrželi jsme to! Druhé místo indikuje setrvání v koši a na plánovanou odvetu s Herbadentem vyčkávajícím o koš výše si budeme muset ještě chvíli počkat.

Díky hoši.

Šimon

FOTOGRAFIE Z TURNAJE ZDE

MLADŠÍ ŽÁCI

Zeleneč ukázal správný směr. Můžeme vyrazit!

_SJP4455_1.jpg

Za mlhou, co by se dala krájet, se v areálu základní školy Zeleneč ukrývá sportovní hala, kam se v neděli dopoledne vypravilo pět odvážných mladších žáků, aby před zraky báječného doprovodu bojovali v prvním turnaji nové sezóny. Start ligového ročníku doprovázely přirozené změny soupisky, což ovšem nijak nepoznamenalo chuť do hry, kterou jsme si z Prahy přivezli. Ba naopak, staří známí ze 101. Sportovní museli po konci napínavého souboje připustit, že tak tuhý odpor nečekali. Druhý střet s Hořovickými draky byl převážně v naší režii. Ačkoliv se formální výsledek florbalového zápasu stále vyjadřuje poměrem vstřelených branek, pro nás jsou mnohem důležitější jiné ukazatele. V disciplínách jako je týmový duch, spolupráce nebo ohleduplnost obstáli všichni na výbornou. Poslední vystoupení ovlivnila únava, ubývající síly se nakonec nepodařilo nahradit lvím odhodláním. Obrovsky si vážím skutečnosti, že ani těžká zkouška nepoznamenala morálku a kluci se bili o čest do posledního dechu. Zvládneme toho spolu ještě spoustu natrénovat a odehrát. Mám radost, protože stavět lze jen na správném lidském základu. A o ten není ve Flobu nouze!!

Díky Vašek

Výsledky:

Flobo x 101. Sportovní klub Praha 5:7
Flobo x FbC Red Dragons Hořovice 8:7
Flobo x Tigers TJ Sokol Nehvizdy 10:1

MLADŠÍ ŽÁCI

Mlži uzavřeli sezónu na vrcholu

Mladší žáci svůj dvanáctý výjezd letošní sezóny směřovali do Nehvizd. Poslední letošní počínání bylo pro všechny týmy velkou motivací, jelikož většina hráčů se již v příštím roce odporoučí do kategorie Starších žáků. Ve skupině B jsme začali zápasem proti SSK Future. Tento zápas byl papírově rozhodnutý již na začátku, nicméně soupeř nám nedal vítězství zadarmo a bojoval do poslední minuty. I přes neatraktivní neběhavé tempo jsme zvítězili 5:2. Dalším skupinovým zápasem byl náš osudový soupeř - Falcon. Cílevědomost, kterou jsme oplývali nás nutila k razantnímu vstupu do utkání, jenž by zajistil dostatečný náskok. Důležitost tohoto kroku si všichni plně uvědomovali. Psychická pohoda týmu je zde více než klíčová. Vybavuji si předchozí kola, kdy nám soupeř naložil dvoumístnou cifru právě díky rychle inkasovaným gólům a špatnému rozpoložení mysli. K tomu dnes nedošlo, ba naopak. Již po několika desítkách vteřin jsme se dostali do vedení, které jsme každou minutou zvyšovali. Důrazná obrana, která nám zajistila výchozí pohodu a skvělé herní kombinace často končící gólem byly tím klíčem. 8:5 zůstalo na světelné tabuli po 2x 10min hrací doby. Ve finále jsme přesně dle očekávání obdrželi 101. Sportovní. Naše soustředění bylo zcela koncentrované na herní kombinace, které stojednička při rychlých přechodech do útoku aplikuje. Kombinace z hokejky jednoho obránce ze své poloviny na dvě nahrávky končící střelou. Rychlé přistupování k nabíhajícím soupeřovým hráčům bez míčku potlačilo úspěšnost těchto akcí. V první polovině jsme sice inkasovali dva góly svou nedůsledností, nicméně ve druhé části jsme hru ještě zlepšili a obranu zefektivněli. Finálový výsledek 4:2 uzavřel našel letošní počínání. Lépe to snad ani nešlo.

Děkuji moc všem za skvělou práci přes sezónu a rodičům za trpělivost, vynaložený čas a podporu svých ratolestí v tom, co je baví :)

MLADŠÍ ŽÁCI

Florbalová Michle v podání Mlžů

Sobotní turnaj mladších žáků v michelské sokolovně se alespoň z počátku naší strany podobal začátkům florbalové kariéry těch nejmladších Flobáků. Klapky na očích, přihrávky v nedohlednu cílové stanice a branka v podobě fotbalových rozměrů by byla stejně malá. Náš tradiční soupeř 101. Sportovní měl tento zápas v kapse díky výše uvedeným malérům. Do druhého zápasu jako kdybychom se převtělili do extraligového týmu a soupeře ze Sparty jsem doslova vymazali z hřiště a od začátku zápasu bylo hned jasné, kdo je tu vítězným týmem. Sice jsme dali sparťanským rváčům z kraje druhé poloviny lehce přičichnout srovnání, ale k možnému zdramatizování zápasu nedošlo. Tolik nepopulární utkání o bronzovou medaili jsme vzali natolik vážně, že než se soupěř rozkoukal, brankář potřetí lovil svůj míček ze sítě. Zbytek utkání pro nás byl jako procházka růžovou zahradou a konečně jsme ukázali, že držet míček na našich hokejkách je to, čeho chceme docílit v každém zápasu !! Děkuji všem zúčastněným za účast na turnaji a předvedenou hru, kterou nakonec můžeme hodnotit velmi pozitivně.

MLADŠÍ ŽÁCI

Nedáš, dostaneš.

Mladší žáci v desátém kole košové soutěže měli na začátku dne jasný úkol. Co nejvíce znepříjemnit hru v letošním roce námi neporaženému celku 101. Sportovní. Přípravou na hlavní klání dne nám byl první sobotní zápas proti celku pražských FbŠ Bohemians. Vstupní utkání bylo od začátku do konce zcela jasně v naší režii. Porazili jsme soupeře 14:2. Jak nic. Do navazujícího utkání proti stojedničce jsme vstoupili ve vysokém tempu s cílem nic nepodcenit. Rychle se vyvíjející hra a důsledná obrana nám zajistila vedení 4:0, které jsme se snažili maximálně zužitkovat. Postupné probouzení soupeře, jeho běhavější útoky a neústupnost v jeho obraně nám naháněla hrůzu. Přečkali jsme. Poprvé letos jsme pokořili dlouho obávaný oddíl 9:7. Všichni projevili bojovnost a týmovost, která zde rozhoný výsledek zajistila. Možná jsme jí zde ponechali až přespříliš a na další utkání nezbyla.

Finálové utkání o pomyslného krále pražského a středočeského kraje bylo s Falconem. Oddíl pišnící se fanouškovskou základnou, za kterou by se kde jaký extraligový oddíl nemusel stydět nastoupil v tempu. Připravní a rozjetí hráči Floba však nedovolili soupeři úspěšná zakončení a pohotovými protiútoky skórem převyšovali soupeře. Alespoň do konce první půle. Pak nastal zvrat. Do pomyslné šatny jsme inkasovali dva góly a vedení bylo pryč. Co nastalo ve druhé půli, to snad ani nelze popsat slovy. Na konci zápasu na světelné tabuli svítilo 15 (slovy: patnáct) inkasovaných branek. Zpětně se lze snad jen zamyslet nad tím, jak nesouhlasy s verdikty rozhodčí a vnitrotýmové obviňování z herních chyb může prostým dominovým efektem zatratit vše co umíme. Sáhněme si všichni do duše co se v nás v polovině utkání zlomilo a co bychom příště učinili lépe. Na utkání zapomeňte a hleďte vpřed. Není to naposledy co nás podobně obtížné celky potkají. A jak jsme dnes zjistili, nikdo není neporazitelný.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci v BB Aréně

První víkendový turnaj, který se konal v roce 2017 byl ve znamení týmového spiritu. Důkazem byla účast na turnaji, která nám umožnila hrát na 4 obrany a 3 útoky. Původní obavy z nadbytečného počtu hráčů se však nenaplnily a turnajové dění bylo doprovozené svižným střídáním, plným nasazení na hrací ploše a neúnavným fanděním z lavičky. První dva zápasy proti celkům Mukařova a Brány Jazyků jsme dle papírových předpokladů vyhráli. Opětovné setkání tak, jako v posledním zápase loňského roku, bylo s hráči Falconu. Naneštěstí jsme tentokrát neudrželi aktivní obranu i v druhé půli, do které jsme nastupovali za nerozhodného stavu.
I tak byl sobotní herní výsledek víc než zdařilý a další medailová pozice v nejvyšším koši soutěže mladších žáků nám přiřazuje titul obávaných soupeřů.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší si odpořádali turnaj v Letňanech

Sobotní dopoledne zbarvilo oblohu nad letňanskou halou do oranžova na počest turnaje pořádaného Flobem. Pohledné dění nezůstalo jen na obloze, ale přeneslo se též pod střešní konstrukci haly, kde v oranžové režii začala florbalová klání. Sparta byla prvním naservírovaným chodem, se kterým jsme se vypořádali bez větších obtíží. Druhý kostiplný zápas proti Falconu byl nejdravějším zápasem, kterým jsme si prošli. Hra se přelívala z jedné strany na druhou a brankáři obou kádrů měli co dělat aby nepodlehli soupeřovým útočným nájezdům. Poslední minuty hry vypadala brána Falconu jak střelnice, avšak gól nikde. Pech. Padli jsme s jednobrankovým rozdílem. Jako zákusek dnešního dne nám byl naservírovaný oddíl SSK Future, který jsme se čtyř brankovým rozdílem slupli bez většího mlaskání.

Hezkou neděli všem!

FOTO Z TURNAJE ZDE.